תשעה באב אצל עתניאל בן קנז בחברון

מתחם הקבר ממוקם בלב העיר, ברחוב הנמצא בצד הפלסטיני, הכניסה לקבר דרשה אבטחה מטעם כוחות הביטחון השונים על מנת לאפשר קיום ביקור בטוח ומוגן לכלל המתפללים

כמידי שנה, בצום תשעה באב, התקיימה כניסת מתפללים לקברו של עתניאל בן קנז בחברון. עתניאל בן קנז, על פי המקורות, היה השופט הראשון שקם לבני ישראל לאחר מותו של יהושע בן נון.
חברון, עיר האבות, מהווה חלק משמעותי מההיסטוריה וממורשת העם היהודי וכן מוקפת באתרי קודש ופיסות מעברנו. כוחות חטיבת יהודה פועלים על מנת לשמור ולבטח את התושבים  והמבקרים בכל ימות השנה.
מתחם הקבר ממוקם בלב העיר, ברחוב הנמצא בצד הפלסטיני, ועל כן הכניסה לקבר דרשה אבטחה מטעם כוחות הביטחון השונים. על מנת לאפשר קיום ביקור בטוח ומוגן לכלל המתפללים נערכו מעוד מועד כוחות החטיבה המרחבית 'יהודה', גדוד 12 של חטיבת גולני וכוחות של משמר הגבול.
כ-400 מתפללים מרחבי הארץ לצד תיירים חרדים ודתיים מברוקלין הגיעו במיוחד לכניסה אל קברו של השופט, הנערכת פעמים בודדות בשנה.

"הכניסה לקבר הדגישה את חשיבות הצום, האחדות בין העם היהודי מכל פלגיו וחשיבות הבנת ההיסטוריה והמסורת של העם היהודי", אמר גורם בדובר צה"ל. "כניסות לאתרים דתיים ברחבי יהודה ושומרון נערכות באירועים מיוחדים במהלך השנה, כך למשל הכניסה הבאה לקברו של עתניאל בן קנז עתידה להתקיים בחול המועד סוכות תשע"ח, שגם בה יפעל צה"ל על מנת לבטח ולשמור על תושבי ומבקרי האזור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.