מחאת החצאיות: 20 יועצות התפרעו בכנסת(וידאו)

כ-20 יועצות פרלמנטריות שניסו ליצור פרובוקציה לא הורשו להיכנס הבוקר (רביעי) למשכן הכנסת בשל שמלות וחצאיות קצרות שלבשו. { "כמו במאה שערים"}

מחאת החצאיות הקצרות:   כ-20 יועצות פרלמנטריות שניסו ליצור פרובוקציה לא הורשו להיכנס הבוקר (רביעי) למשכן הכנסת בשל שמלות וחצאיות קצרות שלבשו.

כזכור, ביום ראשון האחרון החלה מחאת החצאיות  עוכבה שקד חסון, המשמשת יועצת פרלמנטרית לחברת הכנסת מרב מיכאלי (המחנה הציוני) במשך שעה בכניסה למשכן הכנסת בשל שמלה שהוגדרה קצרה מדי על ידי השומרים. "לא פחות מחמישה שומרים עמדו ומדדו בעיניהם את הרגליים של שקד והחליטו שהלבוש שלה לא מאפשר לה להיכנס לעשות את עבודתה בכנסת", זעמה מיכאלי בפוסט בפייסבוק.

שומרי הכנסת עיכבו את העוזרות שמצידם לא היססו למחות. "חמש מאיתנו מעוכבות, ועוד אחת הורשתה להיכנס אחרי עיכוב קצר יותר", מספרת שירה עמיאל, המשמשת יועצת פרלמנטרית לחברת הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד).

בשיחה עם חדשות 2 Online הבהירה עמיאל כי "החלטנו ללבוש היום שמלות וחצאיות במקום מכנסיים כאות מחאה, אבל אלה שמלות וחצאיות שכבר נכנסנו איתן לכנסת בעבר בלי בעיה".

"יש לנו יום עבודה ארוך ואף אחת מאתנו לא מתלבשת כדי לגרות", מבהירה לירון שליש, המשמשת יועצת פרלמנטרית ודוברת לחברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד). "אף גבר לא היה צריך להתעסק הבוקר במה שהוא לובש. יש לנו הרבה עבודה לעשות, אין סיבה שנתעסק בזוטות. זה מרגיש כאילו העבודה שלנו פחות חשובה, כאילו אנחנו פחות בנות אדם", היא מוסיפה.

"את השמלה שאני לובשת היום לבשתי גם לראיון העבודה שלי בכנסת", סיפרה שליש, "אני חושבת שאפשר לסמוך על ההיגיון הבריא של מי שהגיעה לעמדה בה היא עובדת בכנסת: אף אחת מאתנו לא מגיעה לעבודה בגופיות, ג'ינס או כפכפים, אלא בצורה נאותה".

 

"די לדיונים המסולפים והמיתממים על קוד לבוש", צייצה בטוויטר בתגובה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני). "זה לא קוד לבוש – זה משטור של נשים, זו כפיית סטנדרטים מוסרניים, זו פגיעה בחופש שלנו. צאו לנו מהארון", הפצירה.

ואילו חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד) דווקא הביע תמיכה בשומרי הכנסת. "היום נוצף בידיעות מעוררות רחמים על המסכנות העומדות בחוץ כי הרשעים לא נותנים להן להיכנס לכנסת – אז תזכרו שבדיוק בשביל הכותרת הזו הן עשו את זה", צייץ. "אני מחזק את ידי עובדי משמר הכנסת, העובדים במסירות למרות הדמגוגיה והשיימינג שיעשו להם היום. היו חזקים אחים שלי, הצדק אתכם".

מחאת היועצות החלה לאחר שביום ראשון האחרון עוכבה שקד חסון, המשמשת יועצת פרלמנטרית לחברת הכנסת מרב מיכאלי (המחנה הציוני) במשך שעה בכניסה למשכן הכנסת בשל שמלה שהוגדרה קצרה מדי על ידי השומרים. "לא פחות מחמישה שומרים עמדו ומדדו בעיניהם את הרגליים של שקד והחליטו שהלבוש שלה לא מאפשר לה להיכנס לעשות את עבודתה בכנסת", זעמה מיכאלי בפוסט בפייסבוק.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל הסוטי מין כמובן תומכים, יחי ההתבהמות. יאיאיאיה (נהירת חמור).

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. למירב היקרה: עדיף שחמשה שומרים ימדדו את חצאיתה מאשר איזה ח"כ או שר שיחליט לגעת…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב