אלשיך הושבע והתפלל 'מנחה' בכותל (תמונות)

רב ניצב רוני אלשייך המפכ"ל ה-18 של משטרת ישראל המפכ"ל החל את יומו הראשון בפגישות עם נשיא המדינה ורוה"מ והגיע לראשונה כמפכ"ל לתפילת מנחה בכותל המערבי. {המפכ"ל החדש}

 

רוני אלשייך מונה למפכ"ל המשטרה ה-18. בטקס שנערך במשרד ראש הממשלה הוענקו לו דרגות רב ניצב ע"י ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן. בטקס אמר מפכ"ל המשטרה הנכנס ""מאז שגמלה בלבי ההחלטה לקחת על עצמי את המשימה לשמש כמפכ"ל, נחשפתי ובמנות גדושות, הן לרחשי הלב בתוך משטרת ישראל, בקרב בכירים כמו בקרב דרגי שטח, הן לרחשי הלב של פורשי המשטרה שהשקיעו בה את מיטב שנותיהם והן לרחשי הלב של הציבור כולו, בתוכו חברים קרובים, אך בעיקר אינספור אזרחים מהשורה. האחרונים, סתם כך פוגשים בי בסופרמרקט, מזהים את פני (לאחר שבאישור ראש הממשלה הוסרו הפיקסלים כמובן…) ומרגישים צורך אנושי, לאחל בהצלחה ולחזק את ידָי.

פתאום הרגשתי באופן מוחשי, עד כמה חזק הקשר בין חברה מתוקנת ובריאה ובין משטרה איכותית המשרתת אותה, עד כמה באמת ובתמים נחוצה ההצלחה של המשטרה וכנגזרת מכך, מהו כובד השליחות המוטלת על כתפי".
"בפרק הזמן שעמד לרשותי להכיר לעומק את הארגון מבפנים, למדתי עד כמה המשטרה מעוניינת בְשינוי, לפחות כמו מי שבחר בי להנהיג אותה. מצאתי בקרב מפקדי המשטרה בכלל ובקרב סגל הפיקוד הכללי בפרט – שותפי אמת לגיבוש תכנית פעולה ממוקדת ונחושה, אותה נניע יחד, כדי להצליח במשימה ולממש את ייעוד המשטרה, כי לאזרחי ישראל אין משטרה אחרת!".
"אנחנו כאן, כדי לשרת! תפקידנו לשרת את האזרח הנורמטיבי שומר החוק, לאפשר לו ביטחון אישי מיטבי, לתרום את חלקנו בשיפור נורמות הציות לחוק בקרב האזרחים הנורמטיביים וכל זאת, לצד מלחמה נחושה ובלתי מתפשרת במי שבחר להגדיר עצמו כעבריין".

"אין ולא תהיה סתירה בין המאמץ שלנו לאפשר לאזרח ההגון לחיות את חייו באופן תקין ובין הפעילות שתגרום לעבריין לחיות בפחד תמידי!".
"שמחתי לגלות שיש במשטרה עם מי לעבוד. ראיתי שוטרים עם ניצוץ בעיניים, שמבינים את חשיבות תפקידם רגישותו ומורכבותו ואיתם אלך קדימה". "תודה מיוחדת לממלא מקום המפכ"ל ניצב בנצי סאו, שגילה אחריות ולקח על עצמו את תפקיד מ"מ המפכ"ל לתקופה נוספת, כדי לסייע לי לנצל את פרק הזמן הקצר שניתן לי,
אני מודה לשר לביטחון הפנים ולראש הממשלה, על האמון שנתנו בי. מדובר במשימה לאומית ואין לי צל של ספק שהדרג המדיני יירתם לסייע, באמצעות רגולציה, חקיקה ומשאבים, כדי לממש את יעודנו".
"תודה מיוחדת למשפחתי היקרה ובראשם אשתי שירה. בכל מדרגה מחיי אני נפעם שוב ושוב מהמוכנות של רעייתי להקריב ומהגיבוי האינסופי שהיא נותנת לי, גיבוי שמאפשר לי לקחת על עצמי משימות תובעניות יותר ויותר. הפעם מדובר לא רק בגיבוי אלא בעידוד והכרעה מוסרית בחשיבות נטילת המשימה על כתפי. ה"הנני" הראשון היה שלה, הרבה הרבה לפני, ועל כך הערצתי ואהבתי" .

