הותר לפרסום שמו של הנרצח השלישי בפיגוע

פצועי הפיגוע נחתו בישראל, ובמהלך היום יובאו גם ארונותיהם של הנרצחים. בטורקיה מעריכים: המחתרת הכורדית אחראית לפיגוע {טרור בטורקיה}

הטיול הסתיים בארגדיה: משרד החוץ אישר כי שלושה ישראלים נרצחו בפיגוע הקטלני שאירע אמש באיסטנבול. שמם של ההרוגים הותר לפרסום: שמחה דמרי הי"ד יונתן שור הי"ד ואברהם גולדמן הי"ד.

הבוקר המריא מטוס צבאי לאסוף את ההרוגים ואת יתר הפצועים הישראלים, לאחר שחמישה מהם כבר הוחזרו על ידי צוותי מד"א במהלך הלילה.

במטוס הצבאי, שיצא לטורקיה בהוראת ראש הממשלה, נמצאת יחידת טראומה מוטסת בליווי רופאי פיקוד העורף ונציג משרד החוץ. צוות מתנדבי זק"א סיימו את מלאכת הזיהוי, איסוף הממצאים והטיפול בכבוד המת של שלושת ההרוגים הישראלים.

בתוך כך, בטורקיה מתחזק החשד כי המחתרת הכורדית עומדת מאחורי הפיגוע. המשמעות: הפיגוע לא כוון כנגד ישראלים.

כזכור, מחבל מתאבד התפוצץ אמש ברחוב הראשי באיסטנבול. שלושה ישראלים נרצחו בפיגוע, 11 ישראלים נפצעו.

הפיגוע אירע ברחוב איסטיקלל שבמרכז העיר איסטנבול לשם מתקבצים תיירים רבים מכל קצוות העולם וגם מישראל.

המחבל רצה להתפוצץ במקום עם יותר אנשים, אבל נבהל מהשוטרים שהיו במקום ופוצץ עצמו מוקדם יותר.

עד ראייה באזור סיפר שמסוקי המשטרה הטורקית מרחפים מעל זירת האירוע.

בערוצי הטלוויזיה בטורקיה נראה תיעוד, שניות אחרי הפיגוע, ובו ראו את ההמונים נמלטים אחרי הפיצוץ העז.

שני מטוסים של מד"א ימריאו הערב (שבת) לטורקיה כדי לפנות את הפצועים לישראל.

מי שאחראית לפיצוץ היא המחתרת הכורדית, אך דיווחים אחרים מטורקיה מדברים על כך שהמחבל המתאבד פעל בשירות דאע"ש.

תמונת המחבל פורסמה בכלי התקשורת ולפי הדיווח מדובר בסוואס יילדיז, בן 33 מהעיר אדנה בטורקיה. הוא מוכר לשירותי הביטחון בטורקיה כפעיל טרור כנראה בעל קשרים לדאע"ש.

אורי רוזנברג, ישראלי ששוהה באיסטנבול סיפר בשיחה עם חדשות 2: "אני כאן ליד בית חולים במרכז איסנטבול, קרוב לזירת הפיגוע. יש כמה פצועים בבית חולים הזה ועוד פצועים שפזורים באיסטנבול" הוא אמר כי אנשי הקונסוליה הישראלית עוברים בין בתי החולים השונים וגם נציגי הקהילה היהודית מגיעים ומנסים לסייע.

מלשכתו של ראש הממשלה  נמסר כי הוא מקבל עדכונים שוטפים מחדר המצב של משרד החוץ בעקבות הפיגוע. נתניהו אף הורה לתגבר בכוח אדם את הקונסוליה הישראלית באיסטנבול, והנחה להשיב לארץ את הישראלים שנפצעו בפיגוע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.