130 אנשי דאע"ש חוסלו בסיני

חצי האי בוער: לאחר יממה של אש הודיע צבא מצרים כי הוא שולט במקום. גורמי ביטחון: חמאס מסייע לדאע"ש במערכה

היום שאחרי "הקרב הגדול ביותר בסיני מאז מלחמת יום הכיפורים": בתקשורת הערבית נחשפים פרטים נוספים על המתקפה המשולבת של אנשי דאע"ש ועל התגובה העזה של הצבא המצרי בשטח.

גורמי צבא במצרים דיווחו לרשת סקיי בשפה הערבית כי הצבא המצרי חיסל ביממה האחרונה קרוב ל130 אנשי אע"ש, כולל בכירים בארגון, שפעלו בחצי האי.

הלחימה כללה גם מטוסי F-16 ומסוקי אפאצ'י. בינתיים הודיע הצבא המצרי כי לא יפסיק את פעולותיו, עד שימגר לחלוטין את "ריכוזי הטרור". הלילה כבר מסר דובר צבא מצרים כי "המצב בצפון סיני נמצא כעת בשליטה מוחלטת". עם זאת, גורמים ביטחוניים ועדי ראייה אמרו בהמשך כי חודשו המתקפות האוויריות על יעדי החמושים.

בתוך כך, גורמי ביטחון ישראלים טוענים כי חמאס מסייע לכוחות דאע"ש הפועלים בסיני. לדברי הגורמים, על אף היריבות בין חמאס לדאע"ש, העובדה כי א-סיסי המצרי הוא האויב של שניהם מתחזקת את שיתוף הפעולה המוזר בבחינת "אויבו של אויבי ידידי".

כזכור, אמש התרחשה מתקפת טרור רצחנית בחצי האי סיני במהלכה נהרגו לפחות 60 חיילים של צבא מצרים.

מהדיווחים עולה כי הפיגוע היה משולב ומתוזמן. מטענים הופעלו על מחסומים צבאיים ומכונית תופת שהופעלה על אחת מנקודות הבידוק בדרום שיח זוואד בצפון חצי האי. בנוסף, היה מארב בנקודת בידוק נוספת, וכן תקיפות משולבות על חמישה מחסומים צבאיים. בנוסף, קיים חשש כי ארגוני הג'יהאד חטפו מספר חיילים או אזרחים מצריים.

כזכור, ביום שני נרצח התובע הכללי במדינה בפיגוע בקהיר ואמש הבטיח הנשיא א-סיסי להמשיך ולהיאבק בטרור.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "וְסִכְסַכְתִּי מִצְרַיִם בְּמִצְרַיִם וְנִלְחֲמוּ אִישׁ בְּאָחִיו וְאִישׁ בְּרֵעֵהוּ עִיר בְּעִיר מַמְלָכָה בְּמַמְלָכָה."(ישעיהו יט,ב)

    משיח קרוב?! |
    הגב