1243 פצועים טופלו במרכז הרפואי 'ברזילי' במבצע 'צוק איתן'

המרכז הרפואי ברזילי היה מוקד האירועים בשבועות האחרונים * 1243 פצועים הובהלו אליו מתוכם מספר מאות חיילים. מנכ"ל המרכז הרפואי ד"ר חזי לוי: "חדרי הניתוח ושאר השירותים שטיפלו בפצועים, לרבות ציוותי הרופאים והאחיות פעלו כמעט ללא הפסקה והיו כל העת בכוננויות. ההיערכות הייתה מושלמת"

המרכז הרפואי הקרוב ביותר למוקד הלחימה ברצועת עזה וביישובי עוטף עזה הוא ברזילי באשקלון. מיד עם פרוץ מבצע 'צוק איתן' הועלתה הכוננות במרכז הרפואי ברזילי, ומיד עם תחילת האזעקות וירי הרקטות לעבר אשקלון וסביבתה קיבל מנכ"ל המרכז הרפואי ד"ר חזי לוי החלטה להעביר את הפגייה ומחלקות הילדים והיילודים למקום ממוגן, ולאחר מכן אף חדר המיון הועתק למקום מוגן, זאת בעוד העבודות להשלמת בניין האשפוז הממוגן בעיצומם.
לאחר ההחלטה של הקבינט להרחיב את המבצע ולהיכנס קרקעית לרצועת עזה התקיימה שיחה עם מנכ"ל משרד הבריאות ובסיומה הוחלט להעלות עוד את הכוננות במרכז הרפואי, וצוותי טראומה רבים שהו במרכז הרפואי.
ואכן הכוננות התבררה כנכונה. עוד ועוד פצועים מקרב החיילים כמו גם הנפגעים מירי הרקטות פונו במהלך המבצע לברזילי, והמקום היווה בית החולים הקדמי לאזור הלחימה.
מנכ"ל המרכז הרפואי ד"ר חזי לוי, ועמו צוות ההנהלה והרופאים הבכירים לא משו ממיטות הפצועים ועבדו ללא לאות למען בריאותם. בהם; פרופ' בוריס יופה מנהל המחלקה הכירוגית, פרופ' עודד נחליאלי מנהל מחלקת פה ולסת, פרופ' אלון ילין מנהל כירוגית חזה, ד"ר שייקה בנדיקט מנהל הטראומה האורתופדית, ד"ר מנוסקין יורי מנהל יחידת הטראומה, ד"ר לינוב לינובה מנהלת מכון הדימות וד"ר דן דבי סגן מנהל המחלקה האורתופדית, וכן דוברת המרכז הרפואי ואחראית ההסברה גב' איילת קידר. יחד עימם פעלו ללא לאות אחיות חדרי המיון והניתוח, המחלקות שאושפזו בהן פצועים רבים, מחלקות המשק והמנהלה, ובעצם כולם פעלו במסירות ונחישות אין קץ, ומתן חיבוק עז להורי ומשפחות הפצועים. נתקלנו לא אחת בהורים שסיפרו בעניניים דומעות על הטיפול בילדיהם ועל הצוות המחבק והממלא את כול מחסורם באהבה ורגישות.
סך הכול טופלו במהלך מבצע 'צוק איתן' 1243 פצועים כתוצאה מהמבצע, ובהם מעל 600 חיילים. מבין הפצועים 4 היו במצב קשה, 36 בינוני והשאר קל. בנוסף הובאו למרכז הרפואי ברזילי 2 אזרחים שנהרגו. בימים אלו עדיין מאושפזים כמה מן הפצועים וזוכים לטיפול מסור.
מנכ"ל המרכז הרפואי ד"ר חזי לוי: "עם תחילת המבצע הוריתי לצוותים להעלות את הכוננות. מייד כשהבנו שמדובר בימים רבים החלטנו להעביר את הפגייה וכן את חדר המיון למקום מוגן. כמו כן החלטנו לדחות פעולות שאינן דחופות. במהלך המבצע טיפלנו בלמעלה מאלף פצועים, בודדים עדיין מאושפזים. חדרי הניתוח פעלו כמעט ללא הפסקה והצוותים היו בכוננות כל העת. אני חייב לציין לשבח את מסירותם של עובדי המרכז הרפואי שהתגייסו ופעלו לילות כימים למען הפצועים ובני משפחותיהם והמרכז הרפואי אף זכה לשבחים מצד ראש הממשלה ובכירי הממשלה שביקרו במקום וגילו את הצוותים מסורים לעבודתם, חרף האזעקות החוזרות ונשנות".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רפואה שלמה

