חילופי מהלומות בין גפני לאגודה: "לא מוותרים"

חברי הכנסת של אגודת ישראל שיגרו מכתב ליו"ר דגל התורה בו הם דורשים מגפני שלא להפר את החלטת סיעת יהדות התורה – שאייכלר יהיה נציג יהדות התורה בועדה למינוי דיינים. התגובה של גפני לא איחרה לבוא, והוא שיגר מכתב תגובה באמצעות התקשורת לאנשי אגודה ובו השיב כי דגל התורה לא מתכוונת לוותר על הועדה למינוי דיינים

ארבעת חברי הכנסת של  אגודת ישראל  שיגרו מכתב ליו"ר דגל התורה בו הם דורשים מגפני שלא להפר את החלטת סיעת יהדות התורה – שלפיה חבר הכנסת ישראל אייכלר – יהיה נציג יהדות התורה בועדה למינוי דיינים.

חברי אגודת ישראל כותבים במכתב לגפני ודורשים ממנו  לקיים את ההסכם, "ח"כ ישראל אייכלר הגיש את מועמדותו לחבר הוועדה למינוי דיינים. מכוח אותה החלטה הינך משמש כיו"ר ועדת הכספים וכן מונו הרב יעקב ליצמן לסגן שר הבריאות, הרב מאיר פרוש לסגן שר החינוך, הרב אורי מקלב ליו"ר ועדת המדע, הרב מנחם אליעזר מוזס ליו"ר הסיעה והרב ישראל אייכלר לוועדה למינוי דיינים.

גפ

בהמשך המכתב הם פונים לגפני ומפרטים על ההליך , "כידוע הבחירות הן חשאיות ולכן אבקש מכל החברים להתגייס להצלחת הבחירה, מתוך ידיעה כי צריך לשכנע את חברי סיעות 'הליכוד' ו'כולנו', לעמוד בהתחייבויות הקואליציוניות לתמוך בנציגנו לאור זאת אין להעלות על הדעת להפר את החלטת הסיעה וההסכם הקואליציוני בהגשת מועמדות נגדית ו/או אי תמיכה בנציג 'יהדות התורה' ח"כ הרב ישראל אייכלר", נוסח המכתב.

התגובה של גפני לא איחרה לבוא, והוא שיגר מכתב תגובה באמצעות התקשורת לאנשי אגודה ובו השיב כי דגל התורה לא מתכוונת לוותר על הועדה למינוי דיינים, גפני הסביר במכתבו כי דגל דרשה את הועדה וקורא לאגודת ישראל לחזור בה ולהשיב את הג'וב לדגל.

גפני משיב

במהלך היממה האחרונה התייעצו חברי הכנסת של דגל התורה כיצד להתנהל מול אגודה, ההערכה היא כי החזית בין הניצים תלך ותגבר.

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שיתפצלו דגל מאגודה ,ויבא שלום על ישראל, נמאס לנו מהמריבות של דגל כל היום

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב