הלם במשטרה: תנ"צ אפרים ברכה התאבד

חובשי מד"א מצאו אותו ירוי ברכבו סמוך לביתו שבמודיעין. בימים האחרונים פורסם כי נגד ברכה, שהביא להפללתו של הרב פינטו לאחר שהעיד נגדו, נפתחה חקירה בחשד למעורבות במספר פרשות

הלם במשטרה ובפרקליטות: תת ניצב אפרים ברכה, מי שהפליל את הרב יאשיהו פינטו וגרם להגשת כתב האישום בעניינו, התאבד הלילה.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל מודיעה בצער רב על מותו של תנ"צ אפרים ברכה ז״ל, נשוי ואב לארבעה, תושב מודיעין, בן 55 במותו, ביצע שורת תפקידים במשטרה מאז שנת 83. בתפקידו האחרון שירת כראש יאח״ה. משטרת ישראל מרכינה ראשה ומשתתפת בצער המשפחה".

ברכה היה מעורב בפרשה במסגרתה הרב יאשיהו פינטו שיחד אותו, לטענתו. ב-2012 דיווח ברכה למפקדיו כי הרב פינטו הציע לו שוחד בתמורה להעברת מידע על חקירה בה היה מעורב, ברכה ורעייתו צוידו במכשירי הקלטה ותיעדו העברת כ-100,000 דולר אמריקני מרעייתו של הרב פינטו לרעייתו של ברכה.‏ לטענת אנשי הרב פינטו, מדובר היה בסיוע חירום אישי לברכה ולמשפחתו. ב-14 באפריל 2015 הורשע הרב פינטו במתן שוחד לברכה. על פי הודעות פרקליטות המדינה והמשטרה, לא נמצא בסיס לחשד לעבירות פליליות מצידו של ברכה.

כזכור, לאחרונה התפרסם כי במשטרה פתחו בחקירה נרחבת נגד ברכה בחשד כי העביר מידע אסור לנחקרים.

ע"פ הדיווח שנחשף לראשונה בערוץ 10, במח"ש כבר החלו לגבות עדויות בנושא, כולל מהרב יאשיהו פינטו שנקרא לפני כשבועיים למשרדי מח"ש ומסר לחוקרים מידע, שישמש את החוקרים כדי להחליט אם יש מקום להמליץ על חקירה פלילית נגד החוקר הבכיר במשטרה.

כאמור, הלילה החליט תנ"צ אפרים ברכה לשלוח יד בנפשו, ובמשטרה בודקים האם הדבר נעשה על רקע הסתבכויותיו האחרונות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.