רפורמת הדיור יוצאת לדרך

רפורמת הדיור של כחלון אמורה לצאת לדרך בעוד כשבועיים. במסגרת הרפורמה צפוי להודיע כחלון על סדרת תקנות ושינוייים שלדבריו אמורים להביא לשינוי במגמת המחירים

בעוד שבועיים לאחר שיציג את רפורמת הבנקים צפוי שר האוצר משה כחלון להציג בפני הציבור את הרפורמה החשובה באמת בתחום הדיור.

לפי התכנית של כחלון יובאו לישראל בין 10 ל 20 אלף פועלים סיניים שמהווים כח עבודה זול שיחלו מיד להשתלב בענף הבניה. כמו כן לפי התכנית יוגדלו בהיקף ניכר היצע הקרקעות במדינה ולא תינתן למנהל אפשרות לספסר בקרקעות. כל השטחים שיוצעו יוכרזו כמחיר למשתכן ולא יעמדו למכרז קבלני. בנקודה הזאת מדובר בהפסד כספי לקופת המדינה, אולם כחלון טוען כי בכל מקרה הכספים הללו מגיעים לכיסוי החוב בלאומי ולא לתקציב המדינה השנתי ומשכך אין לדבר חשיבות מעשית.

עוד מתכנן כחלון לקבוע כי משרדים קופות חולים וכו' השוכנים בבנייני מגורים יצטרכו להתפנות לבנייני משרדים המיועדים לכך. בנוסף, בנייני משרדים יוכלו להעביר את ההגדרה לבנייני מגורים.

בעזרת כל הכלים הללו מקווה כחלון להציף את השוק בדירות ובכך להביא סוף סוף לירידה במחירי הנדל"ן. כחלון יודע שהוא נמצא במבחן, ולא ברפורמת הבנקים או יוקר המחיה, אלא בשאלת הדיור. שם ייבחן כחלון. אם ייכשל יהיה זה סופו הפוליטי ואת זה הוא מבין היטב, ן הוא יפעל כעת בכל הכח לכל הפחות לשנות את המגמה בשלב הראשון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.