30 עצורים בהתפרעויות 'הפלג הקיצוני' • תיעוד מביש(וידאו)

למעלה מ-30 עצורים עד כה בהפגנת קבוצת 'הפלג הירושלמי' הקיצוני ברחבי הארץ בגין מעצר בחור אשר סירב להגיש דיחוי בלשכת הגיוס ונעצר במהלך בילוי בעיר אילת. זעם חרדי: "מתביישים מחילול שם שמים ביום רגיש כמו יום השואה כאשר החילוני הממוצע מתקשה להבחין בין המפגינים ליתר הציבור החרדי"

למעלה מ-30 עצורים עד כה בהפגנת קבוצת 'הפלג הירושלמי' הקיצוני ברחבי הארץ בגין מעצר בחור אשר סירב להגיש דיחוי בלשכת הגיוס ונעצר במהלך בילוי בעיר אילת. זעם חרדי: "מתביישים מחילול שם שמים ביום רגיש כמו יום השואה כאשר החילוני הממוצע מתקשה להבחין בין המפגינים ליתר הציבור החרדי".

עומסי תנועה נרשמו סמוך להר הרצל בירושלים, שם התיישבו הקיצוניים על הכביש וחסמו צירי תנועה תוך שהם קוראים: "נאצים" ומתעמתים עם עוברי אורח. במקום נגרמה הפרעה לציר הרכבת הקלה, לתנועת האוטובוסים ולכלי רכב פרטיים. מפגינים חרדים מחו גם בשכונת רמות, וברחובות בית וגן ובר אילן בבירה. עשרה נעצרו בגין הפרות סדר.

(פעילי 'הפלג' מתעמתים עם חיילים בסמוך לאשדוד היום)

כמאה חסמו גם את כביש 446 בשני הכיוונים סמוך לצומת שילת באזור מודיעין במחאה על מעצרו של סרבן הגיוס – וכוחות משטרה הגיעו למקום. מחאה דומה התרחשה גם בבית שמש, בצומת ניצן בין אשדוד לאשקלון וסמוך לצפת. הפגנות התקיימו גם במספר מוקדים בעיר בני ברק. תשעה מפגינים שהפרו את הסדר וניסו לחסום כבישים ולשבש את התנועה בעיר נעצרו. מהמשטרה נמסר כי כל מוקדי המחאה נמצאים תחת שליטה.

לגודל המבוכה, היום מתברר כי הצעיר אינו תלמיד ישיבה אלא בליין המסתובב בפאבים, כזה שדתיותו מוטלת בספק. הצעיר נלכד לאחר שיחד עם קבוצת נערים נוספת התעמת עם נהג מונית מקומי. לאחר שהתבררה זהותו הוא הועבר לצה"ל להמשך טיפול.

על פי הודעת המשטרה, סמוך לשעה 00:50 התקבל דיווח מנהג מונית מאילת כי חבורת צעירים מסרבת לשלם לו את מלוא דמי הנסיעה. מברור שערך השוטר במקום התברר שחבורת צעירים נסעו ממועדון ה"קריזי אלפנט" באילת אל מתחם הפאבים במרכז התיירות וסרבו לשלם עוד 5 שקלים לנהג המונית. השוטר שערך ברור בין הצדדים ביקש מנהג המונית לגשת לתחנה ולהגיש תלונה, וכל הצדדים עזבו את המקום.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דווקא אני חושב שזה לא מביש, אלא מוסיף כבוד. אולי אני לא מספיק חרדי לטעמכם?

    יוסי |
    הגב