⁠⁠⁠ישראל לגרמניה: בלי טובות

בירושלים העבירו מסרים חדים לדיפלומטים גרמנים לפיהם אין שום עניין ישראלי שממשל מרקל יהיה מעורב או יתווך במגעים עם הפלסטינים

ערב יום השואה, העבירה ישראל מסר דיפלומטי חד וברור לגרמניה לפיה אין שום עניין ישראלי בתיווך או במעורבות של הגרמנים בניסיונות לחדש את המגעים עם הפלסטינים.

מספר כלי תקשורת בגרמניה דיווחו שהיחסים בין שתי המדינות אינם טובים במיוחד בעת האחרונה, לאחר שהקנצלרית הגרמנית אינה רואה בעין יפה את אישורי הבנייה ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים שניתנו בהסכמת ממשל טראמפ.

שר החוץ של גרמניה, זיגמר גבריאל יגיע מחר לביקור בישראל וברשות הפלסטינית במטרה לשוחח על הנושא הזה בדיוק.

לא בטוח שהוא האיש הנכון במקום הנכון. גבריאל מצדד בפלסטינים באופן מובהק לאורך שנים. כחבר במפלגה הסוציאל-דמוקרטית הוא השמיע לא אחת עמדות פרו פלסטיניות – וטרם נכנס לתפקידו כשר הוא אף כתב על ישראל בדף הפייסבוק שלו כי מדובר ב"מדינת אפרטהייד".

למרות שיהודי גרמניה דרשו את התנצלותו והתנצלות מפלגתו, הוא מעולם לא חזר בו וכן לא התכחש שאמר את הדברים.

השר שיבוא לישראל, הוא אחד האנשים שדוחפים את הממשל הגרמני להדק את הקשרים עם איראן, אחרי הסרת העיצומים מעליה, בעיקר כדי לגרוף רווחים כלכליים.

ראוי לציין שבישראל הגיבו באיפוק לפרסומים בנושא. גורם ישראלי בכיר אמר לאחד העיתונים במדינה כי ישראל אינה זקוקה למתווכים כלל, משום שהוא מכירה היטב את התנהלות הצד הפלסטיני. הוא סירב להתייחס באופן ספציפי למעורבות גרמנית בנושא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.