מצפון תפתח הרעה? 3 רקטות נורו לנהריה – צה"ל הגיב בירי (שידור חי)

: לאחר חיסולו המוצלח של המרצח סמיר קונטאר, חיזבאללה בתגובה ראשונית: אזעקות נשמעו בכל איזור הגליל, משלומי עד נהריה , באיזור נהריה נשמעו פיצוצים לא נמסר על נפגעים { חיזבאללה איים וקיים }

לאחר חיסולו המוצלח של המרצח סמיר קונטאר, חיזבאללה מגיב עם אזעקות שנשמעו בכל איזור הגליל, משלומי עד נהריה , באיזור נהריה נשמעו פיצוצים לא נמסר על נפגעים

בעקבות ירי הקטיושות, מטוסי חיל האוויר של צה"ל הפציצו מספר מטרות באיזור לבנון.

סמוך לשעה 17:40 נשמעו אזעקות התרעה מפני נפילת טילים במספר יישובים בגליל המערבי ובנהריה. תושבים באזור דיווחו כי שמעו הדי פיצוצים סמוך לזמן הפעלת ההתרעה. לאחר זמן קצר התברר כי הרקטות התפוצצו סמוך לנהרייה.

דובר צה״ל מסר בתגובה: לפחות 3 רקטות שוגרו מלבנון לעבר שטח ישראל, הם התפוצצו בשטח פתוח באזור נהריה. אין נזק או נפגעים.2 בשטח פתוח 1 בים

העיתון הלבנוני א-ספיר, המזוהה עם ארגון הטרור הציג היום (ראשון) פרשנות ובו רמז כי יש לצפות שחיסולו של קונטאר לא יישאר ללא תגובה.  "כל מומחה במדיניות התגובה לחיזבאללה ולתגובותיו יודע שפעולה מהסוג הזה ״לא נותרת ללא תגובה". נכתב בפרשנות בעיתון של ארגון הטרור

 הצטרפו לשידור החי באדיבות רשת

בעיתון צוין כי "יש מספר אינדיקציות לכך – ולכל מי שעוקב מוכר הפיגוע בהר דוב לפני פחות משנה בו חוסל מורנייה״ .

באירן מיהרו להאשים את ישראל בחיסול. "החיסולים של ישראל הפכו לשיטה, וזו הצורה המסוכנת ביותר של טרור מדיני", אמר היום חוסיין ג'אבר אנסארי, דובר משרד החוץ בטהרן.

שר המודיעין הסורי, עומראן אל-זובי, תקף את ישראל ואמר כי היא המרוויחה העיקרית מחיסולו של בכיר חיזבאללה. בדבריו נמנע אל-זובי מלהאשים את ישראל ישירות בתקיפה בה נהרג קונטאר בסוריה.

"הציונים הם המרוויחים העיקריים מפעולות נפשעות אלו", אמר שר המודיעין הסורי. "הצבא הישראלי נודע כבר בפעולות הפחדניות שלו", הוסיף אל-זובי לטלוויזיה הסורית.

 

בחיזבאללה כבר החלו ההכנות לטקס ההלוויה של קונטאר, והודיעו כי הוא יובא מחר לקבורה ברובע הדאחיה בביירות שנשלט ברובו על ידי הארגון. למרות מוצאו הדרוזי של קונטאר, הוא צפוי להיקבר בבית העלמין השיעי, בו טמונים בכירים אחרים בחיזבאללה.

בטלוויזיה הסורית,דווח כי  ישראל תקפה בניין בן 6 קומות ברובע ג'ראמאנה בדמשק ופגעה בקונטאר ששוחרר מהכלא הישראלי במסגרת עסקת השבויים בה הוחזרו גופותיהם של חיילי המילואים אודי גולדווסר ואלדד רגב זכרם לברכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.