הכירו: הכת החרדית החדשה

עדויות מצמררות שהגיעו ל'אקטואליק' חושפות "כת" נוספת שמתנהלת בירושלים, הערצה למנהיג שלפיו אנשיו נמצאים "במקום הקדוש בעולם". המרכז לנפעי כתות: "הקהילה מוכרת ובטיפול"

טביעתו בנהר של מנהיג קהילת "לב טהור" העלתה בימים האחרונים את נושא הכתות לסדר היום הציבורי, כעת, עם המון חששות ופחד חושפים "שבויים בכת" חרדית נוספת את מסע ההפחדות, הזוועות והניצול.

״אם אני יכולה אני באה לבקר״ אומר ג׳ למשפחתה כבר כמה שנים. ג׳ נישאה לתלמיד בישיבה מוכרת בירושלים ועם השנים ניתקה כל קשר ככל הנראה בעקבות הוראת ראש הישיבה ובפיקוח תלמידיו. סיפורה של קהילה  שפיתחה את כל המאפיינים של כת בלב ליבה של השכונה החרדית בירושלים.

סיפורה של ג׳ היא רק עדות אחת מתוך עשרות עדויות שהגיעו אל המרכז הישראלי לנפגעי כתות, לחלקן נחשפנו במערכת ׳אקטואליק׳ ביממה האחרונה, ״מי שלא מבין שאנחנו המקום הכי טוב, חולה״ אומר מנהיג הקהילה למעריציו.

מהקלטות רבות שהגיעו אלינו עולה תמונה עגומה של קהילה סגורה בטבורה של השכונה החרדית בירושלים, עם עשרות משפחות שמנוצלות ומנוהלות על ידי מנהיגם, לבקשת גורמים רלוונטיים שפועלים בפרשה העגומה הזאת לחילוץ בני משפחות לא נחשוף את ההקלטות ואת השמות בשלב הזה בכדי לתת לרשויות את האפשרות לפעול במקסימום הכלים שעומדים לרשותם.

אתמול פירסם ש׳ בקבוצת פייסבוק את הסיפור האישי שלו בכת וקרא לרשויות להתערב בדחיפות כדי להציל את המשפחות הבאות שילכו שבי אחרי מנהיג הקהילה ״בעקבות החשיפה בימים האחרונים לנושא של "כת חרדית", החלטתי שהיגיע הזמן לחשוף את הכת שבה אני הייתי שבוי שנים״ כתב ש׳ ומספר איך נשבה בקהילה ירושלמית שהיא לדעתו כת ״שיטת הקירוב אליו (מנהיג הקהילה. ד.א) עובדת בצורה שבחור תמים עם 'ביטול' כפי שהם מכנים שנקלט בעיניו של מנהיג הקהילה, או אז אחד מתלמידיו זוכה למיסיונר צמוד שידבק אילו, ואפילו יגיע ללמוד איתו בישיבתו, עד שישכנע אותו לבוא ולראות צדיק מופלא וישיבה של עובדי השם קדושים וכו' הבחורים שמגיעים לראשונה מוכנסים לחדר הרב שם עוברים שטיפת מח על הזכות הנוראה שזכו להגיע למקום הקדוש בעולם״ וכך התחיל הסיוט הגדול בחייו של ש׳ שממנו הוא מנסה להתאושש כבר שנים.

״בחירת השידוך נעשית אך ורק בתנאי שהמנהיג ראה תמונה של הבחורה ישב עליה ממושכות והחליט אם היא מתאימה להיכנס למשפחה בדגש על התאמה לרוח הישיבה :"תמימות והתבטלות"! מציין ש׳

ומספר עוד כי המנהיג ״מחדיר בבחורים פחד נוראי ממנו דרך אמירות כמו מי שמהרהר נגדי הוא בסכנת נפשות. או ציטוטים של מאמרים בגמרא שמדברים על הפחדות, ומקשר אותם ישירות עליו כמו היוצא מהישיבה יידקר בחרב משהו שקשור למשפט של חזקיהו המלך כמדומני.

נוהג לעשות מעשים משונים כדי לעורר את האמונה שמדובר בצדיק ש'רואה' דברים כמו למשל מברך על כוס מים ואז מסתכל בעינים חודרות על המיים ושופך ממנה על הרצפה מעשה שחוזר על עצמו לא פעם. או מתפלל עם תנועות משונות בידיים, או בוהה בחדר וכד'״ ואלו רק תיאורים של התנהלותו היומיומית של המנהיג.

