20,000 איש ייצאו השבוע לאומן • איך הכל מתרחש בסדר מופלא וכמעט ללא תקלות? הכל על הפרויקט האדיר

ערב ראש השנה תשע"ד הרכבת האווירית לאומן יוצאת לדרך:
רשות שדות התעופה נערכה ליציאתם המסורתית של חסידי ברסלב לעיר אומן שבאוקראינה.
לפי הנתונים  מהבוקר ועד ערב ראש השנה צפויים לעבור בנמל התעופה בן גוריון  כ- 20 אלף איש אשר יצאו לקברו של רבי  נחמן מברסלב.

בתאריכים שבין ה- 1.9.13 ועד ערב החג ה- 4.9.13  צפויים לצאת  מנמל התעופה בן גוריון  כ – 20,000 חסידים בכ – 115 טיסות יוצאות לאומן לרגל ראש השנה. שעיקרו תפילות ראש השנה על קברו של הצדיק רבי נחמן מברסלב.
יום ה"שיא" ליציאתם של המוני החסידיים  לעיר אומן  שבאוקראינה  יהיה מחר יום ב' ה-  2.9.13  אז יצאו מנתב"ג  כ-  7,565  חסידים  בכ-  47 טיסות יוצאות. במהלך יום א' ה-1.9 צפויים לצאת מנתב"ג 4,397 חסידים ב- 27 המראות מטוסים, וביום ג' ה 3.9 צפויים לצאת 8,234 חסידים ב -41 המראות מטוסים.
נמל התעופה בן גוריון נערך ל"רכבת האווירית" של יציאתם של חסידי ברסלב.

הערכות נתב"ג נסמכת על הניסיון רב השנים שנצבר בנמל התעופה בן גוריון בשיתוף הרב של נתב"ג, הרב אלמליח.
במסגרת ההערכות, יינתן מענה ייחודי לצרכי הנוסעים במגוון השירותים כולל מתחמים יעודיים לרישום לטיסות,  הקצאת דלפקי שירות ייעודיים, סדרנים להכוונה ושמירה על הסדר הציבורי, הטסה מוקדמת מרוכזת של מזון כמטען נלווה למסע לאומן, הקצאת דלפקי בקורת גבולות ייעודיים, הכוונה לאיזורי תפילה, הקצאת משרדי תפעול לסוכני הנסיעות ועוד.
ולאור הרצון להתאים את רמת השירות לצרכים המיוחדים של אוכלוסיית הנוסעים, יפתח הבידוק הביטחוני לטיסות לאומן 4 שעות לפני מועד ההמראה.
לאור הביקוש בהטסת חבילות מזון כשר ע"י החסידים, ישלחו חבילות המזון  דרך מסופי המטענים בנתב"ג ולא ככבודת נוסע.

כמקובל בתעופה , נוסע יהיה רשאי לשלוח לבטן המטוס מזוודה תקנית אחת במשקל של עד 20 ק"ג.ובנוסף להעלות לטיסה תיק יד אישי בגודל המאושר לטיסה במשקל של לא יותר מ 5 ק"ג.

היערכות נתב"ג ל"מבצע אומן" נעשית בשיתוף הגורמים הנוגעים למסע- נציגי החסידות, סוכנויות הנסיעות, חברות התעופה, חברות שירותי הקרקע, שגרירות אוקראינה בישראל, מסופי המטענים, משטרת נתב"ג וחטיבות נתב"ג.

רש"ת בשיתוף עם מנהל האוכלוסין וההגירה תציב עמדה מיוחדת בה הנוסעים המעוניינים בכך יוכלו לבדוק האם הם נמצאים ברשימת מעוכבי היציאה מהארץ, עוד בטרם יבצעו את הליך הצ'אק אין. כמו כן ניתן לבצע בדיקה מקדימה  לגבי צו עיכוב יציאה מהארץ בטלפון מס' *3450.
בנמל התעופה בן גוריון עומדים לרשות הנוסעים בתי כנסת. לרשות הנוסעים  עגלות כבודה חינם ,חניה לטווח ארוך ,שירותי הסעה פנימיים ללא תשלום , מסעדות כשרות ומגוון חנויות .

כמו כן הציבה הרשות מאזני שקילה לטובת הנוסעים בהם יוכלו לשקול את הכבודה וזאת על מנת לראות אם היא עומדת בקריטריונים של חברות התעופה  ובכך,  למנוע תשלום נוסף על משקל יתר.

ברשות שדות התעופה מקווים כי ההערכות המוקדמת והענות אוכלוסיית הנוסעים להנחיות המקדימות והתאומים יקלו על יציאת המאמינים במסעם לאומן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.