ברחוב החרדי חלוקים: לתת לבוז'י צאנס'?

ברחוב החרדי עדיין חלוקים לגבי האפשרות לחבירה לגוש השמאל. ראשי מוסדות בשיחה לקוקר סבורים כי "צריך ללמד את נפתלי בנט לקח ולחבור לגוש השמאל".

לאחר שחברי הכנסת החרדים כבר הצהירו בשבוע שעבר שלא יישבו בממשלת שמאל עם לפיד, ברחוב החרדי עדיין חלוקים לגבי האפשרות לחבירה לגוש השמאל.

במערכת הפוליטית ספקטיים לגבי האפשרות כי בוז'י יצליח להרכיב קואליציה, לפי שעה, לפי הסקרים לראש הממשלה בנימין נתניהו מירב הסיכויים להרכיב את הקואליצייה, אך חזון למועד, וכפי שכבר היה במערכת הבחירות הקודמת, גם עתה: ישנם מתלבטים רבים שעשויים לשנות את התמונה הפוליטית.

ראשי הכוללים שעמם שוחחנו עדיין מלקקים את הפצעים –  של הקיצוצים בתקציב הישיבות שנעשה על ידי שר האוצר יאיר לפיד דווקא בימי שלטונו של ראש  הממשלה בנימין  נתניהו, " לפיד ריסק את תקציב הישיבות, קיצץ בקצבאות הילדים והמוסדות, וכל זה נעשה בתמיכה של ראש הממשלה", אומר לנו י, לוי, ראש כולל במודיעין עילית.

ראשי מוסדות רבים מתקשים לשכוח ולסלוח לבנט ונתניהו, הם רואים בהם את האשמים לקיצוץ הכואב בתקציב הישיבות, "להצטרף לממשלת ימין – זה להעניק "פרס" לנפתלי בנט שחבר ללפיד ופגע בעולם התורה", טוען ל"קוקר" אברך כולל בירושלים.  "שיהיה ברור, מאחורי לפיד עמד בנט", טוען מנהל מוסד אחר.

כך או כך בחלק מהרחוב החרדי מתגבשת הסכמה, כי אם לא יהיה ברירה ונתניהו יהיה ראש ממשלה, אז החרדים יצטרפו לנתניהו, אך במידה ויש סיכוי לשמאל להרכיב ממשלה, "צריך  ללמד את נפתלי בנט לקח על אשר קרך בדרך ולחבור לממשלת שמאל".  סבורים שם.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אתם לא מבינים ששליש מהמתיישבים ביו"ש הם חרדים?? אז תדפקו אותם כדי לדפוק את בנט?? אתם חולים? תסמונת היהודי הגלותי ..

    דני |
    הגב
  2. טיפשות חסרת גבולות יש בהתבטאות הזאת, לחבור לשמאל רק בגלל ענייני כספים??? החיים שלנו לא חשובים??? זה לא ברור שהשמאל רוצה להקים מדינת טרור בלב ליבה של ישראל???

    יצחק כהן |
    הגב