בכל הנוגע להדרכת תלמידיו וייעוץ ש׳ מתאר ניצול והתנהלות סאדיסטית מגלומנית ושרירותית, ״כל בחור שמתחתן יצטרך לגור בקרבת הישיבה ולהמשיך לבוא לשמוע את השיעורים גם אם זה לא מסתדר לו או לאשתו כי הרי אי אפשר בלי הרב.

דורש להתייעץ איתו על כל דבר ודבר מה שבזה עסוק רוב היום לחטט לבחורים בנושאים רגישים ואפילו בצורות היחסים הוא המדריך והיועץ ורק איתו מדברים.

בחור שמתחיל להראות סימני שאלה עליו מקבל ממנו הוראה ללכת לטיפול תרופתי בכדורים כי אם לא "זורם עם הישיבה הנפלאה שכל כולה ישוב הדעת" כנראה שיש לו 'תזזיות במח' -כדבריו מה שמצריך לא בחור ולא שניים בישיבה לצרוך כדורים פסיכוטיים.

בשבת כולם צריכים לבוא לישיבה לקבלת שבת ושיעור של הצדיק גם הנשים והילדים. התנהגות הזויה אצלו, שיכול לתת הוראה ברורה הלכתית כביכול ולאחר כמה ימים לטעון שלא התכוון לזה אלא להיפך ו'אל תהיו נעולים אחר כל מילה שלי'.

וכך משטה בתלמידיו, דורש מהם מאידך להתייעץ איתו ולהשתוקק לקבל את דעתו הקדושה ממנו על כל פרט, ומאידך דוחה אותם כשבאים איליו עם רצון חזק להתייעץ ולדבר איתו, בכל מיני טענות מוזרות כמו "אסור לדבר עם הצדיק דברי חולין שלא ימאס ויתבזה הרב בעינך". כך גורם לרצון לרדיפה אחריו ותלות רגשית מוחלטת בינו לבין האנשים והנשים שנכרכו אחריו.״

מנהיג הקהילה מציג צדדים מגלומניים מובהקים כך עולה מהדברים שכתב ש׳ הרב ״דורש ומסביר בלי הפסקה שצריך להתבטל אילו לגמרי ובכל השיחות שלו רומז שהוא כמו משה רבינו ודוד המלך שרק הוא יודע את הפנימיות של התורה. פעם כשאחד התלמידים רצה חיזוק וכתב לו מכתב שיתן לו עצה  טובה איך לצאת מהמשבר שהיה שרוי בו {כנראה מהלחץ המטורף שהחדיר לנפשו} כתב לו בחזרה במכתב :תתפלל שתפסיק כבר להיות 'בעל גאווה ' ותזכה להתבטל לצדיק בשלמות.

וכמובן שכדי שהכת תישאר בחיסיון, דואג הוא ללמד את התלמידים שאסור להוציא מפה שום דבר שלא ישמע טוב בעיני הציבור וזה בגדר "לא תלך רכיל בעמך " מה גם ש: "רוב הצדיקים לא משיגים את הישיבה בכלל ולא רואים את האור העצום שיש פה" ויכולים להתבלבל-כדבריו.״ כותב ש׳ בפוסט נזעק.

״עד מתי כל מטורף ומשוגע גדלות יפתח קהילה ויסחף  'מבקשים' תמימים? בחורים, אברכים ואברכיות, שיגדלו דורות בתוככי זרועות הרשע והסדיסטיות של מנהיגים שנהנים לשלוט בנפשם של תמימים??? עד מתי כל מי שנראה "משפיע" ויודע לצאת מהמקווה עם פאות רטובות ולקשקש בספרי חסידות או להתפלפל ברמב"ם יוכל לסחוף אחריו רבים וטובים ולהנהיג ישיבות וקהילות שלמות ולעשות בהם כרצונו ואין אחד שמעיז לפצות פה לדרוש ולשאול??״ תוהה ש׳ וזועק מדם ליבו.

חשוב להדגיש שאל מערכת אקטואליק הגיעו עוד עדויות, שמסרבות להיחשף מחשש לשלומם בצירוף הקלטות מעוררת סימני שאלה רבים לגבי מצבו הבריאותי של הרב, במקביל פנינו אל המרכז הישראלי לנפגעי כתות, שלדברי קרובי משפחה ואנשים שהיו בכת ופרשו, הקהילה מוכרת להם והם בתהליך בדיקת הנושא, לכן התבקשנו שלא לחשוף את השמות. לכשנקבל אישור לפרסם את כל הפרטים שלא יפריעו למאמצים להגיע אל השבויים בקהילה ולאחד אותם עם בני המשפחה נפרסמם במלואם.

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זו רדיפה אובססיבית נגד מרן הראש ישיבה שליט"א

  אני מכיר אישית את הראש ישיבה הנ"ל כשהיה אברך טרי לפני כעשרים שנה ותמיד ראינו שעדיו לגדולות ואכן כך קורה וכמו תמיד ישנם צרי עין שמלכלכים אך ראוי להתעלם מהם כליל,

  ואליך ראש הישיבה שכבר החלפת גם שם פרטי וגם את איות השפחה נאמר בקול גדול המשך בדרכך והושעת את ישראל

  מעריץ מרחוק |
  הגב
 2. מחפשים כותרת בכל מחיר

  קודם תבדקו, ואחר כך גם תבדקו אם יש צורך בפרסום,
  ואח"כ תצאו בכותרות בומבסטיות. ככה כל אחד מחיל לחשוד בחינם בכל מיני מיני אנשים, רבנים ומנהיגים.
  אגב,לא הבנתי עדיין מה הטרגדיה הנוראה כאן. הוא מתעלל במישהו? שולט עליו? מנצל אתו בניגוד לרצונו?
  אם לא, זה לא קשור לכתות. אולי יש כאן בעיה אבל זה לא קשור לכת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. בשעת הלווייה הלכו נחמן ואחיו יואל הצעיר בשלובי יד, ובכו שניהם במיוחד, אבל לאחיהם הגאון הצדיק המקובל רבי נתן שליט"א לא הרשו לו לבוא להשתתף בללויה של אביו ואמרו לו שאם יביא יהיה לו בושות, וצרות צרורות, ודם ממש ופיקוח נפש של ממש.

  מאת איש 'לב טהור'

  כבר זמן של כמה חדשים, שיש לי גישה לאינטרנט בלי שאף אחד פה יודע מזה. במשך כל הזמן פחדתי שהרבי או שאר אנשים ידעו מזה, למעשה היה מה שהיה, ורבינו הגדול איננו הלך לעולמו. תורתו מגן לנו.

  הנה אני רואה שמאורע כזה שמעניין כל העולם החרדי, אבל אף אחד לא יודע בדיוק מה קורה אצלינו דהיינו כל השטיפת מוח, והכדורים והעונשים… והתעללות ומכות רצח בילדים וכו. זה סימן יפה לקהילתינו, אחרי שהם מנותקים מהעולם ואין אפילו תמונה אחד או סימן של מה שקורא במחנינו, רק השערות ודיבורים פה ושם. אשרי לנו ואשרי חלקנו, שיש לנו מנהיגים חזקים ולפעמים הם אכזרים שאי אפשר לסבול אותם, אבל אין לנו מה לעשות על זה, הם הבעלי בתים שלנו, כמו שאנחנו עוד בכתה גן.

  אני לא יכול ליתן לכם כל הפרטים של המאורעות פה. רק קצת, בליל א' – עת היתה מיטתו של רבינו תמ"ל על הדרך לגוטאמאלא, התקיימה אסיפה כללית אצלינו על המשך ההנהגה. האסיפה התחילה בשעה 1:00 בחצות הלילה, ונמשכה עד השעה 6:30 לפנות בוקר. הציבור היה מאוד מבולבל מהמצב, כל זה נחת עלינו בהפתאה ולא היינו מוכנים לכל זה בכלל. היה שם קולות וברקים עד לב השמים, כל אחד אמר דעה משלו. היו שצעקו שבלי הרבי אין כלום ואין ממשיך אחרי הרבי. אחרים שאגו שצריך להיות מנהיג אבל לא רבי. היה שם אחד שדפק בשלחן ושאג בקול רעש גדול – אם לא יהיה פה רבי, יהיה השטן פה הרבי. היה שם קולות וברקים.