  מעשה שהיה עם המשגיח שלמה וולבה זצ”ל במלחמת ששת הימים.
  כאשר הבחורים ישבו במקלט, שאלו המשגיח האם לומר תהילים להצלחת חיילי צה”ל? תשובתו, צריך להתפלל שהמדינה הציונית תתפוצץ להם בפנים, ואם כתוצאה מזה אנחנו נמות, יהיה זה מוות על קידוש ד’.

  לאחר כמה ימים כאשר בישרו לו על שחרור הר הבית והכותל, האם להודות לה’ באמירת תהילים? ענה כן. לומר הפרק “אלוקים באו גויים בנחלתך, טימאו היכל קודשך". ואכן המשגיח העמיד תלמידים הרבה שהם היום משגיחים, ראשי ישיבות גאונים ותלמידי חכמים גדולים.
  ————
  "צריך להבין ולזכור" “שהציוני הרצל” פנה לאפפיור, ובקש לנצר את היהודים,
  בתהלוכה גדולה כדי לנצר את כל היהודים
  "צריך לזכור" את בן גוריון וההנהגה הציונית בדבריהם לנתק את היהדות מתורתנו הקדושה,
  "צריך לזכור" את חוסר הנאמנות של ציונות זו כדי לעזור להציל, דתיים שהושמדו בשואה.
  "צריך לזכור" את רצונם והחלטותיהם להעלות ארצה את עדות המזרח
  רק במטרה לנצל אותם בעבודות כפיים במקום הערבים.
  "צריך לזכור" את הרדיפות וההלשנות שלהם לבריטים , נגד בגין האצל והלחי, ואת ימי הסזון.
  "צריך לזכור" את האלטלנה ואוניות פליטים שלא הורשו עלידם להגיע לארץ
  כמו אוניות היהודים של היטלר שלא קיבלה אישור מהסוכנות.
  "צריך לזכור" את כל העוולות בהמשך אחרי ההכרזה על מדינת ישראל
  כמו חטיפת 5000 תינוקות וילדים יהודים מהוריהם.
  וכו'
  ועכשיו ומכאן אפשר כל אחד ללמוד ולהבין, את האמת על מדינת ישראל ומנהיגה, שנאת בני ישראל השומרים תורה ומצות, מדברת מתוך גרונם, בושה וחרפה, בושה וחרפה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בס"ד

  מכתב גלוי: לכבוד הרה"ג הרב יצחק פנחס גולדווסר שליט"א

  אני דן אתכם לקב זכות ואני בטוח שכבודו לא יודע ולא שמע דברי הגאון הצדיק רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א מש"ה אמרתם בטעות, שמותר לחזק חיילי צה"ל ח"ו, ויה"ר מלפני אבינו שבשמים שכבודו יזכה לחזור מטעותו.

  היות והחרדים אנשים טובים ומכירים טובה לחיילים ומתפללים ואף לומדים לשלומם, ישנם גורמים בתוך הציבור החרדי, (כמו "הרה"ג הרב גולדווסר שליט"א") שרוצים לקחת את זה צעד קדימה, ולהטמיע את הצבא ולהכשיר את השר"צ הטמא (שירות צבאי) בושה מה שהולך היום בא"י….

  יש הלכה פסוקה שאסור להתחבר לרשעים, והיינו שגם בשעת מלחמה צריך לדעת לא להתחבר לרשעים, מדברי הגרי"י קלמנוביץ שליט"א בדברים חריפים: המלחמה האמיתית היום היא נגד ה'ערב רב' וה'עמלק' של השלטון והצבא וגם היום יש להזהר מלהתחבר לרשעים, כך מתריע הגאון הצדיק רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א.

