על הפרק: גיוס 200 מיליון דולר ל'מיר'

פרסום ראשון: לרגל ציון הדרך ההיסטורי יוצאת הישיבה בגיוס כספים נרחב כשהמטרה להבטיח שקט כלכלי בשנים הקרובות {200 שנה לממלכת התורה}

פרסום ראשון: לרגל 200 שנה לייסודה של ישיבת 'מיר' ממלכת התורה הגדולה בעולם יוצאת הישיבה בסדרה של עשרות דינרים בארץ ובעולם. המטרה: גיוס היסטורי של 200 מיליון דולרים סכום שעתיד להחזיק את הישיבה לכ-5 שנים. דינר מרכזי יתקיים בבנייני האומה. עוד על הפרק: מסע עשרות התורמים בתחנות ישיבת מיר בעולם.

זה לא סוד כי ישיבת מיר המונה אלפי אברכים ובחורים צורכת סכום אדיר של כספים על מנת לבסס ולקיים את הישיבה מדי חודש בחודשו, מנהלי וראשי הישיבה ראו סייעתא דשמיא גם בזמנים הקשים ביותר, אך כל חודש שעובר הוא בגדר 'נס'. אי לכך החליטו לצאת בהנהלת הישיבה בפרויקט היסטורי שיביא להסדר הכספים בישיבה למשך כחמש שנים.

בתקופה זו מציינים 200 שנה לייסודה של ישיבת 'מיר' שהחלה את דרכה בעיר מיר שבבלארוס על ידי הרב שמואל טיקטינסקי, לפני שנת ה'תקע"ה, בתקופת מלחמת העולם הראשונה כבש הצבא הגרמני את מיר והרוסים פינו את התושבים לפנים רוסיה.

ישיבת 'מיר' בשאנגחאי
ישיבת 'מיר' בשאנגחאי

מאז עברה הישיבה טלטלות רבות עד לייסודה מחדש בירושלים על ידי הרב אליעזר יהודה פינקל, שייסד את הישיבה מחדש, עם חלק מהתלמידים והרבנים ששרדו, בשכונת בית ישראל בירושלים. הרב פינקל פתח את הישיבה גם עבור קבוצות של בחורים ואברכים חסידיים וירושלמים. כבר בראשית ימי הישיבה בירושלים נפתחה בה "חבורה" של ירושלמים תלמידי החזון איש, בראשות הרב משה יהושע לנדא והרב חיים ברים.

הישיבה כיום מונה כ-7,000 אברכים ובחורים בסך הכל, במהלך התקופה הקרובה ייערכו עשרות דינרים שיתפרסו על פני שלוש שנים ומטרתם הסופית לגייס כ-200 מיליון דולר, ארבעים מיליון דולר לכל שנה.

ביום ראשון י' אדר ב' הקרוב צפוי להיערך דינר מיוחד בציריך בהשתתפות ראשי ורבני הישיבה, במקביל, מופץ עלון שיוצא אחת לתקופה בשם 'בית מדרש' המסקר את פעילות הדינרים ובו מאמרים מראשי, רבני ומוקירי הישיבה.

שלל רעיונות נרקמים בימים אלו כיצד יוכלו להפיק את המיטב מהפרויקט ולגייס את מלוא הסכום המדובר, בין היתר דובר על אפשרות בה יסעו עשרות תורמי ונגידי הישיבה למסע בתחנותיה ההיסטוריים של ישיבת מיר המיתולוגית ברחבי העולם.

לכידה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.