18 פגים נדבקו בחיידק העמיד לאנטיביוטיקה באיכילוב

עם גילוי החיידק המסוכן הועברה הידיעה לבית החולים איכילוב{בריאות}

 18 תינוקות שנדבקו בחיידק VRE הנחשב לחיידק מסוכן ועמיד לאנטיביוטיקה  נתגלו לאחר בדיקות בבית החולים איכילוב בתל אביב .

תינוקת שהועברה מבית החולים איכילוב לבית החולים שניידר לצורך ניתוח ועברה בדיקה טרום הניתוח היתה זו שזכותה נתגלה החיידק המסוכן.

עם גילוי החיידק המסוכן הועברה הידיעה לבית החולים איכילוב אשר ערך במהירות בדיקות נוספות במחלקת הפגים ומצטא עוד 17 תינוקות אשר נדבקו בחיידק המסוכן.

למרב המזל ובסעייתא דשמייא הפגים שנדבקו בחיידק לא פיתחו סימנים קליניים כמו חום, צמרמורות, עלייה בלחץ הדם או דלקת בדרכי השתן שעלולים להעיד על סכנה מידית.

 

 חיידק  ה-VRE  הוא חיידק המתיישב על המעיים ונחשב יחסית לנפוץ ובשל שימוש באנטיביוטיקה החיידק נוטה לפתח עמידות. בחלק מבתי החולים נוהגים לערוך סקירות בכדי לשלול את הימצאות של החיידק.

פגים נמצאים בקבוצת סיכון מאחר ומערכת החיסון שלהם מוחלשת ממילא ועל כן הידבקות בחיידק מסוכנת עבורם, ככלל החיידק אינו נחשב לאלים.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "ליחידה הארצית למניעת זיהומים של משרד הבריאות דווח אמש על התפשטות חיידק עמיד מסוג VRE בפגייה באיכילוב. האירוע התגלה בעקבות העברת פג מאיכילוב לשניידר, שבו התגלתה הנשאות. בעקבות הגילוי בשניידר, כל הפגים באיכילוב נסקרו ו-17 נמצאו נשאי החיידק. מדובר בנשאות אסימפטומטית ולא בתחלואה זיהומית. בפגייה באיכילוב ננקטו צעדים למניעת התפשטות החיידק. היחידה הארצית למניעת זיהומים פתחה בחקירה".

 מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "חיידק המעי VRE הוא חיידק לא-מסוכן שנמצא בצואה ומצוי בפגיות בישראל. בשיתוף משרד הבריאות, בוצע סקר מלא לכל הפגים השוהים בפגיה והוחלט כמשנה זהירות על נקיטת אמצעי בטיחות להמשך הבטחת שלום הפגים. אף פג איננו חולה אלא מדובר על חשיפה בלבד של החיידק. הורי הפגים עודכנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.