20 שנה בלעדיו: הילולת הגר"ש טוביאס זצ"ל

אתמול, מוצאי יום הכיפורים י"א תשרי, הנקרא בפי כל "גאט'ס נאמען", ימלאו 20 שנים מהסתלקותו של כש"ת הגאון הצדיק רבי שמואל טוביאס זצ"ל, רבה של פיאטרא ניאמץ, שנקראה בפי כל ירושלים דמולדובא. מאוחר יותר כיהן בארץ הקודש כרבה של שביב הרצליה ובערוב ימיו כאב"ד בעיר התורה בני ברק.

הגר"ש טוביאס שהסתופף בצילם של הרה"ק ה"שומר אמונים" ואצל ה"חקל יצחק מספינקא" והמהרי"ל צירלזון בישיבתו בקישנוב, מרן הרה"ק רבי אברהם מתתיהו משטפנשט ובצל אדמו"רי בוהוש וסדיגורה, מרן הרה"ק רבי מנחם מנדל אדמו"ר השלישי מבאהוש לו היה כתלמיד חבר ואף יום הילולתו חל היום; להרה"ק אדמו"ר אביר יעקב מסדיגורה הסתופף עוד בהיותו בקישנוב, והרה"ק רבי יצחק מבאהוש – ת"א, היה אחד האישים הבולטים בתולדות יהדות רומניה בדור של השואה ולאחריה, כמי שנשא על כתפיו את עברם המפואר של יהודי רומניה ודאג לשימור הגחלת היהודית גם בארץ הקודש, כשרבים מבני גלות זו התלכדו סביבו, והלהיטו את הגחלת לדורות הבאים.

במקום רבנותו בארץ הקודש – שביב הרצליה הקים את ישיבת "באר חיים מרדכי" ע"ש מורו ורבו המובהק ומגאוני רבני רומניה הבולטים מנשיאי מועצת גדולי התורה, אביהן של העגונות הגאון רבי חיים מרדכי רוללר אבד"ק ניאמץ הסמוכה לעירו פיאטרא ניאמץ. זכה והותיר אחריו דור מפואר של רבנים מפורסמים.

דברי תורתו ותולדותיו והנהגותיו בקודש של הגאון זצ"ל נאספו בידי תלמידיו וחלקם רואים אור עתה בספר "שלהבת שמואל" ח"ה היו"ל בעז"ה כמדי שנה בשנים האחרונות לקראת ההילולא השתא, ע"י מכון להוצאת ספריו וכתביו.

ביום הילולתו יתכנסו תלמידיו, יוצאי עירו, מוקיריו ובני משפחתו בבית העלמין נחלת יצחק גבעתיים לתפילת רבים לישועת הכלל והפרט, שתיערך בשעה 11:00 בבוקר, ולאחריה תיערך סעודת הילולא בשעה 13:00 בבית מדרשו של בנו הגדול גאב"ד שכון ו' בבני ברק רחוב רימון 1 בני ברק.

לציון יום ההילולא העשרים וכן לציון חמישים שנה מיום עלייתו מרומניה לארץ הקודש בראשות בני משפחתו, ייערך כנס תלמידים ראשון בהשתתפות גדולי תלמידיו אדמו"רים ורבנים באולמי נוף הירדן ביום כ"ח תשרי.

המארגנים מבקשים מכל תלמידיו ובוגרי הישיבה ליצור קשר עם הוועד המארגן את אירועי ההילולא העשרים לזכרו ולזכר תורתו והנהגתו של הגר"ש טוביאס זצ"ל שזכותו תגן עלינו ועל כל ישראל אמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.