  היו שדברו שהאכזר ר' מאיר יששכר ראזנער יהיה הרבי, יען והוא היה תלמידו המובהק של רבינו, ויצק מים על ידו ורבינו סמך עליו בב' ידים. אחרים אמרו שהבן ר' נחמן שמעון אליהו יהיה הרבי, כי הוא בנו הגדול של רבינו, והכל עובר על ידו, והיו אחרים שצדדו ליקח רבי לאו דווקא מהיושבים ראשונה, רק עובד השם באמת ובתמים, צדיק וירא שמים מרובים באמת ובמסירת נפש.

  סוף דבר היה שם קולות, כולם בכו וכולם צדדו אחרת… לבסוף ראו שהמצב עדיין מבולבל, ואי אפשר לדון בדבר בשפיות, כי הדעת של הציבור אינו צלול מהשפעת הכדורים שרבינו נתן לנו, על כן החליטו לדון בה אחרי השבעה בדעה צלולה, הגם שאמרו בפירוש שיכול להיות מחמת מצב הזמן והמקום, יהיה צורך לאסוף אסיפה באמצע השבעה ולהחליט על רבי או מנהיג.

  בשעת הלווייה הלכו נחמן ואחיו יואל הצעיר בשלובי יד, ובכו שניהם במיוחד, אבל לאחיהם הגאון הצדיק המקובל רבי נתן שליט"א לא הרשו לו לבוא להשתתף בללויה של אביו ואמרו לו שאם יביא יהיה לו בושות, וצרות צרורות, ודם ממש ופיקוח נפש של ממש.

  כמה סקופים מהלוויה:

  כשהמיטה נכנס לבית המדרש, היו שם צעקות רמות וגבוהות, אשה ספרדיה שאג מהעזרת-נשים: "רבונו של עולם, יש לך כבר הרבה צדיקים למעלה, למה היית צריך לקחת מאיתנו את רבינו"?! זה גם בגלל הכדורים של רבינו.

  כשהתחילו ההספדים, נהייתה איזה מהומה בשעת שהאחים וויינגארטן התחילו לצעוק כמו כלבים – מי אתה להספיד את הרבי, האם אתה מבין בקדושתו? – לדעתם אסור היה שיהיה הספדים אצל הלוויה כי רבינו היה אחד יחיד ומיוחד ר"ל רבינו היה ממש אחרי או ביחד במדריגה אחת עם הקב"ה, כי אף אחד לא גדול מספיק להבין בו.

  לפי מהלך הלווייה היה נראה שהחולה כבוד ר' מאיר יששכר יהיה המנהיג אע"פ שכולם כאחת סובלים ממנו גהינים של אש…, הוא רוצה הכבוד להיות הרבי של כל המתותמים שחיים על כדורים וכו', הוא רודף אחר הכבוד כל ימי חיו, ממש חולה נפש וחולה כבוד. אמנם ראו בפירוש שר' נחמן גם רוצה להיות רבי הוא גם חולה כבוד וגם חולה נפש… אחרי הקבורה, הלכו כמה בחורים ללוות את נחמן כרבי כמו פורים שפיל של ממש, ונחמן היה בשמחה גדולה שהוא מקבל הכבוד וההנהגה. אבל בפועל אי אפשר לידע בבירור מה יהיה. כעת מדברים ברצינות שיהיה שני רבי'ס, אחד בגוטאמאלא ואחד במקסיקו, וזה סימן טוב מאוד בגלל כשיש שני רבי'ס יש הרבה מחלוקת וזה יהרוס הקהלה בעזרת השם.

  שכחתי לציין עוד דבר:

  באמצע ההספידים, שאג הר"ר פנחס פעדער הוא התחיל לשאוג בקול, שאם רוצים – יכולים להחיות את רבינו בכח של אמונה פשיטה. כמו שהיה אצל הבעל-שם-טוב, שבעת פטירתו רצו התלמידים להחיות אותו. ואם כל אחד יאמין באמת ובלב שלם, יכולים להחיות את רבינו. אתם מבינים איזה חולה נפש יש אצלינו? אתם מבינים שזאת אומרת שבכת שלנו בלב טהור אחרי השטיפת מוח של המנהיגים שלנו אין שום הבדל בין הבעל שם טוב לרבינו הלברנץ ממש כופרים גמורים.

  סוף דבר: עכשיו הציבור פה בלב טהור באמת מבולבל, ואינו יודע מה יהיה הסוף פה, ואיך ההנהגה ימשיך.

