נתניהו ופוטין סיכמו: "הקמת מנגנון שימנע התנגשויות בין ישראל לרוסיה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קיים היום (שני) תדרוך לכתבים בסיום ביקורו במוסקבה ואמר כי במהלך הפגישה עם נשיא רוסיה, סיכמו הצדדים על הקמת מנגנון תיאום שנועד למנוע אי הבנות והיתקלויות בלתי מכוונות בין כוחות צה"ל לבין כוחות צבא רוסיה שנמצאים בסוריה.

בתום פגישתו עם נשיא רוסיה פוטין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קיים היום (שני) תדרוך לכתבים בסיום ביקורו במוסקבה  ואמר כי במהלך הפגישה עם נשיא רוסיה,  סיכמו הצדדים על הקמת מנגנון תיאום שנועד למנוע אי הבנות והיתקלויות בלתי מכוונות בין כוחות צה"ל לבין כוחות צבא רוסיה שהגיעו לסוריה.

נתניהו אמר לכתבים שהתלוו אליו,  "זה דבר חשוב מאוד לביטחון ישראל, וזו התוצאה הראשונה והברורה של השיחה הזו", אמר נתניהו. "מספיק לחשוב את האפשרות השנייה של עימות מסוכן עם רוסיה וטיפול באי ההבנות הללו לאחר מעשה כדי להבין את חשיבות הביקור הזה".

פוטין 2

 

נתניהו  עדכן את הממשל האמריקאי על הביקור ברוסיה ואף על השיחה עם פוטין. "לכולם יש אינטרס למנוע התנגשות מיותרת", אמר נתניהו. "הקשר שלנו עם ארה"ב הוא ראשון במעלה, חזק איתן ויציב ואנחנו מתואמים לחלוטין איתם בנושא הזה".

לדברי נתניהו, השיחה עם פוטין הוקדשה למצב הביטחוני בגבול הצפון. נתניהו הבהיר לנשיא רוסיה כי ישראל תמשיך לפעול לסיכול העברות נשק קטלני מסוריה ואיראן לחיזבאללה וכן נגד הניסיונות של איראן ליזום פיגועים נגד ישראל ברמת הגולן.

 

"הבהרתי בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שלא נסבול התחמשות שאיראן מובילה נגדנו וננקוט את כל הפעולות שנקטנו עד היום וגם פעולות אחרות נגד הטרור הזה והאיומים הללו על ביטחוננו", אמר נתניהו. "אמרתי לפוטין שזו זכותנו וחובתנו והוא לא ערער על כך".

פוטין 3

בפתח פגישתם מר נתניהו לפוטין כי היה לו חשוב להגיע לפגישה "גם כדי להבהיר את מדיניותנו וגם לאפשר שלא תהיה שום אי הבנה בין כוחותינו". עוד טען ראש הממשלה כי איראן, בחסות הצבא הסורי, מנסה לבנות חזית טרור שנייה נגד ישראל מהגולן. פוטין השיב לו כי מצבו של הצבא הסורי לא מאפשר לו לפתוח כעת חזית חדשה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.