איש העסקים העיד: "העברתי לנתניהו 200 אלף דולר"

מסתבך? בניגוד לטענת ראש הממשלה, איש העסקים הצרפתי ארנו מימרן מסר בעדותו בשנה שעברה כי נתן לראש הממשלה סכום של 200 אלף דולר בשנת 2009, כך נחשף ב'הארץ'

הארץ חושף: על רקע החקירות המתנהלות סביב ראש הממשלה, איש העסקים הצרפתי ארנו מימרן מסר בעדותו בשנה שעברה כי נתן לראש הממשלה סכום של 200 אלף דולר בשנת 2009.

על פי תמלילי חקירתו של מימרן, שהגיעו לידי עיתון "הארץ" ופורסמו הבוקר (רביעי). מדובר בסתירה לדברים  של ראש הממשלה שאמר כי מימרן העביר לו סכום של 40 אלף דולר, בשנת 2001, כשהיה אדם פרטי.

התרומה עליה העיד מימרן בחקירתו, היא בניגוד לחוק מימון מפלגות, לפיו התרומה לפוליטיקאי היא מוגבלת. "מימנתי את נתניהו ברמה של מיליון אירו", אמר מימרן במשפט, דברים מהם התנער מאוחר יותר.

מסביבתו של ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "הכול קשקוש. אנו עומדים בתוקף מאחורי העובדות הברורות: התרומה היחידה של ארנו מימרן, בסך 40 אלף דולרים, ניתנה בשנת 2001 לקרן הפעילות הציבורית, כפי שמתיר החוק, בתקופה שבה מר נתניהו היה אזרח פרטי". עוד נמסר כי "המתקפות החוזרות ונשנות בנושא מימרן, שנועדו להעלים את הישגיו הגדולים של ראש הממשלה למען מדינת ישראל, לא יועילו. לא המתקפה הקודמת בעיצומו של הביקור ההיסטורי ברוסיה, ולא המתקפה הנוכחית בעיצומו של הביקור ההיסטורי באפריקה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.