‏ ח"כים ערבים מקדמים גינוי לישראל באו"ם

חברי הכנסת של הרשימה המשותפת מתכננים מהלך באו"ם נגד חוק הלאום וישראל, מהלך שכרגע עושה רושם שגם מתקרב לכדי הצלחה

כתב הדסק המדיני של חברת החדשות, ירון אברהם, חשף הערב כי חברי הכנסת של הרשימה המשותפת מתכננים מהלך באו"ם נגד חוק הלאום וישראל, מהלך שכרגע עושה רושם שגם מתקרב לכדי הצלחה.
 
על פי הפרטים, מספר חברי כנסת מהרשימה המשותפת, לצד השגריר הפלסטיני, ריאד מנסור, ובכירים פלסטינים נוספים, מנסים להוביל להצעת גינוי שתביך את ישראל בחודש הבא – רגע לפני פתיחת העצרת הכללית והגעת כל המנהיגים לניו יורק, כולל ראש הממשלה נתניהו.
 
בימים האחרונים דיפלומטים ישראליים עודכנו שחברי כנסת מהרשימה המשותפת נפגשו עם בכירים באו"ם, ביניהם רוזמרי דיקרלו, תת מזכל האו"ם לעניינים פוליטיים. הח"כים הציגו חוק הלאום ואמרו: החוק הזה מזכיר את חוקי האפרטהייד ועליכם לפעול נגדו, זו לא חקיקה רגילה, יש לכם אמנות שאמורות להגן על מיעוטים בדיוק מפני חקיקה כזאת –  וכל זה במטרה לגבש רוב ליוזמה לגינוי ישראל באו"ם.

בכירים באו"ם עדכנו את שגריר ישראל שם, דני דנון, וביקשו את התייחסותו כנציג ישראל. כמובן שישראל וארה"ב, דנון וניקי היילי, מנסים לחסום את היוזמה הזאת. הערב כבר פונה דנון ליו"ר הכנסת אדלשטיין וטוען: "הח"כים הערבים חותרים נגד מדינת ישראל, באופן ציני הם משתפים פעולה עם הנציגות הפלסטינית במטרה להכפיש את ישראל".

גורם ישראלי מעריך שהצעה כזאת אכן תבוא עוד בספטמבר הקרוב לכדי דיון והצבעה.
יו״ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין אמר בתגובה לפרסום הערב בחברת החדשות: ״‫שוב ח״כים בכנסת ישראל חותרים תחת המדינה. חברי הכנסת מהרשימה המשותפת שמקבלים משכורת מהמדינה וזוכים לכל הכלים הפרלמנטריים, עוד מעיזים להכפיש את שמנו בעולם. מי שמשתף פעולה עם הרשות הפלסטינית נגד ישראל צריך לשאול עצמו אם מקומו בפרלמנט הפלסטיני או הישראלי.‬״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.