ליברמן מבהיר: לא פוסל חזרה לממשלה (וידאו)

ליברמן אינו פוסל לחזור לקואליציה, בראיון לפגוש את העיתונות הוא מבהיר "אין לי ברוגז פרסונלי עם נתניהו, רק אם ישתנו קווי היסוד של הממשלה ויופיעו בהם חוק הלאום, השוויון בנטל, עונש מוות למחבלים ובנייה בשכונות היהודיות בירושלים ובגושי ההתיישבות – ניכנס".

לאר הפארסה בהשבעת המממשלה, שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, שהותיר את נתניהו עם ממשלה מצומקת  בריאיון ל"פגוש את העיתונות" הוא מביע תקווה כי נתניהו יאמץ את עמדותו ובכך יחזור לשולחן הממשלה. "אין לי ברוגז פרסונלי עם נתניהו", הוא מבהיר. "רק אם ישתנו קווי היסוד של הממשלה ויופיעו בהם חוק הלאום, השוויון בנטל, עונש מוות למחבלים ובנייה בשכונות היהודיות בירושלים ובגושי ההתיישבות – ניכנס".

 וידאו באדיבות רשת

"אני מסכים שבוחריי רצו ממשלה לאומית, ממשלת ימין", הוא הסביר, "אבל מה שיש לנו זו ממשלה של אופורטוניסטים עם סדר יום אחד – הישרדות פוליטית. מי שוויתר על חוק הלאום בגלל לחץ של מפלגה לא ציונית הוא לא ימין.

 

"איך נתניהו ידרוש מהפלסטינים להכיר בישראל כמדינת העם היהודי? איך הוא ידרוש ממדינות ערב להכיר בנו אם הוא בעצמו ויתר על חוק הלאום שחתומים עליו אלקין, לוין ושקד? מי שהסכים לעקר מתוכן את השוויון בנטל הוא לא ימין. מי שוויתר על עונש מוות למחבלים הוא לא ימין.

 

 

על כך שנתניהו שומר את תיק החוץ בשביל ליברמן הוא אומר "זו טעות חמורה שלא למנות שר למשרד החוץ", אמר ליברמן. "דווקא בנסיבותה קיימות חייב להיות שר חוץ במשרה מלאה". לדבריו, הוא יסכים לחזור לממשלה ולקחת על עצמו את התפקיד רק אם יתקבלו דרישותיו לשנות את קווי היסוד.

ליברמן מדבר על האופן שבו ניהל נתניהו את הרכבת הממשלה  "זו לא השיטה, זה חטא היוהרה של נתניהו. אני חושב שמי שמזלזל ומתנשא בחבריו במשך שנים – לא יכול לצפות שהם לא יחזירו לו ביום שהוא צריך אותם. צריך לשאול את גדעון סער או גלעד ארדן מה הם מרגישים. ארדן, שהתרוצץ מאולפן לאולפן, ברדיו, בטלוויזיה, מוצא את עצמו מחוץ לממשלה. זה אומר הרבה מאוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.