״מדינת ישראל מתייצבת לצד הקהילה היהודית בשעתה הקשה"

השר בנט הגיע לפיטסבורג שבפנסילבניה לתמוך בקהילה היהודית שספגה אסון כבד ולהשתתף בהלווית הנרצחים בטבח

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, נחת היום (א') בארה״ב בעקבות פיגוע הירי שאירע אתמול בקהילה היהודית בפנסילבניה.

השר נפגש עם ראש עיריית פיטסבורג, ביל פדוטו, וכן עם מושל מדינת פנסילבניה, תום וולף, ושמע מהם על היממה האחרונה מאז התרחשות האירוע.

בהמשך נפגש השר עם ראשי הקהילה היהודית וביקש לחזק את הקהילה כולה בשעתה הקשה.

בנט הדליק נרות בכניסה למרכז הקהילה היהודית (JCC) לזכר 11 הנרצחים, ואמר: ״הלב המום לנוכח האירועים, 11 משפחות שאיבדו את יקיריהן ברגעים ארורים של שנאה וטירוף. מדינת ישראל ועם ישראל כולו מרכינים ראש עם הקהילה בפיטסבורג שחוותה טרגדיה עצומה. הגענו לכאן כדי לתת כתף, לחזק ולהעביר מסר ברור – עם ישראל מאוחד, איתן וחזק. כאיש אחד, בלב אחד".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. In order to understand the Deadly Pittsburgh Massacre according to true/real Dass Torah, the following is important to all of us . You may want to use google translator to read it in English. רב חשוב וחרדי עורר סערה, לאחר שהתבטא "האמת" במילים קשות - הוא העיר להן על כך ומחה בתוקף!!!

  In order to understand the Deadly Pittsburgh Massacre according to true/real Dass Torah, the following is important to all of us . You may want to use google translator to read it in English.

  רב חשוב וחרדי עורר סערה, לאחר שהתבטא "האמת" במילים קשות נגד אותם יהודים שנרצחו בבית הכנסת הקונסברטיבי 'עץ חיים – אור לשמחה' בפיטסבורג לפני כשבוע. לדבריו, הם נענשו בגלל שהם התפללו בבית כנסת כזה.

  מדובר בהרב הגאון הגדול הצדיק רבי מרדכי אדרת שליט"א, מנהיג קהילה ובית כנסת בניו יורק, שסיפר לאחר הטבח, "מישהו ניגש אלי וסיפר לי, שהוא קיבל אימייל, בו מבקשים מאנשים להגיע לאיזה מקום בעיר, כדי לקרוא קריאת שמע ישראל, לזכר אותם 11 אנשים שנרצחו", הרב אדרת אמר את הדברים במהלך דרשה שנשא ביום ראשון, "שמעתי שזה בית כנסת קונסרבטיבי, שמעתי שאנשים נוסעים שם בשבת, פשוט מחללים שבת קודש ר"ל, ואני לא חושב שאנשים צריכים להצטרף לדברים האלה".

  הרב תקף את ברית המילה שנערכה בבית כנסת ואמר, "זה טקס ברית מילה בבית כנסת קונסרבטיבי והשניים אימצו את הילד שלא לפי ההלכה ועשו ברית מילה ואתם תוהים למה היה טבח?", שאל הרב אדרת ואמר, "אני לא מצטער על האסון הזה".

  הוא גם התנגד לאנשים שאומרים תהילים לעילוי נשמת הנרצחים, "זה לא תהילים, זה לירוק בפנים של אלוקים, אתה יכול לאוהב את זה ואתה יכול לא לאהוב את זה, אבל זו האמת", אמר הרב בפני שומעי ליקחו.

  "האנשים האלה מונעים מכל עם ישראל את ביאת משיח. אם אתה לא הולך ישר, אלוקים לא יביא את המשיח", כך אמר הרב שליט"א.

  מכריו מספרים, כי הרב אדרת מוכר כדרשן שלא עושה חשבון ולא חושש לומר את מה שהוא חושב בגלוי. הם נזכרים ומספרים כי בשנת 2010 הוא הוזמן להשתתף במסיבת יום הולדת בארה"ב, כשהגיע הוא גילה כי חלק מהמשתתפים לבושים שלא על פי גדרי הצניעות, הוא פתח במשא קללות נמרצות בפניהם.

  מפרסמים על הרב החשוב הנ"ל כי ב-2008 הגיע הרב אדרת שליט"א לביקור בשדרות וחילק שטרות של 200 שקלים לעוברים ושבים, כדי לחזק את התושבים שסבלו אז משיגורי רקטות קסאם בתדירות גבוהה. עם זאת כשהרב נתקל בנשים ונערות שלא התלבשו בצניעות, הוא העיר להן על כך ומחה בתוקף!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב