סגר על בורו פארק: "לא לצאת מהבתים" (וידאו)

סופה קטלנית: 11 מדינות הכריזו על מצב חירום, יותר מ-9,000 טיסות בוטלו ולפי הדיווחים מארה"ב כ-160 אלף בני אדם מנותקים מחשמל. { ארה"ב משותקת}

סופת השלגים ה"היסטורית" הכתה היום (שבת) בעוז בחוף המזרחי בארה"ב וגבתה קורבנות בנפש.

רחובות בורו פארק בניו יורק חסומים, אין יוצא ואין בא. הגישה לבתי הכנסת בשבת נחסמה והתפילות מתקיימות בבתים.

. 11 מדינות הכריזו על מצב חירום, יותר מ-9,000 טיסות בוטלו ולפי הדיווחים מארה"ב כ-160 אלף בני אדם מנותקים מחשמל.

ראש העיר ניו יורק ביל דה בלזיו הזהיר את תושביו כי הסופה צפויה להיות אחת מחמש הסופות החמורות בהיסטוריה של ניו יורק: "אם אתם מסתובבים ברחובות, תיכנסו מיד לבתים". הוא קרא לתיאטראות בברודווי ולבתי העסק לסגור מיד את שעריהם בשל החשש מעוצמת הסופה והכבישים המסוכנים: "זה הזמן לעסקים להיסגר ולשחרר את עובדיהם הביתה", אמר ראש העיר.

"עצתי היא כי אם לא מדובר באמת במצב חירום, אין שום הצדקה לצאת החוצה מהבתים", אמר מושל ניו-יורק אנדרו קואומו לאחר שהכריז על מצב חירום במדינתו. "אנו חוששים שככל שתנאי מזג האוויר יחריפו, המצב בכבישים ייעשה מסוכן יותר".

קואומו ציין כי השלג אינו הדבר שהוא חושש ממנו יותר מכל. "שלג זה דבר אחד, אנו יכולים להתמודד עם שלג. אבל אם תקחו שלג ותחברו אותו עם הרוחות העזות, ישנם מקומות כמו לונג איילנד שעלולים להיפגע משטפונות", הזהיר.

 

על פי התחזיות, השלג צפוי להיערם לגובה של 60 ואולי אף יותר במהלך הסופה שמוגדרת על ידי מטאורולוגים בארה"ב כקשה ביותר מזה כמה עשורים. היא צפויה להשפיע על יותר מ-85 מיליון בני אדם המתגוררים בכ-20 מדינות.

 

ראשת עיריית וושינגטון מוריאל בווסר כינסה מסיבת עיתונאים בה הזהירה כי לסופה "השלכות של חיים ומוות", ואמרה כי בנוסף לשלג צפוייות רוחות עזות שעשויות להגיע ל-95 קילומטר לשעה. "עלינו לפעול בשיתוף פעולה עירוני, לתפוס מחסה ולהתרחק מהכבישים", פנתה לתושבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.