100 רבנים מרחבי העולם התכנסו בירושלים (תמונות)

היסטוריה בירושלים: מעל ל-100 רבנים מכ-30 מדינות ברחבי העולם הגיעו אתמול לכנס יסוד "איחוד הרבנים הספרדיים העולמי" שיימשך ארבעה ימים * הגר"ד יוסף שליט"א במעמד הפתיחה: "מהיום יש לרבנים הספרדים בעולם כוח וקו הלכתי ברור – דרך ההלכה הצרופה" * צפו בגלריית היום הראשון – הכינוס בירושלים וה"קריעה" מול הכותל המערבי

 

 

באווירה חגיגית ומרוממת נפתח אמש בירושלים כנס היסוד של "איחוד הרבנים הספרדיים העולמי". מעל ל-100 רבני מדינות וערים ברחבי העולם הגיעו אתמול לירושלים, לכנס יסוד שיתפרס על פני ארבעה ימים גדושי אירועים. הכנס נערך ביוזמתו של יו"ר ש"ס ושר הפנים הרב אריה דרעי, בשיתוף ההסתדרות הציונית העולמית, ובניהולו של ח"כ הרב יואב בן צור, ועו"ד אביעד אושרי, חבר הנהלת ההסתדרות.

מטרת הכנס לחזק את הקשר בין הקהילות הספרדיות בעולם, וכן את הקשרים עם מרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה שליט"א והרבנים הראשיים לישראל שליט"א. כמו כן, לקיים דיונים מעמיקים בנושאי שירותי היהדות בתפוצות ומתן פתרונות לשאלות הלכתיות העומדות על סדר היום.

בכנס הפתיחה שנערך אתמול במלון ליאונרדו פלאז'ה בירושלים, קידם ח"כ הרב בן צור את הרבנים המכובדים שהגיעו מכל קצוות הארץ, ואמר כי מדובר במהלך מכונן שיאגד את ההנהגה הרוחנית הספרדית בעולם לגוף אחד.

את המשא המרכזי בכנס הפתיחה נשא הגאון רבי יוסף שליט"א, וחבר מועצת חכמי התורה. בדבריו, עמד על החשיבות של התאגדות הרבנים היוצרת כוח ומביאה לביטול גזרות קשות של השלטונות, כפי שראינו לאחרונה באירופה, בגזירת השחיטה הכשרה וגזירת המילה. "לאיגוד הקדוש הזה יש יתרון חשוב נוסף", אמר הגר"ד, "הוא מעניק מסגרת הלכתית ברורה לכל הרבנים והקהילות המאוגדות תחתיו, וכך, גם במקומות בהם רב הקהילה איננו מחמיר, הוא יודע שהוא כפוף למסגרת ההלכתית הזו ופועל על פיה".

הגר"ד יוסף שליט"א הכריז, כי הגוף החדש יפעל באופן בכפוף לגדולי הדור שליט"א. "אנחנו נהיה הנהגה רוחנית שתנהל על פי ההלכה הצרופה ותדקדק גם בקוצו של יוד. לא יהיו אצלנו פשרות", הכריז. לצד זאת, עודד את הרבנים לפעול בדרכי נועם לקרב יהודים וקהילות שהתרחקו, וסיפר מניסיונו על קהילות רבות כמו במקסיקו ופנמה, שהיו רחוקות מאד והתחוללה שם מהפכה רוחנית אמיתית, רק בשל הרב המקומי שהתמסר לקהילה והשיב לב אבות על בנים במאור פנים ודרכי נועם", סיים הגר"ד את דבריו.

הרב צבי חקק, נאמן ביתו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל המלווה את הכינוס גולל בפני הרבנים את סדר יומו הקדוש של מרן זצוק"ל וחוק לימודו, וכיצד היה מטה אוזן לרבני העולם ופותר את בעיותיהם ההלכתיות.

משם יצאו הרבנים לסיור מיוחד במנהרות הכותל המערבי, כאשר רבים מהרבנים ערכו בהתרגשות "קריעה" בבגדיהם מול מקום המקדש, אותו לא פקדו זמן רב. היום יגיעו הרבנים לפגישה מיוחדת בבית הנשיא, וכן לכינוס בכנסת במעמד ראש הממשלה ויו"ר הכנסת, כאשר בערב יערך כנס היסוד הגדול במעמד גדולי ורבני ישראל.

צילומים: יעקב כהן

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תורת המשפט
  סיוע משפטי למתדינים בבית הדין הרבני
  רח' אברבנאל 37, תל אביב
  ליווי, יעוץ וייצוג ע"י טוענים רבניים מתנדבים.
  מענה טלפוני אישי בטל: 052-7624109
  דוא"ל GMAIL.COM@C0527624109
  לבית הדין אל תלך לבד

  חיים |
  הגב