27,286 תלמידים התחילו את הלימודים באלעד

27,286 תלמידים התחילו את הלימודים באלעד: ראש העיר סייר במוסדות החינוך בעיר – תיעוד

אחרי חודשים של הכנות וישיבות עבודה, השבוע החלה בסייעתא דשמיא שנת הלימודים בעיר אלעד, כשבשלב הראשון החלו תלמודי התורה והישיבות ובשלב השני, בשבוע הבא אי"ה, יתחילו הלימודים בשאר בתי הספר והמוסדות. סך כל התלמידים שיתחילו את שנת הלימודים בכלל מוסדות החינוך עומד על 27,286 תלמידים.

עם פתיחת שנת הלימודים בעיר אלעד, סייר היום (ה) ראש העיר ישראל פרוש יחד עם סגניו צוריאל קריספל ושמואל גרוסברד בתלמודי התורה בעיר, ושמע מהמנהלים והמלמדים על הלימודים.

ראש העיר, סייר בכיתות הלימוד וחילק לילדים המצטיינים מיני מתיקה. מנהלי תלמודי התורה והמלמדים הודו לראש העיר הפרוש על התמיכה והסיוע של העירייה ואגף החינוך בעיר במשך כל השנה ובפרט בפתיחת השנה.

בניתוח הנתונים עולה כי נרשמה עליה של מספר הפעוטות שיהיו במשפחתונים ובמעונות היום, שם העלתה העירייה את מעורבותה בשנים האחרונות. מדובר על 1,872 ילדים ופעוטות.

מספר הילדים שילמדו בגנים השנה נותר זהה לשנה שעברה, והוא עומד על 5,008 ילדים וילדות. מספר הילדים בתלמודי התורה עומד השנה על 5,862, ובבתי הספר על 7,338. עליה משמעותית נרשמה במספר התלמידות בתיכונים, שעומד השנה על 1,999 תלמידות, לעומת 1,073 בשנה שעברה.

גם במספר התלמידים בישיבות הקטנות והגדולות נרשם גידול מבורך, והוא עומד השנה על כ-3,500 תלמידים כן ירבו. היערכות משמעותית התקיימה גם במחלקה לחינוך מיוחד, שדאגה למקומות הלימודים המסודרים של 1,730 תלמידים בשנת הלימודים תשע"ח.

הפעילות וההיערכות לשנת הלימודים כללו גם את עבודות שיפוצי הקיץ, שהחלו עם יציאת התלמידים והתלמידות לחופש בחלק גדול ממוסדות החינוך, שהמתינו לכך זמן ארוך. בין השאר רוצפו חצרות במשטחי אבנים משתלבות ומשטחי דשא, לרווחת הילדים שייהנו משעות הפסקה מהנות. כמו כן התבצעו שיפוצים בתוך מבני בתי הספר.

שיפוצי הקיץ, שהחלו כאמור בתחילת החופש עם צאת הילדים ממוסדות החינוך, הגיעו לעלות של כשני מיליון ש"ח. זאת הודות לתקציבים נדיבים של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, לאור הכרעתו של השר אריה דרעי להכללת העיר באשכולות הפריפריה החברתית.

כמו כן, עם התקדמות בניית מבני הקבע למוסדות החינוך, נערכו בעירייה לאכלוס המבנים, לצד פינוי מבנים יבילים ששימשו עד כה את המוסדות, לצד השלמת הצרכים למוסדות שגדלו ודרשו תוספת כיתות לימוד. במהלך ההכנות הונפו והועברו כ-15 מבנים יבילים ממקומותיהם הישנים, לטובת השלמת צרכים ומוסדות ופינו לטובת בינוי.

ראש העיר ישראל פרוש אמר עם תחילת הלימודים כי "ברוך ד' אנחנו זוכים גם השנה לסייעתא דשמיא מרובה בכל הקשור לפתיחת שנת הלימודים, כאשר נאלצנו להתמודד מול קשיים ולמרות זאת, הצלחנו להמשיך את העשיה ואת בינוי מוסדות החינוך, לצד היערכות נכונה ועבודה רגישה בתחום החינוך. זה המקום להודות למנהל אגף החינוך הרב מרדכי בארי שפעל רבות ומקדם את נושא החינוך בעיר. לישי קליין מנהל מבני ציבור שריכז את מטה פתיחת השנה ולכל חבריי בעירייה שמסייעים למערכת החינוך בעיר, שהיא הערובה לדור הבא שלנו. אני מאחל לכל התלמידים הצלחה רבה בשנת הלימודים הקרובה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.