140 ראשי ישיבות של 'דגל' חתמו: "מתחייבים להביא כל אחד עוד קול" • תיעוד

הבוקר מתפרסם ביומונים ’קול קורא’ עליו חתומים קרוב ל-150 ראשי ישיבות המזוהים עם 'דגל' ו'מרביצי' הקוראים להצביע ג’ ומתחייבים בעצמם להביא קול נוסף לג' כל אחד מהם. מרן הגר"ח קנייבסקי במסר חריג: "כשהרשעים רוצים לעקור את התורה החובה לפעול כפולה ומכופלת"

הבוקר (שני) מתפרסם לראשונה ביומונים החרדים ’קול קורא’ מיוחד עליו חתומים קרוב ל-150 ראשי ישיבות המזוהים עם 'דגל התורה' – הישיבות הליטאיות ו'מרביצי התורה הספרדים' כאחד , הקוראים להצביע ג’, ב’קול קורא’ הם מתחייבים בעצמם להביא קול נוסף לג' כל אחד מהם ומבקשים שכל אחד יקבל על עצמו גם הוא להביא לפחות עוד קול אחד.

ראשי הישיבות החתומים על המכתב הם רק חלק מראשי הישיבות והרבנים שחתמו עבור המפלגה, החתימות הנוספות יובאו במהלך הימים הקרובים.

מלבד ראשי הישיבות של 'דגל התורה', ברשימה מופיעים גם כמה מבכירי הרבנים בישיבות המזוהות עם "מרביצי התורה הספרדים" שהיה מי שניסה לגרור אותם במערכה הנוכחית למפלגת ש"ס. ביניהם ניתן למנות את הרבנים: רבי בצלאל טולדנו, רבי עמנואל טוולדנו, רבי אליהו רפול, רבי אפרים כהן רבי יעקב בן נאים ועוד..

20150301135905

העיתונאי יאיר אטינגר מפרסם הבוקר ב'הארץ' כי בש"ס זעמו על נוסח ה'קול קורא' שפורסם ביום שישי האחרון עבור 'יהדות התורה': השנה, המכתב כלל שורה יוצאת דופן שרק גרמה להעכרת האווירה עם ש"ס. טוען אטינגר. נאמר בו על רשימת יהדות התורה כי "היא הרשימה האחת והיחידה אשר אנו קוראים להצביע בעבורה כי היא כוללת בתוכה הכל". ביהדות התורה אומרים כי השורה נועדה להבהיר שהרבנים אינם תומכים בישי, אבל ש"ס ראתה בזה הוצאה מהגדר גם של המפלגה הספרדית הוותיקה. בש"ס עדיין מצפים לצעד שיבטא לגיטימציה מלאה מהגדולים האשכנזים, אבל לוקחים בחשבון כי אולי זה לא מקרה שהצעד הזה לא קרה עד עתה.

בתוך כך, מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי העביר באמצעות היומונים החרדים מסר חריג לאברכים ובני התורה. וכך נכתב: מרן הגר"ח קנייבסקי ביקש למסור לציבור בני התורה ואברכי הכוללים: "אם בבחירות קודמות גדולי ישראל זללה"ה הורו שעל כל אחד לפעול למען רשימת ג', בזמנינו היום שהרשעים כל מזימתם לעקור את התורה והדת ח"ו החובה כפולה ומכופלת".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ואני הק' שואל כמה שלמו לכל חתימה?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב