2 יולדות דיממו, העוברים לא שרדו

שתי יולדות שסבלו מדימום קשה במהלך לידתם בבית החולים שערי צדק בירושלים, איבדו את עוברם, היולדות ניצלו. { טרגדיה בשערי צדק}

צירוף מקרים טרגי בבית החולים שערי צדק: שתי יולדות שסבלו מדימום קשה במהלך לידתם בבית החולים שערי צדק בירושלים, איבדו את עוברם, היולדות ניצלו – כך מדווח יואב אבן בחדשות 2.

הדימום של השניים שאירע בשבוע האחרון התרחש בשל סיבוך של קרע ברחם, שנגרם במהלך הלידה ובעקבות הדימום המאסיבי – העוברים נפגעו בצורה משמעותית.השניים נאלצו לעבור החייאה שלא צלחה, למרות מאמצי הרופאים – העוברים לא ניצלו. מצב הנשים מוגדר טוב.

גורם בבית החולים שערי צדק הסביר כי "בבית חולים בעל שיעור גבוה כל כך של לידות – כ-1,800 בחודש – מדובר בסטטיסטיקה סבירה והגיונית. מדובר בסיבוך שמתרחש בישראל כ-15 פעמים בשנה בישראל".

ואילו מומחה בכיר במערך הגינקולוגיה והמיילדות שאינו עובד בשערי צדק, הסביר לחדשות 2 Online כי מדובר בסיבוך מאוד נדיר של מקרי מוות בודדים בשנה בכל הארץ, אך "כשמדובר בשני מקרים תוך שבוע בבית חולים אחד – מדובר לכל הפחות בצירוף מקרים חריג, נדיר וטרגי".

משערי צדק נמסר בתגובה: "בשערי צדק מתקיימות מדי שנה 22,000 לידות עם כ-12%% נתוחים קיסריים. השכיחות של קרע מורכב של רחם לא מצולק (לא עבר ניתוח קיסרי), בשערי צדק ובעולם המערבי דומה 1 ל-15,000 לידות, עפ"י הספרות הרפואית. קרע של רחם מצולק (אחרי ניתוח קיסרי) בשערי צדק הוא 1 ל-3500 עפ"י נתונים לאורך שנים ובעולם המערבי 1 ל-2000-2500 לידות.

"לצערנו, בשבוע האחרון אירעו שני מקרים בהפרש של מספר ימים והודות לכירורגיה מיומנת ניצל הרחם בשני המקרים. לדאבוננו העוברים לא שרדו את ההחייאה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שערי צדק- מגלגלים חובה ע"י חייב תעשו בדק בית אצלכם!

  ילדתי 2 לידות מתוך 6 בשערי צדק. הרגשתי אחת מתוך עדר שלם.
  זווועה של יחס במחלקה. את אחת מאלף. מי את בכלל… בחדרי לידה יחס מעולה. אחרי שבאת- אין לך לאן לברוח.
  שכחו לתת תרופות דילול דם כשהיה צריך. נזכרו רק חצי שעה לפני השחרור!!!! וזה לא הסיפור היחיד.
  תעשו בדק בית!!!!
  ה' ישמור!

  נחמי |
  הגב