נתניהו בבית הנשיא: "בעזרת השם אפעל לאיחוי הקרעים" (וידאו)

הנשיא הטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה, ריבלין: "הרוב אמר את דברו בצורה ברורה". נתניהו: "נרגש כמו בפעם הראשונה, אפעל להורדת מחירי הדיור והמזון"‬. צפו בנאומים

נשיא המדינה רובי ריבלין  הטיל הערב (רביעי) באופן רשמי את הרכבת הממשלה הבאה על בנימין נתניהו.

צפו בנאום רה"מ והנשיא

(באדיבות רשת)

"בהתאם לסעיף 7 לחוק יסוד הממשלה, לאחר שהתייעצתי עם נציגי רשימות המועמדים ולאחר שקיבלתי את הסכמתך, החלטתי להטיל עליך את התפקיד להרכיב ממשלה", פתח הנשיא ריבלין את דבריו והעניק לנתניהו באופן רשמי את המנדט להקמת הממשלה הבאה. "אדוני, נוכח האתגרים שלפנינו, מוטלת עליך האחריות הכבדה להרכיב ממשלה יציבה, רחבה כמה שניתן ובהקדם. אני מחזק את ידיך בבואך למלאכה חשובה ומורכבת זו".

הנשיא ריבלין ציין שלוש משימות עיקריות העומדות בפני הממשלה והכנסת בכהונה הקרובה. "הראשונה – ביצור היחסים בין ישראל לארצות הברית, הגדולה והחשובה שבידידותינו. השנייה – השבת היציבות למערכת הפוליטית ושיקום אמון הציבור במערכת. השלישית – ריפוי הפצעים הכואבים שנפערו בנו בשנים האחרונות והתעצמו במערכת הבחירות הנוכחית".

"אזרחי ישראל, עברנו מערכת בחירות קשה ומכל הכיוונים נאמרו דברים שלא צריכים היו להיאמר", הוסיף ריבלין. "גובה הלהבות אינו משרת אף אחד. האש לא רק לוהטת, היא גם חלילה עלולה לשרוף. עלינו להיות ערוכים ומוכנים גם לימים קשים מאוד שעלולים לבוא. כדי שנוכל להיאבק על הבית אנחנו מוכרחים להמשיך לבנות אותו יחד – אזרחי ישראל כולם. יחד עם כל עם ישראל אני מתפלל להצלחתך. ברוך תהיה בדרכה. ריבלין עקץ בנאומו את נתניהו ופניו היו חתומות.

לאחר מכן נשא דברים ראש הממשלה בנימין נתניהו,"אני מקבל בתחושת אחריות עמוקה את משימת הרכבת הממשלה שהטלת עליי", אמר נתניהו באירוע. "אני חייב להגיד לך שאני נרגש כאילו זאת הפעם הראשונה ואני מודע היטב לגודל האחריות שמוטלת עליי. אזרחי ישראל, אני מבקש להודות לכם על האמון שנתתם בי להוביל את המדינה בעת הזאת. אני רואה את עצמי כראש ממשלה של כל אחד ואחת מכם – אלה שבחרו בי ואלה שלא. אפעל לאיחוי הקרעים שנפערו בין חלקי החברה השונים במהלך מערכת הבחירות".

"שני אתגרים גדולים ניצבים בפני הממשלה: ביצור ביטחוננו ושיפור רווחתנו", הוסיף נתניהו והבטיח שממשלתו תוביל שורת צעדים להורדת מחירי הדיור והמזון ופירוק המונופולים. "ידינו מושטות לשלום עם שכנינו הפלסטינים והעם בישראל יודע ששלום אמיתי יובטח רק אם ישראל תישאר חזקה".

ראש הממשלה ציין את חשיבות הברית עם ארצות הברית ואמר כי יוסיף לפעול לחיזוקה, אך הדגיש: "יחד עם זאת נמשיך לפעול למנוע את ההסכם המסתמן עם אירן שמסכן אותנו, את שכנינו ואת העולם כולו".

"אני זוכר היטב שחירותנו איננה מובנת מאליה", הוסיף. "נבטיח אותה רק אם נהיה חזקים ומאוחדים. אזרחי ישראל היקרים, אני מבטיח להצדיק את האמון שנתתם בי להוביל את מדינת ישראל אל מול האתגרים הגדולים שאנו ניצבים בפניהם. אני גאה להיות ראש מממשלת ישראל ורואה כבוד גדול לשרת אתכם ואת המדינה שלנו".

נתניהו ציטט מההגדה של פסח ואמר "בעזרת השם" ובעזרתכם נצליח לעמוד באתגרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.