  כשהשתתפו בשיחה נדירה שאותה מסר הגאון הצדיק רבי ישראל יצחק קלמנוביץ שליט"א אמר פתח ואמר הגרי"י, "עלינו להבדל מהשפעתו הרעה של השלטון הכפרני שכדברי הגר"ח זיע"א 'תכליתו של הציונים היא לעקור את יסודי הדת'. כיום הדבר כבר בולט כמו שציין רבי אלחנן וסרמן ז"ל הי"ד שלפני הגאולה הערב רב ישלוט וישפיל את תלמידי החכמים האמיתיים, ועליהם כיוון החפץ חיים ז"ל שהם מזרע עמלק. על כן צריכה להיות הכרה חזקה בקרב בני תורה להתרחק מהשפעתם הרעה של השלטונות.

  וכיון ועיקר כוחו של השלטון זה הצבא, וכפי שהתבטא אותו רשע (ראש הממשלה דאז דוד בן גוריון שהצבא הוא 'בית חינוך טוב' מ.ו.), ואם כך ודאי כעת בשעת מלחמה צריכים אנו להתחזק בעצמנו היטב שלא להתחבר אליהם לא באופן מעשי ואף לא באופן רגשי, וגם התפילה שצריכה להיות עליהם היא על פי גדרי התורה. כפי שהעידו מהסטייפלר זצ"ל שאמר שהתפילה עליהם צריכה להיות רק מכיון שיש שם גם "ערליכע יידן" (יהודים הגונים. מ.ו.).

  המשיך ואמר, כל שיקולי המנהיגים שלהם אינם טהורים ובודאי אינם על פי תורה ומתוך זלזול בחיי אדם. ואשר לחיילים, כבר פסק החפץ חיים ז"ל, שכל שיש בו אפיקורסות ומערער אף על דקדוק אחד מן התורה אינו בכלל עמיתך ולכן אין חיוב להתפלל עליהם. ואמנם אם נהרגים על קידוש השם יש להם שכר רב (כמו כל קדוש).

  אשר למלחמה הדגיש, המלחמה האמיתית והגדולה כיום היא לעמוד מול הניסיון להרס המחיצות בין בני תורה לערב רב שבחוץ, ובכלל זה הניסיונות והפיתויים ללימודי חול ו"השתלמויות" שהם מסילה להתדרדרות עד שאול תחתית. ותפקיד כל אב ואם הוא כלשון החזו"א: 'ידינו עסוקות בבנין 'חומות' ולהקים 'חיץ' בינם לביננו".

  סיים, חובתינו בשעה זו היא ללמוד מדרכיו של אהרן הכהן להיות אוהב שלום ורודף שלום אך ורק בתוך ציבור בני התורה, וכך ליצור חומות התבדלות מהעולם שבחוץ.
  ——
  נ.ב. אני מצרף הכתבה הזאת שמצאתי לגבי הצה"ל: היום אני מאמינה באמונה שלמה, שאם כולנו הינו שומרים תורה ומצוות לא היינו צריכים צבא ומלחמות בארץ ישראל. תפסיקו כבר עם התגובות הרדודות. בכלל איך נער/ה חרדי/ת שומר/ת מצוות יכול לשרת במקום פרוץ לגמרי, מלא אינטרנט, מלא מלא מלא “זנות”, (ללא בושה) מלא תועבות, אייפונים, חיילות שלובשות מדים צמודים, משקיות ת”ש.

  אני יודעת בדיוק איזו פריצות יש שם, ואיך שיש הרבה מקרים בין מפקדים נשואים לחיילות צעירות, לא עלינו!!!! עליהם אמר הכתוב, ויתד תהיה לך וכסית את צאתך… איכס בגדול. כל שיקולי המנהיגים שלהם אינם טהורים, הם אך ורק מזרע ערב-רב ועמלק. כן כן כן אני יכולה להעיד על הרבה מקרים, בין מפקדים נשואים, לחיילות צעירות שראיתי שמה… חרדקת לשעבר.

  אני מבקש מחילה מכבודו, ומבקש להרבות כבוד שמים ע"י המכתב הזה.

  בכבוד רב,

  יהודי פשוט בצער

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב