3 בחורים יהודים עצורים בשב"כ

3 בחורים יהודים נעצרו הלילה ונלקחו לחקירות שב"כ. נאסר עליהם לפגוש עו"ד. עו"ד אהרון רוזה: "מביע מחאה על השימוש התכוף בצו מניעת המפגש של החשודים עם עו"ד"

האם אנו בתחילתה של פרשיית העינויים 2? שלושה בחורים יהודים נעצרו הלילה ע"י שוטרים מהיחידה לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י וכוחות שב"כ, השלושה נלקחו לחקירה במתקני השב"כ ונאסר עליהם בצו חריג לפגוש בעו"ד.

בצהרים הובאו השלושה לדיון בבימ"ש השלום בראשל"צ, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם ב 10 ימים, לאחר דיון שנערך שלא בנוכחות העצורים בעקבות צו איסור המפגש עם עו"ד, האריך השופט אברהם הימן את מעצרם ב-6 ימים.

עו"ד אהרון המייצג את השלושה מטעם ארגון חוננו מסר לאחר הדיון כי לא ניתן

לתת פרטים על המקרה שכן הוצא צו איסור פרסום בעניין "ישנו בפרשייה זו צו איסור פרסום על פרטי החקירה, לכן אני מנוע מלדבר על הפרטים", מסר.

עו"ד רוזה הוסיף כי "ישנו בתיק זה צו המונע ממני לפגוש את שלושת החשודים, אני סבור שסוג העברות אינו מצריך צו מניעת מפגש, אני מביע את מחאתי על השימוש התכוף בכלי זה. מדובר בחשדות שאינם טריים ושאינם כוללים בפגיעה בנפש, אנו בדרכנו לערר בו נבקש כי בימ"ש יורה לרשויות החקירה לאפשר לנו לפגוש את החשודים".

נזכיר כי לפני מספר חודשים נעצרו מספר נערים יהודים אשר גם בעניינם יצאו צווים דומים האוסרים עליהם לפגוש עו"ד ואשר אסרו על פרסום פרטי החקירה. לאחר תקופה שבה שהו בחקירות במתקני השב"כ ללא שפגשו עו"ד נחשף כי במהלך חקירותיהם הופעלו כנגד הנערים אמצעים חריגים אשר כללו עינויים. נציין כי חלק מהנערים שוחררו לאחר שהתברר כי לא היה להם קשר לפרשייה בגינה נחקרו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הספינים של העבריין דרעקי החלו, העיקר להסית את אש החקירות הבלבול הפחד והמבוכה

    דרעקי לכלא שאטא |
    הגב