  הציבור פה בלב טהור באמת מבולבל, ואינו יודע מה יהיה הסוף פה |
  הגב
  • במשך 32 שנה שלמה ארז הלברנץ, הנהיג הכת הסגורה "לב לא טהור", קומם עליו את העולם החרדי. הוא התעלל בחסידיו, הרעיב ילדים וחיתן אותם בגיל צעיר, הבטיח לתומכיו שיכנסו לגן עדן, השווה את עצמו לשמעון בר יוחאי והוביל מסע בריחה ברחבי העולם. בסוף השבוע שעבר הוא טבע בנהר במקסיקו, השאיר את מאות חברי הכת המומים והצית מלחמת ירושה. מנהיגי הכת היטילו עונשים פיזיים קשים על מי שהעז למרוד בסמכותו של הלברנץ – 50 מלקות בלי שום בגדים על הגוף, הכאה במוטות ברזל של אש ואלות, הרעבות, השפלות וטבילות במים קרים בכוח. הילדים והמבוגרים אולצו להתפלל וללמוד 18-20 שעות ביממה, לפעמים זה היה רק בעמידה, ומי שהפר את הכלל נשלח לגור במשך חודש ימים במרתף אפל. חסידים אחרים אולצו לקחת הרבה כדורים פסיכיאטריים, שהוצגו להם כוויטמינים. הנשים, ואפילו הילדות, הונחו ללבוש בגדים שחורים. בכת לב-לא- טהור נוהגים כלפי ילדי הקהילה בענישה גופנית קשה... קיימת מדיניות ענישה כלפי חברי הקהילה, הכוללת הפרדת ילדיהם מהוריהם גם בגיל ינקות והעברת הילדים לגדול במשפחה אחרת בלי שום קשר להורים... גם חברי הקהילה הבגירים חשופים לעונשים גופניים קשים. בעוד שחברי הכת שבורים והמומים ממותו של ארז שלמה הלברנץ שסגדו לו, רוב המגזר החרדי מרגיש כנראה אחרת. ארז הלברנץ הוביל התעללות פיזית ונפשית בחסידיו, הטיל עליהם עונשים קשים, ניתק אותם ממשפחותיהם, הביא אותם לחרפת רעב, כפה עליהם לקחת כדורים פסיכיאטריים, חיתן את ילדיהם החל מגיל 12, וכפה על הנשים ללבוש בגדים שכיסו את כל גופם – פרקטיקות שהעניקו ל"לב טהור" את הכינוי "כת הטליבאן". ואולם, כלל לא בטוח שמותו יהפוך את חייהם של החסידים לטובים יותר. כל השנים של הכת, עשרות מחסידי כת לב לא טהור שוגרו למסעות התרמה בארה"ב ובאירופה, תוך שהם מסתירים את השתייכותם ל"לב טהור". "המצאנו כל מיני שמות של קהילות יהודיות, שחלקן בכלל לא קיימות, וזה עבד", אומר חסיד לשעבר בכת. אם היינו מספרים שיש לנו קשר ללב טהור היו מעיפים אותנו לכל הרוחות. הרב ומקורביו הנחו אותנו בדיוק כיצד לשקר ולהתנהג כדי שלא יחשפו אותנו. הצלחנו לגייס מאות אלפי דולרים ויותר. לאט לאט הדברים החלו להתפורר. ארז שלמה הלברנץ חי כמו מלך, ותמיד היה אוכל כחזיר בשפע גדול בחדר שלו, בזמן שאנחנו גווענו ברעב, העיד חסיד אחר לשעבר בשיחה עם חבריו, "הוא הפחיד אותנו שאם נספר מה קורה בכת ניענש קשות, כי בגופו שוכנת נשמתו של רבי שמעון בר יוחאי. היו כאלה שניסו להתאבד, שבלעו כדורים. הם הגיעו עד לקצה מבחינה נפשית". חסידים שהצליחו להימלט ממתחם הכת חשפו את מעלליו של הלברנץ בפני כלי התקשורת בקנדה ובישראל, שערכו שורת תחקירים על "לב-לא- טהור". הלברנץ לא לקח סיכון. הוא רכש אדמות בסנטה רוסה, אזור כפרי המרוחק שעתיים וחצי מגואטמלה סיטי. "עברנו בגלל התנכלויות והטרדות, רדפו אותנו בגלל האמונה שלנו ולא יכולנו לסבול יותר. כל הטענות כלפינו. הכת הקימה בסנטה רוסה מבנים ארעיים, והלברנץ, שהבין ש"לב טהור" על סף קריסה כלכלית, שלח את חסידיו לגדל מנגו במטעים כדי להתפרנס. אפיק הכנסה נוסף היה בית דפוס, שבו הדפיסו אלפי ספרי קודש וחוברות לקהילות יהודיות בעולם. רוב חברי הכת חיים במתחם הזה עד היום. "זה מקום מרווח יותר, אבל תנאי הילדים עדיין קשים", הם מוזנחים ואוכלים מעט מאוד, בעיקר קצת ירקות ופירות. וידוע שסופו של המתועב הכלב הלברנץ מ"לב טמא" מת כמו כלב בהתאבדות!!!! ולצערנו ינסו להמשיך את הכת על ידי המנוול בנו הנאצי והמסיונר נחמן ימ"ח וע"י הרוצח נפשות מאיר יששכר רוזנר ימ"ח, ועלינו רק להזהיר את כולם אל תכנסו לכתות מסוכנות, אנשים שאין שום קשר בינם לבין דת ישראל, אלא מדובר באנשים סוטים מופרעים נפשית, חולי נפש, שיודעים שימצאו פורקן לשגיונותיהם דרך אנשים מאמינים עם מצוקות..., ויהרסו החיים שלהם, ישפילו אותם כמו חמורים.

