22 פעילי 'הפלג הירושלמי' נעצרו בחשד להטרדות טלפוניות, סחיטה ואיומים(וידאו)

למעלה מ – 200 שוטרים השתתפו הלילה במבצע רחב בו נעצרו 21 פעילים של 'הפלג הירושלמי' בחשד שלאורך השנה האחרונה הטרידו טלפונית, איימו וסחטו, מנהלים ובכירים בחברות גדולות במשק – זאת במטרה שיפרסמו בעיתון 'הפלס'. במהלך הבוקר נעצר חשוד נוסף

בתום חקירה סמויה המתנהלת מזה כחצי שנה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים, נעצרו במבצע ארצי ומקיף 21 חשודים מכל רחבי הארץ, החשודים כי במהלך השנה האחרונה הטרידו, איימו וסחטו מנהלים ובכירים בחברות גדולות במשק וחברות ממשלתיות תוך ניסיון לשדלם לפרסם בעיתון 'הפלס'.

יחידת ההונאה של מחוז ירושלים ניהלה במשך כחצי שנה חקירה סמויה בעקבות עשרות תלונות שהתקבלו במשטרת ירושלים מבכירים בחברות גדולות במשק ובהם חברות ממשלתיות. עניינן של התלונות הטרדות בלתי פוסקות באמצעות הטלפון, דוא"ל ופקסים של מנכ"לים ובכירי החברות, בהם הציגו עצמם ככאלו המייצגים ציבור גדול המרגיש מקופח מכך שהם לא מפרסמים בעיתון המייצג אותם ובשל כך כדאי להם לפרסם בעיתון 'הפלס'.

בוידאו: אחד החשודים מובל למעצר
[alooma ref="e7fc7957a96847665497a47777bb13a5.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

מהחקירה עולה כי החשודים, היו פונים מדי יום למוקד טלפוני המכונה 'קו המאבק', בו היו מזדהים באמצעות קוד וסיסמא וזיהוי מספר טלפון ממנו היו מתקשרים. לאחר שהיו מזוהים – קיבלו הנחיות מדויקות לגבי פעילותם (את מי עליהם להטריד, כמה להטריד, נוסח ההטרדה וכן מספרי הטלפון, פקס והמייל של אותו נציג חברה).

עוד עולה מהחקירה כי לאחר קבלת ההנחיות התקשרו לאותם נציגי החברות, כפי שהתבקשו מנציגי 'קו המאבק', ובאופן בלתי פוסק היו מתקבלות עשרות ומאות שיחות, פקסים ומיילים לאותה החברה, מה שהוביל לשיבוש הפעילות התקין של החברה.
בשל ההטרדות הבלתי פוסקות חלק מהחברות בחרו לבטל את הפרסומים באמצעי התקשורת האחרים, על מנת להימנע מההטרדות הבלתי פוסקות.

כאמור, במהלך הלילה הגיעה לשיאו מבצע האכיפה בהובלת יחידת ההונאה של מחוז ירושלים בו היו שותפים כ- 200 שוטרים, חוקרים, שוטרי יס"מ, לוחמי מג״ב ובלשים מכל הארץ שעצרו בו זמנית 21 חשודים, מירושלים, בני ברק, אשדוד, ירוחם ומודיעין עלית, שהובאו לחקירה במתקני לה"ב 433.

מדובר בחשודים העיקריים שסומנו כדומיננטיים והמשמעותיים ביותר.

2 מהחשודים, תושבי ירושלים, עסקנים מוכרים במגזר החרדי, המהווים הגרעין המארגן והמפעיל של הפעילות ו'קו המאבק', חשודים בביצוע עבירות של סחיטה באיומים.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, שיבח את פעילות יחידת ההונאה המחוזית בסיוע ושיתוף פעולה ממחוזות מ"י הנוספים ולה"ב 433 וציין כי "מדובר בחקירה חשובה ורגישה שהובילה למעצר חשודים רצידיוויסטים שניסו במעשיהם לשבש ולפגוע בזכות הקניין והגנת הפרטיות, תוך הטרדה והטלת מורא".

עוד הוסיף כי "יחידת ההונאה של משטרת ירושלים ניהלה את החקירה ביסודיות, מקצועיות ונחישות ראויה לציון. תוך שיתוף פעולה מלא עם יחידות המשטרה ברחבי הארץ. משטרת ירושלים תמשיך בפעילותה הנחושה לאכיפת החוק והסדר".