לאחר מכן נפגש המפכ"ל עם נשיא המדינה ראובן ריבלין שפתח את דבריו בהוקרת תודה למשטרת ישראל ולשוטריה, המבצעים את תפקידם החשוב בשמירה על ביטחון אזרחי ישראל תוך שליחות ומסירות לאורך כל השנה ובמיוחד כעת לנוכח גל הטרור הנוכחי, ואמר: " תענוג גדול לומר לך, מכובדי המפכ"ל, כי אתה עומד מהיום בראש אחת המערכות החשובות ביותר לציבור בישראל, האזרחים אשר יודעים כי 'לא ינום ולא ישן שומר ישראל', חייבים למשטרה רבות."
הנשיא התייחס לאתגרים עמם מתמודדת המשטרה, וציין כי בימים אלו מתמודדת המשטרה עם פרשיות שונות הדורשות טיפול מעמיק והתייחסות, אך ביקש להדגיש כי לצד הטיפול הנדרש יש לזכור כי פעילות המשטרה השוטפת נמשכת כל העת על מנת לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל, על החוק והסדר.
"המשטרה בישראל היא משטרה מצוינת," הוסיף הנשיא ואמר, "זוהי משטרה בלתי מתפשרת ובלתי תלויה, ועל כן אני מבקש באמצעותך למסור פעם נוספת לשוטרי ישראל את תודתנו." הנשיא בירך את המפכ"ל הנכנס ואיחל לו הצלחה בתפקידו, ואמר: "עבודה רבה לפניך, אנו יודעים זאת. אנו מודעים לתרומתך לביטחונה של מדינת ישראל בכל אשר עשית עד היום". הנשיא הוסיף בחיוך: "רגשותיי מעורבים, שכן אני יודעת שיש לנו מפכ"ל נהדר ויחד עם זאת אני יודע איזה ראש לשירות הביטחון הכללי אנחנו מפסידים בהיותך מפכ"ל. כך או כך, הרווחנו."

המפכ"ל הנכנס רנ"צ רוני אלשייך הודה לנשיא ואמר: "אני מודה על ההזדמנות המיוחדת. לקח לי זמן להפנים שזו המשימה היותר חשובה שעליי לקחת על עצמי, אך כאשר החלטתי, התאהבתי בארגון. לראות את האנשים בשטח, הניצוץ בעיניהם, עד כמה אוהבים הם את עבודתם ומאמינים בה, על אף היותה מסובכת ומורכבת. אין לי ספק שיש עם מי לבצע את עבודת הקודש של המשטרה. אני מאחל לנו משטרה מצוינת כחלק ממשטר דמוקרטי."
בשעות הצהרים הגיע מפכ"ל המשטרה אל המטה הארצי בירושלים והתקבל על ידי מסדר כבוד של משטרת ישראל ובנוכחות השר לביטחון פנים.
בדבריו לשוטרים ציין המפכ"ל את המשימות העומדות לפתחה של המשטרה שעיקרן חזרה מהירה לקשב ראוי עבור האזרחים במדינה גם במשימות השיטור הקלאסי " האתגר שלנו להיות שם עבור האזרח בכל תחומי חייו, בפתרון בעיות היומיום של האזרחים"
לאחר סיומם של הטקסים נכנס מפכ"ל המשטרה ללשכתו וקבע בנוכחות ספ"כ המשטרה ומ"מ רב המשטרה מזוזה חדשה בפתח לשכתו תוך שהוא מסביר לנוכחים את חשיבות הנושא.

מפכ"ל המשטרה נפגש לאחר מכן עם סגל הפיקוד לפגישה קצרה ולאחר מכו הגיע אל הכותל המערבי לתפילה אישית ובסיומה התפלל מנחה ביחד עם רב המקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ ומ"מ רב המשטרה סנ"צ הרב משה גפני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.