   במשך 32 שנה שלמה ארז הלברנץ, הנהיג הכת הסגורה "לב לא טהור", קומם עליו את העולם החרדי. הוא התעלל בחסידיו, הרעיב ילדים וחיתן אותם בגיל צעיר, הבטיח לתומכיו שיכנסו לגן עדן, השווה את עצמו לשמעון בר יוחאי והוביל מסע בריחה ברחבי העולם. בסוף השבוע שעבר הוא טבע בנהר במקסיקו, השאיר את מאות חברי הכת המומים והצית מלחמת ירושה.

   מנהיגי הכת היטילו עונשים פיזיים קשים על מי שהעז למרוד בסמכותו של הלברנץ – 50 מלקות בלי שום בגדים על הגוף, הכאה במוטות ברזל של אש ואלות, הרעבות, השפלות וטבילות במים קרים בכוח. הילדים והמבוגרים אולצו להתפלל וללמוד 18-20 שעות ביממה, לפעמים זה היה רק בעמידה, ומי שהפר את הכלל נשלח לגור במשך חודש ימים במרתף אפל. חסידים אחרים אולצו לקחת הרבה כדורים פסיכיאטריים, שהוצגו להם כוויטמינים. הנשים, ואפילו הילדות, הונחו ללבוש בגדים שחורים. בכת לב-לא- טהור נוהגים כלפי ילדי הקהילה בענישה גופנית קשה… קיימת מדיניות ענישה כלפי חברי הקהילה, הכוללת הפרדת ילדיהם מהוריהם גם בגיל ינקות והעברת הילדים לגדול במשפחה אחרת בלי שום קשר להורים… גם חברי הקהילה הבגירים חשופים לעונשים גופניים קשים.

   בעוד שחברי הכת שבורים והמומים ממותו של ארז שלמה הלברנץ שסגדו לו, רוב המגזר החרדי מרגיש כנראה אחרת. ארז הלברנץ הוביל התעללות פיזית ונפשית בחסידיו, הטיל עליהם עונשים קשים, ניתק אותם ממשפחותיהם, הביא אותם לחרפת רעב, כפה עליהם לקחת כדורים פסיכיאטריים, חיתן את ילדיהם החל מגיל 12, וכפה על הנשים ללבוש בגדים שכיסו את כל גופם – פרקטיקות שהעניקו ל"לב טהור" את הכינוי "כת הטליבאן". ואולם, כלל לא בטוח שמותו יהפוך את חייהם של החסידים לטובים יותר.

   כל השנים של הכת, עשרות מחסידי כת לב לא טהור שוגרו למסעות התרמה בארה"ב ובאירופה, תוך שהם מסתירים את השתייכותם ל"לב טהור". "המצאנו כל מיני שמות של קהילות יהודיות, שחלקן בכלל לא קיימות, וזה עבד", אומר חסיד לשעבר בכת. אם היינו מספרים שיש לנו קשר ללב טהור היו מעיפים אותנו לכל הרוחות. הרב ומקורביו הנחו אותנו בדיוק כיצד לשקר ולהתנהג כדי שלא יחשפו אותנו. הצלחנו לגייס מאות אלפי דולרים ויותר.