במהלך הבוקר נעצר חשוד נוסף בחשד למעורבות בפרשה. מהמשטרה נמסר כי עד כה נעצרו 22 חשודים, אשר מרביתם קושרים עצמם לחשדות ובתום חקירתם ישוחררו בתנאים מגבילים ויוגש כנגדם כתב אישום בהליך מזורז. בצהריים יובאו לבית משפט השלום בפתח תקווה 3 חשודים.

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גם אני כרבים אחרים, הצטרפתי ל'פלג' רק בגלל האלימות המטורפת של הזויי 'דגל התורה'. מתי תבינו שלהכות בנו, זה כמו להכות בצפרדע במצרים.

  יוסי |
  הגב
 2. היו צריכים לעצור אותם לפני 15 שנה כאשר הם התחילו ללחום כנגד כל גדולי ישראל באכזריות שאין כמותה והנה הרשימה החלקית
  הרב עובדיה יוסף
  הרב מיכל פיינשטיין
  הרב דוד פוברסקי
  הרב וואזנר
  הרב קרליץ
  הרב שטינמן
  הרב קניבסקי
  הרב גרינימן
  הרב דב לנדאו
  ועוד ועוד
  יש כח למשטרת ישראל

  אפרת |
  הגב
  • טוב ויפה עשית שהזכרת איך אנשי האלימות של שערי חסר הילכו אימים על כל מי שלא חשב כמותם
   מספיק להיזכר איך ירדו לחיו של הגאון הגדול ר' בנימין זילבר בעל שו"ת "אז נדברו " אשר היה מהיחידים שמרן בעל החזון איש דן עימו במו"מ הילכתי ערוך
   אך אנשי הפלג ירדו לחייו עד סוף ימיו ועד בכלל
   וזאת מחמת שלא הסכים לפגוע במרנן האדמורים מויזיניץ וגור זצוקלל"ה ולפרוש מהמועצת מתי שהם החליטו שלא מתאים
   חסד עשה הקב"ה עם דורינו ששלח לנו אל מנהיג הדור לטפל בהם באופן ראוי והגון על ידי היפרדותם מאיתנו
   ומה נאמר כאשר הם מיצידם עוזרים לכך ועושים כל שלאל ידם לגרום לזה , זה כבר נס גלוי

   שמילו |
   הגב
   • הנ״ל בזמנו פרסם מאמר בעיתון שערים בעד שרות לאומי ולכן מרן הגרא״מ שך ומרן הקה״י זצוק״ל לא התחשבו בו….אך כהיום יש חרד״קים חדשים שמקרבים את הפשרניים ונלחמים מלחמת חרמה בשומרי הגחלת…וכביכול יש גם להם רבנים…….גם לתנועת פא״י היו רבנים מכובדים לא פחות מרבני הפלג הבני ברקי כהיום כדוגמת הגאון המוזכר

    חרדי ישר |
    הגב
   • שקר שקרים !!!!!!
    לעולם לא נעשה ונאמר כלום לגבי מרן הגרון ר' מיכל זילבר זצ"ל. אדרבא ידידות עוז שררה בינו לבין מרן ראש הישיבה בעל הדרכי שמואל שליט"א, ואף מרן רה"י שליט"א הספידו באריכות בהלוויתו. יסכר פי דוברי שקר

    דני |
    הגב
 3. רק לפני מספר ימים הופעלו עלינו לחצים אדירים מאברכים יראי שמים ומלאים בכוונות טובות שניסו לשכנע אותנו שלמרות כל המחלוקות אנחנו אחים שנלחמים למטרה אחת ונכון, וצריך להצביע ג'. דגל התורה הפכה למנגנון של רדיפה ומסירה של כל מי שמתנגד לדרכה הקלוקלת בדירדור הציבור החרדי ברוחניות. אתם רשעים ארורים. אני מצטרף לפלג בכל כוחותיי לא מפני שאני מסכים ב 100% לדרכו, אלא מפני שחובה עלינו לצאת נגד הטרור הפנים חרדי. נגד פחד צריך מסירות נפש. אתם החרבתם את הציבור החרדי בדה לגטימציה לכל מי שסבור שלא כמותכם ואתם תשלמו על כך בבית דין של מעלה. עריצות הרוב מעולם לא החזיקה מעמד לאורך זמן. רוח החירות וחופש המחשבה יינצחו כי יש דין ויש דיין. אני מכה על חטא רק על העובדה שלא ניהלנו מאבק רחיף יותר במהלך הבחירות כנגד ההצבעה.

