בעקבות הפיגוע: נכדו של כהנא נעצר

נכדו של הרב מאיר כהנא, מאיר אטינגר, פעיל ימין יהודי, נעצר בחשד שלקח חלק בהתארגנות יהודית קיצונית. יעלון שב והדגיש כי מערכת הביטחון תנקט בכל האמצעים הדרושים: "אנחנו מתכוונים להילחם בטרור היהודי בנחישות וללא פשרות. זהו מאבק על דמותה של מדינת ישראל, ואין לנו כל כוונה לוותר במאבק הזה".

השב"כ מעצים את המאבק שלו כנגד המחתרת הקיצוונית, לאחר שראש הממשלה אישר לשב"כ חופש פעולה במעצרים,  מאיר אטינגר, נכדו של הרב מאיר כהנא, מייסד תנועת כך, נעצר היום (שני) בחשד למעורבותו בפעילותה של התארגנות יהודית קיצונית.

 

בעבר הורחק אטינגר מיהודה ושומרון למשך שנה בצו מנהלי, לאחר שמערכת הביטחון הגדירה את פעילותו כמסוכנת.

 

אטינגר, שמתגורר כיום בצפת, נעצר בסיוע ימ"ר יהודה ושומרון והועבר לחקירת שב"כ, במסגרת חקירת מעורבותו בפעילותה של התארגנות יהודית קיצונית‎.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שב והתייחס היום לפעילות הישראלית נגד הטרור היהודי והדגיש כי מערכת הביטחון תנקט בכל האמצעים הדרושים: "אנחנו מתכוונים להילחם בטרור היהודי בנחישות וללא פשרות. זהו מאבק על דמותה של מדינת ישראל, ואין לנו כל כוונה לוותר במאבק הזה".

 

יעלון הוסיף כי הקבינט אישר את ההמלצה "להשתמש בצווי מעצר מינהליים נגד טרוריסטים וקנאים יהודים. המטרה של מהלך כזה היא להצר את צעדיהם של טרוריסטים ומי שמעורב בטרור, במקרים בהם ברורה לנו מעורבותם אך יש לנו קושי ראייתי לעצור אותם. זה יהיה אחד מהכלים הדרסטיים שנשתמש בהם כדי להכות בטרוריסטים היהודים, להביא אותם לדין ולהגן על הדמוקרטיה הישראלית ועל אזרחי ישראל".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.