תקרית אלימה: חיילי צה"ל קיללו והיכו פלסטיני

כלי תקשורת פלסטינים פרסמו היום (שבת) תמונות במהלך הפרות סדר בכפר ג'ילזון, בהן נראים חיילי צה"ל כשהם מכים ומקללים תושב פלסטיני,

כלי תקשורת פלסטינים פרסמו היום (שבת) תמונות במהלך הפרות סדר בכפר ג'ילזון, בהן נראים חיילי צה"ל כשהם מכים ומקללים תושב פלסטיני, שהרים את ידו כלפי חייל צה"ל,  בצה"ל מתכוונים לחקור את המעורבים, אך חיילים שהיו במקום טוענים: "הפלסטיני היה זה שהתגרה בחיילים".

בסרטון נראה אחד החיילים כשהוא מכה את הפלסטיני באגרופים ומקלל אותו, שניות לאחר מכן מצטרפים אליו חיילים נוספים. הסרטון צבר תאוצה לאחר שהועלה לרשת ופורסם במקביל בכלי התקשורת הפלסטינים.

עדי הראייה, מספרים כי הדברים אינם מצטיירים כפי שטעונים בתקשורת: "הפלסטיני ניסה לחטוף את הנשק לחיילים, הוא קילל אותם".

חייל מאותו גדוד סיפר: "צריך להבין שנוצרות שם סיטואציות לא פשוטות. כל שבוע עשרות פלסטינים זורקים עלינו אבנים, כל פעם יש פצועים בקרב החיילים". וכך, גם במהלך הסרטון נראים פלסטינים מיידים אבנים לעבר הכוח, אחד הקצינים שהיה במקום נפצע קל ונזקק לטיפול רפואי.

גורם צבאי בכיר טען בפני חדשות 2 Online כי "מדובר בהפרת סדר קבועה, הפלסטיני הזה מעורר פרובוקציות ולא בפעם הראשונה, הוא זה שהתגרה בחיילים". הגורם הצבאי לא חסך ביקורת מהתנהגות החיילים שאותה הגדיר חמורה, אל הדגיש כי הפלסטיני המתועד הוא שהוביל אותם לפעול כך.

בצה"ל מבינים היטב את השלכות האירוע, שתועד ופורסם בכלי תקשורת רבים ברחבי העולם, . "זה אירוע לא טוב", הבהיר גורם צבאי. "זה נראה מאוד רע ואנחנו נתחקר ונבין מה היה שם כי היו אירועים שקדמו לאירוע. נראה שהחייל איבד עשתונות ולא התנהג לפי הנהלים ונבדוק את כל הפרטים״.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לאחר התקרית: "המעורבים יובאו מחר בפני מפקד החטיבה להמשך בירור ותחקור האירוע ובמידת הצורך אף יינקטו נגדם צעדים משמעתיים. מבירור ראשוני נראה כי ההתנהגות אינה עולה בקנה אחד מהמצופה מחיילי צה"ל".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.