תת אלוף בצה"ל הושהה בשל החזקת ציוד צבאי

התת אלוף יושעה בעקבות חשדות להחזקת ציוד צבאי ואזרחי, "באופן בלתי תקין"

מפקד זרוע היבשה בצה"ל, אלוף קובי ברק, השעה אמש למשך 14 ימים את תת-אלוף מרדכי כהנא. כהנא, המשמש מפקד מערך הגנת הגבולות וקצין האיסוף הקרבי הראשי, יושעה בעקבות חשדות להחזקת ציוד צבאי ואזרחי, "באופן בלתי תקין".

על-פי הודעת צה"ל, ההשעיה אושרה בידי הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי אייזנקוט, השוהה כעת בארצות-הברית.

"ההשעיה", נמסר, "היא בעקבות חקירת מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת. מ.ר) בעניינו של הקצין, שבה עלו חשדות לכך שקיבל והחזיק לאורך תקופה ממושכת, באופן בלתי תקין, ציוד צבאי וציוד אזרחי. חקירת המצ״ח בעניין נמשכת ובהתאם להתפתחויות בה יתקבלו החלטות בעניינו של הקצין".

ב'כאן 11' דווח כי תא"ל כהנא החזיק רובה מסוג קלשניקוב, אקדח, תחמושת ואמצעים לראיית לילה – במכולה שהייתה ברשותו. ככל הנראה הרובה נלקח שלל במהלך הלחימה האחרונה בעזה, במבצע 'צוק איתן'. בזמן המבצע הוא לחם בעזה כמפקד ביסלמ"ח (בית הספר למפקדי כיתות ומקצועות של חיל הרגלים. מ.ר) בעבר שירת בשלל תפקידים ובהם מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה, מפקד יחידת אגוז ועוד.

אל"מ רן כהן, הסנגור הצבאי הראשי, וסגן אריאל חברון מהסנגוריה הצבאית, שמייצגים את, הגיבו לטענות ואמרו: "תא"ל מרדכי כהנא משרת בצה"ל 28 שנים, רובן ככולן כלוחם וכמפקד בשדה הקרב בכל המערכות מאז מבצע 'חומת מגן'. מאז שנפתחה החקירה בעניינו, שיתף פעולה באופן מלא עם החוקרים והשיב לכל השאלות שהוצגו לו".

לטענתם, "תא"ל כהנא סבור שיש למצות את החקירה עד תום ולאפשר לרשויות האכיפה בצה"ל לקבל את החלטותיהן בעניינו ולכן מקבל את החלטתו של מפקד זרוע היבשה להשעותו לפרק זמן קצר. בראייתו, נטילת אחריות אישית של מפקד בצה"ל אינה בגדר סיסמה ריקה וכך ינהג אם יימצא כי נפלו פגמים או ליקויים בהתנהלותו. מהמידע שברשותנו, אין בחשדות המיוחסים לתא"ל כהנא היבטים פליליים ולפיכך ראוי לסיים בהקדם את החקירה ולפזר את העננה הכבדה שמעל ראשו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.