ה'סוכות' של הברנז'ה • בקליינע

מה הכינו לכם בקהילה ומשפחה לרגל החג? מדוע לן סגן עיריית בני ברק בפנימיה של מיר ברכפלד? למי הצליף צוריאל קריספל? כיצד התקרב ישראל פרוש לברסלב? והאירועים שיעשו לכם את החג • בקליינע

בשעה שאתם בונים את הסוכות ובוחרים בדקדוק רב את ארבעת המינים, העיתונים לחג נכנסו למכבש הדפוס והנה כלחמניות טריות יצאו.

מרפרוף קל בשערי עיתוני החג נראה שאף עיתון לא הבריק והתעלה על עצמו, עולם כמנהגו נוהג -אולם חזון לחול המועד, ויתכן שלאחר שנקרא את "המוספים כהלכתם"- נהיה עוד מליץ יושר.

'משפחה' הוציא לחג 800 עמודים, ומגזין בפורמט בן 292 עמודים בכריכה קשיחה + 5 מוספי פרויקט ו- 15 כתבות חג.

למגזין חג הסוכות של קוקר –  הקליקו כאן

משפחה

בין העיתונים ניטש קרב חדש על ההפקה המוסיקלית המושקעת:  משפחה איחד כוחות עם 'קומטאנץ' לבין בקהילה שהלך על 'בהסתרה'..

עוד במשפחה: משפחתו של הגראי"ל שטיינמן חושפת את הסיפורים (שכמו תמיד) לא סופרו..

'בקהילה' מציג לחג שורה של מוספים עמוסים וגדושים: על שער המוסף הפוליטי מתנוססת דמותו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שהעניק ראיון לרגל החג.  יולי  לא ביג דיל, אולם הפרשן הפוליטי יעקב ריבלין מחפה כהרגלו בקודש במוסף משובח בו הוא מתמקד בשבעת ראשי הממשלות שעזרו והציקו ליהדות החרדית.  רוני פוקס שהעניק ראיון לידיעות בערב החג משורבב אף הוא בעמודי המגזין.

מרן בקהילה

בקהילה 2

בקהילה

זוכרים את האייטם על הפרות? א"כלאנשי מערכת המבשר לא היה כל כך נעים לסייר ברפת,אבל באו על שכרם – כשהשיקו מגזין מיוחד על שנת השמיטה. עוד בהמבשר שורה של מגזינים ומוסף מיוחד על סוכות במאה שערים.

המבשר לחג 2המבשר לחג

'קו עיתונות' לחג: ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי  חוזר לשורשיו המשפחתיים בישי' וולוז'ין. בקו לקחו גם את  צבי יחזקאלי מ'ערוץ 10' שמגולל את מסלול חייו מפרשן לענייני ערבים עד חזרתו בתשובה (נטחן לאחר הפסח).

וביום ליום נרשמה פאדיחה קטנה כאשר הרב גלויברמן העניק לדרעי אתרוג מהודר, בכיתוב למטה: הופיע שמו של הרב דוד יוסף. במחשבה שנייה, העורך כנראה התבלבל מאימת 'הגור אריה 'וכנראה כבר לא הבדיל בין הבוס לבנו של המרן.

יום ליו

לטובת גולשי בקליינע, אנו מציגים את מקבץ המופעים המרכזים שיתקיימו בחול המועד סוכות.    

יום חמישי ה-9.10:

מישקולץ פ"ת: ליפא שמעלצר ומפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו יככבו על הבמה. יהיה מעניין.

שמחת בית השואבה ברמת השרון בהשתתפות אוהד מושקוביץ, איציק דדיה, אמן הכינור דניאל אהביאל, ובליוויו של מאסטרו גרשון פריישטט. (אירוע פרטי)

מוצאי שבת, ה11.10

שמחת בית השואבה המרכזית בכיכר ספרא בהשתתפות אוהד מושקוביץ, איציק דדיה, אמן הכינור דניאל אהביאל, להקת קינדרלעך, ילד הפלא עוזיה צדוק, בליוויו של מאסטרו גרשון פריישטט ותזמורתו ובהשתתפות אמנים אורחים מחו״ל.

יום ראשון ה12.10:

גדול הזמר החסידי מרדכי בן דוד מגיע לעיר האבות חברון, עוד במופע:  חיים ישראל, והמועצת.

אוהד מושקוביץ בשמחת בית השואבה ביישוב חשמונאים. יציק דדיה בליווי של מאסטרו גרשון פריישטט בשמחת בית השואבה בבית חב״ד בז׳נבה

יום שלישי ה14.10

להקת קינדרלעך במופע צעדת ירושלים בשעה 11:00 בגן סאקר בירושלים.

 

ובמעבר חד לערב יום הכיפורים, מפאת היום הקדוש, המדור יצא לחופשה קצרה מפני אימת הדין.

ערב כיפור, באלעד התרגלו להצלפות (אולם לא לכאלו תמונות) הסגן של פרוש, צוריאל קריספל תועד ערב יום הדין כשהוא מצליף ללא רחם באחד מידידו הקרובים.(ככל הנראה הצביע לישראל פרוש).

קריספל צולף

ערב יום הכיפורים: 'צמד המסבירנים' של הציבור החרדי: ישראל כהן (מרכז הענינים) ואיתי גדסי  (קו עיתונות) מארחים בבני ברק את נחמיה ורעייתו  לבית שטרסלר ('הארץ'), 'זולל החרדים', פיטרל בין איצקוביץ לחזון איש ותהה על מנהג הכפרות, כהן הציע לשטרסלר להצטרף לשיעור אנשי הסלב שמתקיים בדירה אי שם בצפונה של בני ברק,  אולם כתב הארץ דוחה בנימוס, והראשון הגיע באיחור רב לשיעור השבועי.

כהן שטרסלר

מנדי גרוזמן 'ממקור ראשון' הלך בערב יום הכיפורים וטבל במקווה בכפר חב"ד. כך זה נראה.

מנדי ג

את תפילות יום הכיפורים העביר בקליינע בהיכל ישיבת מיר ברכפלד, ב'יזכור' יצאו בני הישיבה והמתפללים לשוחח על הא ועל דא, פגשנו שם את מנחם שפירא סגן ראש עיריית בני ברק שמתפלל כבר מזה עשור שנים בישיבה, הסגן מבני ברק לא ויתר על התענוג (שקייי)  שפירא אמנם מכר את דירתו ברחוב יהודה הנשיא, וישעיהו גרנדש מנהל הישיבה דאג לשכן אותו באחד מחדרי של אנשי הצוות הרוחני בישיבה בברכפלד.

הבלוגר הכלכלי,  דוד רוזנטל, התפלל בכיפור בבית הכנסת החבד"י בברכפלד, רוזנטל הצטייד בספר שכנראה לא תקראו בחיים (עיתונות בראי הכלכלה) אותו עטף בקיטל לבן לבל יקטרג השטן.

ערב יום הדין הגיע חבר עיריית בני ברק משה מלאכי להיכל ישיבת פונביז', חבר המועצה מבני תורה עורר מהומה כאשר פרך את הקושייה של אחד הבחורים.

מלאכי

בבוקר שלאחר יום כיפור פגשנו ביו"ר שלומי אמונים במודיעין עילית נחמן בנשעייה שקיים את ה'וילכו מחיל אל חיל'.

בנשעיה

ומכיפור לסוכות: ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הגיע אמש לסיור בשוק ארבעת המינים בשכונת גאולה בירושלים כשהוא מלווה ביועצים קרויזר – איזק,  יוסי דיישט שאחראי על השוק לקח את ברקת לסיור וצייד אותו בארבעת המינים. אחרי הסיור ב'רכבת הקללה', לניר היו רק ברכות.. הצלם המוכשר שלומי כהן תיעד.

ברקת ויוסיקרויזר וברקת  איזק וברקת

ובשעה שברקת מסתובב עם היועצים החרדים בירושלים, ראש עיריית אלעד ישראל פרוש יצא לשוק ארבעת המינים באלעד שם החל בבדיקת הסחורה האלעדית, מי שהצטרף לסיור היה סגנו צוריאל קריספל שיותר מאוחר ריססו אלמונים כתובות נאצה בגנות הפעלת השוק.

קריספל

זמר החתונות, רולי דיקמן היה טרוד בערב החג, לאחר שהתפנה מכל העיסוקים הוא יצא לבחור ארבעת המינים בשוק בבני ברק אותם בחר בקפידה.

רולי לולב

אלי קובין לא רק צלם מוכשר אלא משווק לולבים לא רע, השבוע הוא  הגיע לבתיהם של גדולי ישראל והציג בפניהם את הלולבים לבית קובין, הצלם משה גולדשטיין תיעד.

קובין 2 קובין

שלומית לא באה אז שאול חיון ובניו  יצאו לבנות ת׳סוכה בחניה. "כואב לי הגוף", כתב חיון.

שאול חיון

איזה כיף שיש שכנים. אחד מהם תיעד לנו את חבר עיריית ירושלים מש"ס מיכאל מלכיאלי, כשהוא בבניית הסוכה.

הסו

נער הפלא דניאל קרייטנברגר, עזב את המיקרפון והתפנה לבניית הסוכה הפרטית.

דניאל

בנימין מחלב מ'המתחברים' ישר עם צאת הצום החל להקים את סוכתו, מוקדם יותר, פנה מחלב למספר אנשי ציבור בעזרה למשפחות נצרכות ממש לחגים. אחד מהם הופיע 5 שעות לאחר מכן עם שוברים ביד לכל המשפחות ברשימה. בדק שמות ילדים מצב משפחתי וזכה להאיר את ביתם לחג! ושמו בישראל? יענקי דרעי, הלה הבטיח לאמץ את פרויקט "מתחברים" כל השנה.

 

מחלב

את נחמן ניימן חבר מועצת עיריית מודיעין עילית פגשנו בשוק ארבעת המינים בעיר. את ניימן אף פעם לא תראו לחוץ וכמו תמיד מחייך למצלמה.

נימן

אומן ראש השנה. פרוש מתוודה.   

ולא שכחנו  את אומן, לאוקראינה המריאו מיטב אנשי הסלב והברנז'ה העיתונאית שיצאו להתאוורר ולשהות במחיצת הציון. יקי אדמקר (לעניני חרדים) שזכה למטר גידופים לא נרתע, הגיע אוקראינה ופצח בריקוד סוער.

יקי באומן

בין הנוכחים במאהל באומן היה ראש עיריית אלעד ישראל פרוש שהשתתף בבר מצווה לבנו איש הנדל"ן, (גור בארץ וסע לאומן)  נתן רוזנבלט, פרוש תיאר לנוכחים בפרוטרוט על שזכה להסתופף בצילו של 'רבינו' ועל התקרבותו לחסידות ברסלב. הבר מצוה התקיימה במתחם הכנסת האורחים של משפחת אנשין בכניסה לציון הק'.

רוזנבלט 2 רוזנבלט

 

מני קרויס וחברים באומן
מני קרויס וחברים באומן

השדר מני גירא, המריא אף הוא לאומן ודאג לסלפי בשדה.

[מני גירא

ולעוד כותרות… 

כתב ערוץ 1, איציק הלפרין, ויועץ התקשורת דוד רוזנטל נראו בטקס חנוכת המשרד החדש של העו"ד המקושר שמואל קמיל.

רוזנטל

 

אציק הלפרין

ראש ישיבת כפר חב"ד (הסבא של מנדי גרוזמן) נתקע בכפר חב"ד, העיתונאי קובי אריאלי מיהר להציע לו טרמפ.

קובי אריאלי

עיתונאים ואנשי תקשורת זכו (כרטיס טיסה) להסתופף בצילו של האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שנסע להשתטח על קברו של בעל הפלא יועץ בבולגריה. העיתונאי חיים גריידנגר (סוף השבוע) זכה לשיחה אישית מפי המקובל.

חיים גר רב הסלבס' מרדכי חסידים (משמשו בקודש של המקובל הרב בניהו שמואלי) הצליח תוך כמה חודשים (הרבה בזכות המדור) לקבץ סביבו את מיטב אנשי הסלב', אלי יצפן,קובי פרץ, ואגם רודברג נצפו בקרבתו. בדרך לארנה לקח חסידים את הבדרן הלאומי לשעבר לקברו של המרן.

יצפן

רבנים ואישי ציבור השתתפו בשמחת הברית לנכד הרב משה יוסף והרה"ג בנימין אטיאס ראב"ד פתח תקווה, נין ראשון למרן הגר"ע יוסף זצ"ל לאחר פטירתו, השמחה נערכה באולמי 'רובין' בשכונת הר נוף, ויקרא שמו בישראל: עובדיה יוסף.

אטיאס ברית 2

צילום: חדשות 24
צילום: חדשות 24

ולפניכם לקט של תמונות שרצו ברשתות החברתיות.

רץ ברשת 5 רץ ברשת 4 רץ ברשת 2 רץ ברשת 1

לאחר שכל מי שהוסמך איפשהו לרב שכונה הגיש מועמדות לתפקיד הרב הראשי לירושלים, השדר יוסי בן עטר (גלי ישראל) הודיע בפייסבוק כי אם ישיג אלף לייקים הוא יסור למשרדי הרבנות הראשית ויתמודד על התפקיד. עד לחצות הוא בקושי גירד ת-200 לייקים, החלומות נגנזו.

יוסי עטר

ולסיפור מרגש: ערב חג הסוכות התקיים מעמד סיום כתיבת ספר תורה לעילוי נשמת אביגיל ויעל גרוס ז"ל שנפטרו כתוצאה מהרעלת הגז הקשה בירושלים, האב ר' שמעון גרוס כתב אות בספר התורה לזכר הבנות.

גרוס ספר

לסיום: הכנסת ספר תורה  התקיימה אמש למלון וולדורף אסטוריה, תרומת הנדיב היקר מר ג׳יי שוטנשטיין. לאירוע הגיעו כל המי ומי בתעשיית המוזיקה החסידית:  החל ממרדכי בן דוד, ישי לפידות, וכלה באחים גת שפרטו על הגיטרות.

בן דוד

 

חג שמח! ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com – סודיות מובטחת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.