  חגי |
  הגב
 4. בני רבינוביץ אתה תותח! שיחקת אותה! לקחת את הענינים לידיים ועשית את זה!!!

  חיים כהן |
  הגב
  • גם ב"שבת שחורה" לקחה ה"הגנה" את הענינים לידיים. יישר כח, אתם בדך הנכונה. אני כבר ממתין לשלב הבא…

   חגי |
   הגב
   • רק להזכיר מי הרודף האמיתי, הנה המכתב שנכתב תחת השם ההוא פלגאה ביתד, כאשר היה בידי הנרדפים המסכנים…

    בסיעתא דשמיא חום ראשון לסדר כי תשא את ראש בני ישראל י"ד אדר ראשון תשמ"ט

    הנני בזה להצטרף לכבודה של תורה, כמבואר בשערי תשובה לרבינו יונה שער שלישי, שחובתינו לרומם החכמים לתתם עליונים ויהיו דבריהם נשמעים וילוו עליהם העם כולו, וכבר הרחיב בזה בספר כתר תורה לתלמידו של קודש הקודשים רבינו הגר"א ז"ל אשר מדרכי היצה"ר לאבד הדרת התורה ולהפחית יקר תפארתה, ודרכו לפתות לת"ח שיהיה מוכתר בכתר ענווה ולהניח כבודו לפני כל אדם וצריך להזהר ולהשמר מן הנחש הארור המסית והמדיח כי אין דעתו אלא לבזות כבוד התורה בעיני ההמון ובעיני התלמידים עיי"ש בדבריו החוצבים להבות אש.

    ועלינו לשבח ולהודות להקב"ה אשר בדור אחרון זה, לאחר החורבן הנורא בעוה"ר של היכלי התורה והיראה בגולה, הרחיב ד' לנו במעט וזכינו לכבודה ולתפארתה של תורה ומתרבים בעה"י הממיתים עצמם באהלה של תורה כ"י, וזכה הדור הזה, מה שלא כל דור זכה לכך, להאיש על העדה אשר יצא לפניהם וגו', בחכמה ותושיה באהבה וחמלה, מאת ד' היתה זאת כי לא כלו רחמיו לחיותנו כהיום הזה. – ורע ומר אשר חכם אחד שליט"א, דאורייתא קא מרתחא בי', ובא לכלל כעס ובא לכלל טעות וכשלון, ונכנס בו אש זרה אשר לא ציווה ה', והטיח דברים אשר לא כדת, שלא בדעת ושלא בהשכל, נגד עיני העדה אשר בית ישראל נשען עליהם.

    והאמת כי כל בן תורה וכל אשר יש בו ריח תורה, יודע להפלות ולהבין כי כל דבריו בטלים ומבוטלים כחרס הנשבר וכדבר שאין בו ממש, וכל כלי יוצר להצר כבודה של תורה לא יצלח, וכל לשון מדברת גדולות על רועי ישראל ששתלן הקב"ה בכל דור לא ישמע ולא יזכר ולא יפקד, ולא נצרכא אלא שלא יבוא איזה תלמיד טועה להמשיך אחרי האי פלגאה, ושארי ליה מאריה להאי צורבא מרבנן כי שגגה היא ורוח שטות עברה בו, וכבוד יקר תפארת גדולת תורתו ויראתו במקומו עומד.

    ויתן ד' ית"ש ויקויים בנו אין פרץ ואין יוצאת ואין צווחה ברחובותינו ונזכה במהרה להבטחה ומלאה הארץ את ד' כמים לים מכסים אמן כי"ר.

    הכותב וחותם לכבוד התורה ונושאי דגלה

    שמואל אויערבאך

    ההוא פלגאה |
    הגב
    • מכתב קדוש ….לימוד לדורות החובה להיות זהיר בכבודו של מי שמרומם את כבוד התורה ולומדיה…..ולהתרחק ממי שנותן כבוד ומעמד לכל אותם חרדים למחצה……

     חרדי ישר |
     הגב
     • האם כוונתך לומר שמה שר' דוב לנדאו לא האמין שכל היהדות תלויה בלזרוק עץ לקלפי צריך להתקיפו באופן רע כזה?

      פלגאה |