10,000 יחידות דיור תתווספנה בשנים הקרובות לעיר בני ברק

התכנית תאפשר להוציא לפועל תכניות מפורטות באזורים בהם נדרשת התחדשות עירונית

10,000 יחידות דיור תתווספנה בשנים הקרובות לעיר בני ברק, וזאת במסגרת אישור הועדה המחוזית לתכנון ולבניה בתל אביב למתן תוקף של תכנית מתאר כוללנית שאישרה הועדה המקומית לתכנון ולבניה של העירייה, בראשות הרב חנוך זייברט, ראש העיר ובשיתוף אגף ההנדסה של העירייה.

התכנית, שגובשה מקצועית במשרדו של אדריכל צדוק אליקים, מגדולי משרדי האדריכלות בארץ, כוללת 10,000 דירות, כמליון וחצי ממ"ר לתעסוקה ולמסחר וכ-200 דונם שטחים פתוחים. שטחה של העיר עומד, כיום, על 7,300 דונם ומספר תושביה 198,000, כשבמסגרת התכנית הכוללנית יגדל מספר התושבים ל-230,000. 8,000 יחידות הדיור, מתוך ה-10,000 שתיבנינה, תוקמנה במרקם הבנוי הקיים במתכונת של התחדשות עירונית וכ-2,000 יחידות דיור תוקמנה בשכונה חדשה בסמיכות לפארק הירקון, בצפון העיר.

התכנית החדשה תאפשר גם את המשך פיתוח מתחם העסקים והמסחר ה-B.B.C ,הנמצא מעבר לרח' ז'בוטינסקי והינו כבר, כיום, מגדולי מתחמי העסקים בארץ, ובו שמונה מגדלי משרדים, בני עשרות קומות כל אחד, כאשר תוספת של 1,5 מליון ממ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר, תוך חיבור רציף בין שטחי התעסוקה במתחם זה, גם באמצעות מערכת תחבורה ציבורית, תביא לביסוסה של העיר בני ברק כעיר עסקים ומשרדים מרכזית ומהגדולות ביותר בארץ, וכעירייה בעלת מערכת כלכלית חזקה ויציבה, כשכבר היום מאזנה הכספי של העירייה מאוזן ומבוסס.

לרשות העיר מערכת תחבורה ציבורית גדולה ועניפה, כאשר מיקומה של בני ברק בחלק המזרחי של מטרופולין תל אביב, בין כביש 4 במזרח ודרך ב"ג במערב, מאפשר לעיר להתבסס על מערכת תחבורתית הכוללת קווי אוטובוסים רבים ומגוונים, תחנת רכבת, "הרכבת הקלה" ההולכת ומוקמת ותכנון של קווי מטרו נוספים.

הועדה המחוזית לתכנון ולבניה של מחוז תל אביב רואה בשיתוף הפעולה עם עיריית בני ברק קידום לתכנית כוללנית זו ,כשלדברי אדריכלית נעמי אנג'ל, מתכננת המחוז "התכנית תאפשר להוציא לפועל תכניות מפורטות באזורים בהם נדרשת התחדשות עירונית, והיא מאזנת בין הצביון העירוני הכולל מבני מגורים נמוכים יחסית עם הצורך בציפוף המרקם, תוך שמירה על איכות הרחובות העירוניים והשטחים הפתוחים".

התכנית החדשנית מהווה, לדברי הועדה המחוזית, המברכת על התכנית שהגישה הועדה המקומית של העירייה לאישור למתן תוקף, מודל יחודי של עירוב שימושים של מבני חינוך ומוסדות חינוך וציבור שבמסגרתו ניתן יהיה למקם גני ילדים ומבני ציבור נוספים בקומות הקרקע של מבני המגורים, ובדרך זו להעצים את זכויות הבניה ולשמור על השטחים הפתוחים, באמצעות הרחבת מדרכות, מעברים ציבוריים פתוחים וגינות, וזאת בהתאם למספר יחידות הדיור שהתכנית המפורטת תוסיף.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.