אינתיפאה חדשה או צירוף מקרים?

אחרי שתי יממות של טרור מנסים במערכת הביטחון להבין האם אנו על סיפה של אינתיפאדה חדשה

אינתיפאדה חדשה או צירוף מקרים נקודתי? במערכת הביטחון לא יודעים כיצד לפרש את שתי הימים האחרונים בהם נרשם מספר חריג של אירועי טרור. מצד אחד מדגישים במערכת הביטחון כי לא ידוע להם על התארגנות להתקוממות מקיפה כזאת, מצד שני – רצף האירועים מדבר בעד עצמו.

כך או כך, ראש הממשלה ושר הביטחון הורו על ביטול שורת הקלות שניתנו לאוכלוסייה הפלסטינית לרגל חג הרמדאן. מדובר בעיקר במאות אישורי נסיעה של פלסטינים לחו"ל. אישורים שבוטלו כאמור.

כזכור, אמש נרשמה הערב התחממות נוספת, לאחר ששני בקבוקי תבערה הושלכו לעבר כוחות משטרה בירושלים. לא דווח על נפגעים אך נגרם נזק קל לאחת הניידות.

בנוסף נפצע גבר כבן 45 באורח קל לאחר שבקבוק תבערה נזרק לעבר אוטובוס בכביש חיזמה לכיוון גבע בנימין. במקום טופלו שני נפגעי חרדה נוספים.

מדוברות איחוד הצלה נמסר: מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'בנימין' העניקו טיפול רפואי ראשוני למספר נפגעים קל כתוצאה מידוי אבנים ובקבוק תבערה לעבר אוטובוס בכביש 437 מאדם לחיזמה.

דביר עדני חובש מתנדב באיחו"ה סיפר: "נסעתי מאחורי האוטובוס ונתקלתי בצעירים שעמדו בצד הדרך והחלו ליידות אבנים ובקבוקי תבערה לעבר הרכב בו נסענו ולעבר האוטובוס, נהג האוטובוס המשיך בנסיעה למרות שנפצע באורח קל כתוצאה מפגיעת שברי זכוכית ואף נגרם נזק לשמשה הקדמית של האוטובוס, הזעקתי למקום כוחות נוספים של צבא ומשטרה והמשכתי בנסיעה עד שהאוטובוס עצר בצד הדרך בסמוך לישוב אדם, יחד עם מתנדבים נוספים הענקנו טיפול רפואי ראשוני לנהג האוטובוס ולמספר נוסעים שסבלו מהתקף חרדה ופציעות קלות משברי זכוכית, אין ספק כי האירוע הסתיים בנס – באורח נס נמנע אסון".

מוקדם יותר, בשעות הבוקר אמש, מחבל פלסטיני כבן 18 דקר הבוקר ופצע באורח אנוש לוחם מג"ב כבן 20 בשער שכם בירושלים. כוחות הצלה הוזעקו למקום ומצאו את הלוחם כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון. הם ביצעו בו פעולות החייאה. הלוחם הספיק לירות לעבר החשוד בביצוע פיגוע הדקירה ולפצוע אותו קשה.

הלוחם פונה לבית החולים שערי צדק מונשם ומורדם.

מהחקירה עולה כי המחבל הוא שוהה בלתי חוקי, בן 18, תושב הכפר סעיר שליד חברון, שלא מחזיק בעבר ביטחוני.

צפו ברגעי החרדה שלאחר הפיגוע

זמן קצר לאחר הפיגוע החלו צעירים ערביים ליידות אבנים לעבר כוחות המשטרה שפעלו במקום, ההתפרעות דוכאה כעבור מספר דקות.

"השקט היחסי ביהודה ושומרון לא צריך להשלות אף אחד. יש כאן כל הזמן ניסיונות, לצערנו חלקם צולחים. הסיבה שרובם לא צולחים היא תוצאה של פועלה מאוד מאומצת של צה"ל והשב"כ וגורמים נוספים מטעמה של מדינת ישראל. הצורך למנוע את הפיגועים האלו קיים כל הזמן, אבל בהצעות הבינלאומיות שמציעים לנו אין שום התייחסות אמיתית לצורכי הביטחון של מדינת ישראל. מנסים לדחוק אותנו לגבולות שאינם ברי הגנה תוך התעלמות מוחלטת ממה שיהיה בצד השני של הגבול", אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה.

ראש העיר ניר ברקת הגיע למקום הפיגוע ואמר: "אני רוצה לשבח את הפעולה של השוטר, תוך כדי שנפגע, ונפגע לא קל. הוא שמר על קור רוח דרך וירה במחבל. אנחנו חייבים להתעקש להמשיך ולחזור לשגרה כחלק מהמסר לטרוריסטים. אני קורא מכאן לתושבי המדינה להמשיך לבקר בירושלים".

F150621YS04

F150621YS07

F150621YS12

F150621YS14

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.