12 כללי ברזל לחיבור בנישואין • זוגיות לאור הפרשה

בעקבות הפרשיות המחוברות; הרב ליאור סיבי ב12 כללים המחברים בין זוגות! אל תפספסו

עקב הפרשיות המחוברות נעסוק במאמרנו זה בשנים עשר כללים שהם דרך נפלאה ומעשית לחיבור בני הזוג:

א) מוטיבציה:
היה בעל רצון חזק לשנות את עצמך ואת המצב הקיים על אף הקשיים שבדרך.

ב) הערכה עצמית:
חשוב להכיר את המתנות שהקב"ה נתן לך ולהשתמש בהם. רצוי לערוך רשימה בינך לבין עצמך באלו דברים אתה טוב, לדוגמא: עזרה לזולת, אכפתיות, מקבל את השני וכו'.

ג) נתינה יוצרת אהבה:
ככל שתתן יותר ויותר בעקביות ולא על מנת לקבל תמורה, או אז תתחיל לפתח אהבה אל בן זוגך.

ד) ליהנות מהנתינה:
תיהנה מזה שהצלחת לשמח את בן זוגך; בכך שעזרת לו, קנית לו חפץ שהוא אוהב וכו'. תיהנה מזה שאתה יוצר, עושה ותורם לאחרים.

ה) חיוך:
כל מה שאתה עושה תעשה בחיוך ובלב שמח, ללא פרצוף חמוץ. אם אתה רואה שכרגע אתה במצב רוח גרוע, עדיף להתרענן ולחזור עם כוחות מחודשים.

ו) לראות את הטוב:
לראות את הטוב שיש בבן הזוג ולהדגיש אותו אצלך. רצוי ומומלץ לערוך רשימה לראות היכן הוא טוב, מעניק, נותן ומתמסר. כאשר הדברים יעמדו נגד עיניך בצורה מסודרת, הערכתך אליו תגדל שבעתיים.

ז) להשקיע בדברים הקטנים:
כשם שבנין נבנה לבינה על גבי לבינה, כך גם בחיי הנישואין: הדברים הקטנים והפעוטים חשובים מאוד לבניית הבית. על כן מדי פעם, טרם צאתך מהבית, כתוב פתק לבן זוגך, ובו כמה מילות הוקרה והערכה, רכוש לו ממתק או חפץ שאהוב עליו. הוא ייהנה מהיחס הפרטני שלך ויזכור לך את זה. עצם זה שהוא נהנה יגביר את האהבה ביניכם.

ח) ריבוי שיחה וריצוי:
חשוב לדבר יחד, בעיקר על מה שמעניין יותר את בן זוגך ולא אותך… השיחה ביניכם גם על דא ועל הא, תקרב בין לבבותיכם. על ידי כך גם תכירו יותר זה את זה. את הדעות, ההרגשות והתחושות של השני.

ט) משענת נפשית:
תראה בבן זוגך משענת נפשית עבורך, תרגיש נוח לפרוק בפניו את תחושותיך והרגשותיך, תאמר לו במקביל, כמה אתה מרגיש נוח וטוב במחיצתו.

י) מחשבה טובה:
בדרכך הביתה חשוב על: "כמה דברים טובים יש בבן זוגך…" קח בחשבון כל פעולה שהיא! אין מובן מאליו! כל הפעולות הפשוטות שלו עבורך ראויים להערכה מצידך. אפילו ההתעניינות הפשוטה שלו בשיחת הטלפון איתך… עליך לראות זאת כנקודה טובה ולהוקיר לו טובה על זה.

יא) תקשורת:
דע ולמד מה הם הנקודות הרגישות של בן זוגך ופעל 'לפי הראש שלו'. דע מתי לומר משפט ואיך לאומרו. כמו כן למד כיצד לדבר; לבקש ולא לדרוש.

יב) תזהה מחמאות:
בתקופות הראשונות לא תמיד יודעים בני הזוג לבטא את עצמם בפה מלא. לכן, חשוב להיות ערניים, ולשים לב למחמאות סמויות [ששולחת האישה בדרך כלל; אם זה ארוחה טעימה, עוגה שאתה אוהב, איפור וכד']. תפרגן ותאהב את מה שבן הזוג עושה עבורך, בכך תגרום שזה יחזור על עצמו והקשר יתהדק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.