נתניהו הגן על מתווה הגז בבג"ץ: כל עיכוב עלול להוביל לקבירת המתווה" (וידאו)

בשעה זו ראש הממשלה הגיע לאולם בית המשפט שדן באישור מתווה הגז השנוי במחלוקת.

נתניהו בצעד תקדימי,ינסה לשכנע את השופטים לאשר את ההסכם שהשיגה הממשלה מול חברות הגז. הצטרפו לשידור החי בערוץ 2 וצפו במשדר מיוחד מהערוץ ה-1 {מתווה הגז}

מתווה הגז מגיע לבג"ץ, ראש הממשלה נתניהו  מגן על הסכם הגז בדיון מכריע בבג"ץ.

בשעה זו ראש הממשלה הגיע לאולם בית המשפט שדן באישור מתווה הגז השנוי במחלוקת.נתניהו בצעד תקדימי,ינסה לשכנע את השופטים לאשר את ההסכם שהשיגה הממשלה מול חברות הגז.

שידור ישיר חי מערוץ 2

בפני 5 שופטי העליון פתח ראש המממשלה ואמר: "אני מודה לכם על ההזדמנות שנתתם לי להופיע בפני הרכב מורחב של בית משפט זה. זו הפעם הראשונה בה ביקשתי להופיע בפני בית המשפט במהלך 10 שנות כהונתי בראש ממשלה. זאת הפעם הראשונה בתולדות המדינה שראש ממשלה מבקש להופיע בפני בית משפט.

צפו במשדר מיוחד במלואו של הערוץ הראשון – ראש הממשלה ושר הכלכלה נתניהו מעיד בבג"ץ. "זו הדקה ה-90 מבחינת יכולת מימוש פוטנציאל הגז".

צפו במשדר מיוחד במלואו – ראש הממשלה ושר הכלכלה נתניהו מעיד בבג"ץ. "זו הדקה ה-90 מבחינת יכולת מימוש פוטנציאל הגז".

‎Posted by ‎הערוץ הראשון – Channel 1 Israel‎ on‎ ראשון 14 פברואר 2016

"ביקשתי להופיע בפניכם בגלל החשיבות העצומה שאני מייחס לפיתוח מאגרי הגז הטבעי וכי אנחנו נמצאים בנקודת זמן קריטית מבחינת הסיכונים והסיכויים. מבחינה תמציתית: אנחנו נמצאים בדקה ה-90 מבחינת היכולת שלנו לממש את פוטנציאל הגז של מדינת ישראל. כפי שאפרט: כל עיכוב נוסף, כל חזרה לאחור, יכולים להוביל לתוצאות חמורות שספק אם יהיה ניתן לגבור עליהם.

"אני מופיע בשני כובעים: כראש ממשלה וכשר כלכלה שמנצל את הסמכות שמסורה לו בסעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים. אינני משפטן ואני לא מתכוון להחליף את עשרות עורכי הדין שיושבים פה".

נתניהו הבהיר כי "כל עיכוב עלול להוביל לקבירת המתווה". הוא ציין כי "אין לי כוונה לרדת לדקויות של המתווה. בשביל זה יש איתי את שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ ופקידים בכירים. ההופעה שלי נועדה להמחיש את החשיבות האדירה שאני מייחס להמשך מהיר וחלק של יישום מתווה הגז. החשיבות היא לא רק לכלכלה של מדינת ישראל אלא גם לביטחון הלאומי שלה, לביטחון האנרגטי שלה, ליחסים המדיניים שלה, למעמדנו במזרח התיכון".

מחוץ לרחבת בית המשפט התאספו עשרות פעילים שמוחים נגד מתווה הגז, כשהם נושאים שלטים עליהם נכתב: "לעצור את שוד הגז", "ממשלה של גזלנים", "ביבי שודד אותי" ו"על ראש הגנב בוער הגז". מחוץ לאולם כבר נשמעו קריאות "הון, שלטון, עולם תחתון".

התנועה לאיכות השלטון, המחנה הציוני ומרצ. עתרו לבגץ בטענה כי י ההחלטה לאשר את המתווה התקבלה ללא סמכות, והיא אינה סבירה ואינה מידתית, בעיקר ככל שמדובר על הפעלת סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.