200 מתלמידי רשת 'שובו' חגגו את בר המצווה באירועים מיוחדים בירושלים

הם חגגו באולם ביה"ס 'שובו' בירושלים והשתתפו בתפילה מרגשת וקבלת עול מלכות שמיים בכותל המערבי שם הוענקו להם זוגות תפילין מהודרות. גולת הכותרת: מבחן ארצי בגמרא שבו הפגינו התלמידים ידע וזכו בפרסים

 

מאתיים מתלמידי רשת החינוך והקירוב 'שובו' שע"י החינוך העצמאי חגגו בסופ"ש באירועים מיוחדים  את בר המצווה בירושלים. התלמידים מבתי הספר של הרשת מהערים; ירושלים נתניה ראשל"צ עכו בית שמש לוד אשקלון פתח תקוה חדרה ואשדוד החלו את חגיגת הבר מצווה באולם ביה"ס 'שובו' בירושלים.

אורח הכבוד הראשל"צ נשיא ביה"ד הגדול והרה"ר לישראל הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א בירך את התלמידים וראשי 'שובו' על עבודתם החשובה לקיום עם ישראל ונשא דברים על חשיבות לימוד התורה לעצב את אישיותם ואת עצמתה להגן על העם היהודי; 'התמוגגתי מנחת לראות את לימוד התורה ברחבי העולם בקרב בעלי בתים. במקסיקו בפנמה בארה"ב בקהילת 'שערי ציון' לעדת החלבים ובכל נקודה יהודית ע"פ תבל – אם לא בריתי יומם וליל חוקות שמיים וארץ לא שמתי – זו הערובה לקיום עם ישראל והבריח התיכון עליו אנו נשענים'. הגר"י יוסף סיפר לתלמידים על פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בביקורו במוסקבה. 'לפתע הוא שואל אותי מדוע אין בעולם תרבות יון רומא או עמים אחרים ואילו העם היהודי שורד אלפי שנים. כשניסיתי להשיב, היסה אותי הנשיא ואמר לי אני רוצה להשיב. העם היהודי שורד אך ורק בגלל התורה והרבנים. תראו איך נכרי מבין היטיב מהי הערובה לקיומנו'.

יו"ר החינוך העצמאי וממייסדי 'שובו' הרב אברהם יוסף לייזרזון אמר כי 'למראה ילדי החמד המסתופפים בחצרות ה', לנגד עינינו הולכת ומתגשמת ההבטחה האלוקית של 'לא תשכח מפי זרעו לעולם'. הוא ציטט את דברי חז"ל על הפסוק 'ואנכי אסתר אסתיר פני מהם' כי לא הייתה נבואה קשה יותר מאותה נבואה של הסתר פנים ואף על פי כן הבטיחם הקב"ה באותה שעה; 'וענתה השירה הזאת לפניו לעד כי לא תשכח מפי זרעו הנה אנוכי והילדים אשר חנן לי ה' לאותות ולמופתים בישראל, אלו התלמידים החביבים כבנים'. הוא הביע את 'הערכת הנהלת החינוך העצמאי ואיחוליה הנאמנים ל'שובו', הפועלת בשיתוף פעולה מבורך עם החינוך העצמאי, בהמשך הצלחת עבודת הקודש בהצלה הרוחנית של ילדי ובתי ישראל'.

מנכ"ל 'שובו' הרב חיים מיכאל גוטרמן אמר כי הוא נרגש לראות את ההקשבה והרצינות של התלמידים לדברי הראשל"צ 'הנועדים על משה ביקשו שכולם יהיו שווים ואילו תורתנו מצווה על חלוקה בעם ישראל לכהנים לוויים וישראלים נשיאים ומלכים אבות בתי דין ודיינים שכן העם היהודי הוא דוגמא לכל העמים. אתם תלמידי 'שובו' שזכיתם להיות תחת כנפי השכינה צריכים להוות דוגמא ומופת למשפחה לשכונה ולעיר בה אתם מתגוררים. אתם משפיעים על המשפחה והסביבה ובכוחכם להפוך את כולם ולהשיבם אל חיק היהדות'.

אחד מחתני בר המצווה אביב בן עזרא תלמיד ביה"ס 'שובו' באשדוד נשא דברים בשם החתנים; 'זכות מיוחדת נפלה בחלקנו ללמוד בבתי הספר של 'שובו' וע"י כך אנחנו זוכים לשמור על הערכים והמסורת וחינוך יהודי אמיתי. בפרה"ש אנו קוראים על קרח ועדתו שכפרו בה' ובתורתו ואנחנו מכריזים כאן; אנו מאמינים בה' ובתורתו לעד ולנצח נצחים'.

באירוע אותו הנחה וארגן מפקח הרשת הרב ניסן קפלן השתתפו; סמנכ"ל הרשת הרב דוד איבגי שסייע רבות להצלחת האירוע. הרב שלמה שלומוביץ מנהל המזכירות הפדגוגית במרכז החינוך העצמאי. הרב יצחק שוורץ בוחן בחה"ע ומפקח ברשת 'נתיבות משה'. מנהלי בתי ספר והסגל החינוכי.

גולת הכותרת של חגיגת הבר מצוה היה המבחן הארצי בגמרא. התלמידים הפגינו ידע נרחב ונפלא בידיעת החומר הנלמד וזכו בפרסים רבים.

את החגיגה סיימו התלמידים בתפילה בכותל המערבי. את פני התלמידים קידמו יו"ר 'שובו' אירופה הרב דויד בלאכמן והרב אהרן פאם בנו של מייסד 'שובו' הגאון רבי אברהם פאם זצ"ל וחבר הנהלת הרשת בארה"ב. לאחר תפילת מנחה וקבלת עול מלכות שמיים הוענקו לתלמידים זוגות תפילין מהודרות שנתרמו ע"י ידידי 'שובו' בארה"ב ובאירופה.

ימים קודם לכן התקיימה חגיגת בת מצווה למאות תלמידות 'שובו' באולמי 'ארמונות חן' בני ברק. בפני התלמידות נשאו דברים; ראש ישיבת 'מיר' הרב בנימין פינקל. הרב אברהם יוסף לייזרזון. הרב חיים מיכאל גוטרמן. מפקחת החה"ע הרבנית רבקה רודניק שערכה עם התלמידות הפרשת חלה. גב' טובי ברון. מפקחת הרשת גב' ברכה וינברגר.  גב' חיה פלדמן וגב' שושי דיאמנט . אורחות הכבוד היו הרבנית מסדיגורא תליט"א והרבנית בלה אברהם אשת חבר נשיא הרשת הגאון רבי יונתן אברהם שליט"א.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.