   לאט לאט הדברים החלו להתפורר. ארז שלמה הלברנץ חי כמו מלך, ותמיד היה אוכל כחזיר בשפע גדול בחדר שלו, בזמן שאנחנו גווענו ברעב, העיד חסיד אחר לשעבר בשיחה עם חבריו, "הוא הפחיד אותנו שאם נספר מה קורה בכת ניענש קשות, כי בגופו שוכנת נשמתו של רבי שמעון בר יוחאי. היו כאלה שניסו להתאבד, שבלעו כדורים. הם הגיעו עד לקצה מבחינה נפשית". חסידים שהצליחו להימלט ממתחם הכת חשפו את מעלליו של הלברנץ בפני כלי התקשורת בקנדה ובישראל, שערכו שורת תחקירים על "לב-לא- טהור".

   הלברנץ לא לקח סיכון. הוא רכש אדמות בסנטה רוסה, אזור כפרי המרוחק שעתיים וחצי מגואטמלה סיטי. "עברנו בגלל התנכלויות והטרדות, רדפו אותנו בגלל האמונה שלנו ולא יכולנו לסבול יותר. כל הטענות כלפינו. הכת הקימה בסנטה רוסה מבנים ארעיים, והלברנץ, שהבין ש"לב טהור" על סף קריסה כלכלית, שלח את חסידיו לגדל מנגו במטעים כדי להתפרנס. אפיק הכנסה נוסף היה בית דפוס, שבו הדפיסו אלפי ספרי קודש וחוברות לקהילות יהודיות בעולם. רוב חברי הכת חיים במתחם הזה עד היום. "זה מקום מרווח יותר, אבל תנאי הילדים עדיין קשים", הם מוזנחים ואוכלים מעט מאוד, בעיקר קצת ירקות ופירות.

   וידוע שסופו של המתועב הכלב הלברנץ מ"לב טמא" מת כמו כלב בהתאבדות!!!! ולצערנו ינסו להמשיך את הכת על ידי המנוול בנו הנאצי והמסיונר נחמן ימ"ח וע"י הרוצח נפשות מאיר יששכר רוזנר ימ"ח, ועלינו רק להזהיר את כולם אל תכנסו לכתות מסוכנות, אנשים שאין שום קשר בינם לבין דת ישראל, אלא מדובר באנשים סוטים מופרעים נפשית, חולי נפש, שיודעים שימצאו פורקן לשגיונותיהם דרך אנשים מאמינים עם מצוקות…, ויהרסו החיים שלהם, ישפילו אותם כמו חמורים.

   נחום |
   הגב
 4. האם מדובר במנחם יאווע?

  האם מדובר במנחם מן יאווע אשר בעבר יצאו כנגדו במכתב גלוי לאחר שהציג את עצמו כתלמידו של הרב וואזנער זצ"ל? הנ"ל מנהל ישיבה ברחוב חגי בשכונת גאולה והתיאורים הנ"ל תואמים במקצת לשמועות

  נחמן |
  הגב
  • (מנהיג הקהילה. ד.א)

   (מנהיג הקהילה. ד.א)

   זלמן לייביש שמעקל טיש |
   הגב
 5. כל עוד לא מפרסמים את שם הישיבה ורה"י זה סערה בכוס תה

  כל עוד לא מפרסמים את שם הישיבה ורה"י זה סערה בכוס תה

  כל עוד לא מפרסמים את שם הישיבה ורה"י זה סערה בכוס תה |
  הגב
  • באיזה שכונה???

   איפה זה נמצא???????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???????????????

   ?? |
   הגב
   • אשריך רבינו ראש הישיבה שליט"א חזק וברוך

    אני עוד זוכר את הטלפונים שהרב הצדיק הנ"ל היה מתקשר לפני לטלפון ציבורי בישיבת קרית מלך והיה מחזק אותנו בעבודת השם ובזכותו נשארתי חרדי הגון על כל המשתמע מכך
    אמנם כיום אני לא קשור אליו אך הוא אדם נפלא ויקר עד מאד ורבים השיב מעוון

    משתוקק לשעבר |
    הגב