נלכד המחבל שביצע את הפיגוע במעלה אדומים

לאחר מצוד בן יומיים עצרו כוחות הביטחון את המחבל שביצע את פיגוע הדקירה במעלה אדומים בליל חמישי האחרון {הותר לפרסום}

חקירת פיגוע הדקירה במעלה אדומים: לפני זמן קצר הותר לפרסום כי צעיר מעזרייה הסמוכה לעיר הוא המחבל שדקר מאבטח בקניון בשעת לילה ופצע אותו באורח אנוש. המחבל נתפס במסגרת מבצע משותף של השב"כ, מחוז ש"י במשטרה וכוחות צה"ל – והוא קשר את עצמו לביצוע הפיגוע.

מהשב"כ נמסר כי המחבל הוא סעדי עלי אבו חאמד, בן כ-20 מעזרייה. מאז הפיגוע ניהל השב"כ מצוד אחר המפגע, עד למעצרו בשעות הלילה. בחקירתו הראשונית קשר עצמו סעדי לביצוע הפיגוע, והוא הועבר להמשך חקירת שב"כ.

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר הבוקר כי מצבו של הפצוע עדיין קשה. הפצוע, נשוי ואב לשלושה, מטופל ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגיה כשהוא מונשם ומורדם, ועדיין נשקפת סכנה לחייו.

כזכור, פיגוע דקירה אירע ביום שישי לפנות בוקר בקניון במעלה אדומים. מאבטח בן 47, נשוי ואב לילדים, נמצא מוטל בקניון בעיר ופונה לבית החולים הדסה עין כרם על ידי צוותי מד"א שהוזעקו למקום.

הדוקר נמלט מהזירה אך מחקירת האירוע עולה כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני. כוחות רבים החלו במרדף אחר החשוד.

סמוך לשעה 01:15 התקבל במוקד 100 דיווח על אדם שנדקר בתוך הקניון במעלה אדומים. כוחות משטרה רבים הגיעו למקום שם הבחינו בפצוע, מאבטח בקניון, ששוכב על הרצפה כשעל גופו סימני דקירה. מתחקור של המשטרה והשב"כ בשטח עלה כי מדובר בפיגוע והחלו בסריקות תוך שהם נעזרים במצלמות האבטחה של הקניון. מחקירה ראשונית עולה כי המחבל נכנס לקניון לאחר שכבר נסגר ובמקום נכח רק המאבטח שלא היה חמוש. כעת נבדק מדוע לא נשא עליו נשק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.