״אי אפשר להבין את השירות הצבאי באמת מבלי החיבור לתנ״ך"

רעיית ראש הממשלה, הגברת נתניהו, ביקרה היום במכינת ״מלח הארץ״ שבקיבוץ עין גדי, וקיימה שיח פתוח עם תלמידות ותלמידי המכינה, הגברת נתניהו התקבלה בחום רב ובהתרגשות על ידי התלמידות והתלמידים

הגברת נתניהו התקבלה בחום רב ובהתרגשות על ידי התלמידות והתלמידים, ששמחו לפגוש אותה. בשיחה שאלה הגברת נתניהו את התלמידים על שגרת יומם ועל מה שלמדו במכינה, כמו גם על התוכניות שלהם לשירות הצבאי.

במפגש עם התלמידים אמרה הגברת נתניהו :

״העובדה שחבר׳ה צעירים לוקחים על עצמם כל כך הרבה זה לא מובן מאליו. האתגר הראשון הוא כמובן השירות הצבאי שעומד בפניכם ואני מאחלת לכם שהשירות שלכם יהיה משמעותי עבור כל אחד ואחת מכם ועבור כולנו.

אתם חבורה נהדרת שעושה דברים גדולים למען העם והמדינה. מכינת ״מלח הארץ״ מוכיחה שיש גם חיים גם במקום שבו לכאורה אין בו חיים. זה המשך ישיר למייסדי קיבוץ עין גדי. הם באו למקום הנמוך בעולם והם הפריחו את השממה במאמצים גדולים.

מרגש אותי להגיע לחבל ארץ כזה בו חיו אבותינו. הנוף המיוחד כאן הזכיר לי את אבי, שמואל בן ארצי ז״ל, ואת אהבת התנ״ך שאפיינה אותו. הוא הנחיל את האהבה הזו אלינו, וזה התבטא בכך שאחיי היו חתני תנ״ך וגם בני אבנר. זה המקום אליו אנו תמיד הולכים

אני תמיד אוהבת לפגוש אנשים צעירים שמשתייכים לעולם המכינות הקדם צבאיות. יש היום התחדשות והערכה לעולם המכינות ושנת השירות. בני אבנר היה לפני שלוש שנים בשנת שירות מטעם הצופים, בגרעין ״עתיד״ בבת ים. אני מכירה את עולם המכינות דרך חבריו. אני רואה נוער איכותי שמקדיש את זמנו למען החברה והמדינה וגם למען לימוד עצמי. המדינה צריכה להעריך זאת ואני בוודאי מעריכה זאת. תשמרו על עצמכם וחיזרו בשלום הביתה, זה הכי חשוב״.

לשאלת התלמידים על תפקידה כרעיית רה״מ השיבה הגברת נתניהו :

״נקלעתי לתפקיד לפני עשרים שנה. לא התכוננתי לכך והייתי מאוד צעירה. אני חושבת שזו שליחות להיות לצידו של ראש הממשלה שהוא המנהיג שלנו ואני יודעת על הדברים הגדולים שהוא עושה למען המדינה. אני מאוד מאמינה בו. הוא עושה המון דברים ומי שלא בפייסבוק לא רואה את זה.

בנוסף החלטתי שאני לא מוותרת על העבודה שלי ואני ממשיכה לעבוד כפסיכולוגית ילדים בשירות הציבורי בירושלים. ובעבודה אני בחיים רגילים, אני שרה הפסיכולוגית. אני מרגישה שאני תורמת מפני שלשירות הציבורי מגיעים אנשים שאין ידם משגת ללכת לפסיכולוג פרטי. בכל יום שאני בעבודה אני מאושרת אבל אני מאושרת גם בדברים אחרים בחיי ובמיוחד מלהיות אמא״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.