"2017 הייתה שנת שיא להייטק הלאומי"

"2017 הייתה שנת שיא להייטק הלאומי, כמעט כפול משנה קודמת. זה דבר עצום למשק הישראלי"

יו"ר הוועדה ח"כ אורי מקלב: "אחד הדברים הגדולים בפעילות החשובה של הרשות הוא שרואים עכשיו גם את העתיד. עצם הקמת הרשות היא תפיסה חדשנית של מדינת ישראל להוביל ולתת את המשאבים הנכונים לכל החידושים הטכנולוגיים. העתיד הכלכלי, המעמד שלנו וכל נושא אחר קשור היום להייטק ולחידושים הטכנולוגיים. הם ממקמים אותנו במקום חשוב ועל ידי זה אנו זוכים להערכה גדולה. אנחנו רואים כל העת כי ההצלחות בהייטק הן לאו דווקא לאנשי אקדמיה – כך ניתן לציין לדוגמא את אלו שלמדו סייבר בקורסים מקצועיים וגם תורמים רבות לחדשנות הטכנולוגית. לכן, היעד של הרשות צריך להיות גם עליהם ולאפשר לסייע להם בתמיכה וכן להגדיל את המקצועות המותאמות ללימודים כאלו".

בסקירה הנרחבת של מנכ"ל הרשות לחדשנות, אהרון אהרון, הוצגו הפרטים על הוצאה למחקר ופיתוח אזרחי בעולם ומהם עולה כי ישראל היא המדינה הראשונה בעולם בהשקעה במו"פ אזרחי מסך כל התל"ג. הצטיינות נוספת של ישראל היא בהון סיכון ביחס לתמ"ג, מקום ראשון ביחס לתמ"ג הלאומי. "גם בלי חברת מובילאיי", אמר בוועדה המנכ"ל, "2017 הייתה שנת שיא להייטק הלאומי, כמעט כפול משנה קודמת. זה דבר עצום למשק הישראלי".

ברשימת ההישגים שציין מנכ"ל הרשות לחדשנות הוא ציין גם כי שנת 2017 מצטיינת בכך שאחרי הרבה שנים שתעשיית הרכב לא הייתה שייכת לישראל, בשנה זו היא הצליחה לייצר בה הרבה עבודה גם מול האקדמיה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.