האזינו: האדמו"ר מסאטמר נגד 'הפלג'(הקלטה)

במהלך טיש היארצייט לאביו תקף האדמו"ר במילים קשות את אנשי 'הפלג הירושלמי' וטען כי מה שמניע אותם זה הרצון לשלוט {"קנאותם מזוייפת"}

האדמו"ר מסאטמר במתקפה חריפה נגד אנשי 'הפלג הירושלמי' מקבוצת 'בני תורה', במהלך טיש יארצייט לאביו בעל ה'ברך משה' מסאטמר זצ"ל הפנה אצבע מאשימה כלפי 'בני תורה': "כל המחלוקת שלהם זה מי יהיה בראש, הם ציונים כמו 'דגל התורה', אנשים יצחקו אם יידעו כמה שטיקים הם עשו בשביל לקבל כיסא בכנסת".

בפתח דבריו אמר האדמו"ר כי בתוך 'יהדות התורה' ישנם 2 מפלגות חלק אחד שייך ל'אגודת ישראל' החסידיים וחלק שני ל'דגל התורה' הליטאים, האדמו"ר הוסיף כי 'בדגל התורה' יש מחלוקת וישנם אנשים של הגר"ש אוירבך שרוצים להיות בראש.

כאן עבר האדמו"ר לתקוף את אנשי 'הפלג' שלטענתו ציונים בדיוק כמו 'דגל התורה' וכי קנאותם מזויפת. "הם פתחו מפלגה וקראו לה 'בני תורה' הם הולכים לבחירות לעירייה כמו כולם, הם ציונים כמו 'דגל התורה' הם עשו שטיקים בבחירות האחרונות כדי לקבל כיסא בכנסת, אני לא יכול להגיד בפני כולם את השטיקים שהם עשו, אם אני יגיד כולם יצחקו מרוב השטיקים".

????????????????????????????????????

האדמו"ר הוסיף לתקוף את קבוצת 'בני תורה' במילים קשות: "הם בסוף לא קיבלו כיסא אז הם לא הלכו לבחירות והורידו מנדט ליהדות התורה, בבוא הימים הם יעשו שלום ויקבלו נציגות בכנסת כמו כולם, אני רוצה לומר הם רחוקים מאיתנו אין לנו קשר אתם, אנחנו לא מחותנים שלהם, זה לא מחלוקת לשם שמים".

בדבריו קבע האדמו"ר לתורמי החסידות כי אין לסייע להם: "יש עסקנים שחשובים שצריך לממן אותם ואת העיתון שלהם, זה עיתון ציוני כמו שאר העיתונים, אנחנו לא רוצים לקחת צד מבחינתנו הם שווים".

לסיום, אמר האדמו"ר: "לאחרונה הם פתחו תלמוד תורה בבני ברק על טהרת הקודש (שאינו מקבל תקציבים מהמדינה), אנחנו מקבלים אותם בזרועות פתוחות, מי ייתן והראש של המפלגה שלהם יפסיק לקחת כסף לישיבה שלו מהמדינה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. א רעבע פארנעמטט זעך מיט נארישקייטן עמעסע ביטול תורה א שאנדע אין א חרפה

    יואל משה |
    הגב