3 טיפים שיעזרו לכם לתכנן יום גיבוש

העובדים שלכם ללא ספק עובדים קשה. הם מקבלים שורה של משימות, מתרוצצים בין פגישות ונדרשים לעמוד ביעדים, כל אחד בתפקידו. אלא שבתוך הכאוס הזה קל מאוד להישחק ולהיכנס לתחרות לא מאוד נעימה (או פרודוקטיבית) עם חברי הצוות. כדי להימנע ממצבים כאלה וכדי ליצור במקום העבודה אווירה טובה יותר, כזו שגם תעודד את העובדים להגיע למשרד עם חיוך, לעבוד בראש שקט ולהיעזר אלה באלה, אתם פשוט צריכים לתכנן יום גיבוש. הטיפים שלפניכם יעזרו לכם לתכנן אותו בדיוק כמו שצריך.

מגדירים צרכים

נתחיל מהפרטים הטכניים. חשבו כמה עובדים מיועדים להשתתף במסגרת יום הגיבוש, והאם תרצו להוציא כל צוות בנפרד או מספר צוותים במקביל. לכל החלטה יש יתרונות משלה, כמובן, אבל חשוב שתקבלו אותה מראש כדי שתוכלו לתכנן את היום הזה בצורה מדויקת. למשל, אם אתם זקוקים להסעה צמודה רצוי שתדעו אם יספיק לכם מיניבוס או שתזדקקו לאוטובוס (אחד או יותר). אם תרצו לשלב ארוחה במסעדה כדאי שתזמינו מקומות על פי מספר הסועדים. אם ברגע האחרון תחליטו להוסיף צוות שלם, יכול להיות שתצטרכו לשנות את כל התכניות.

קובעים תקציב

הפקת יום כיף היא לא הפקה זולה, ואם אתם יודעים כמה עובדים צפויים להשתתף בה יהיה לכם קצת יותר קל לחשב עלויות ולקבוע תקציב. קחו בחשבון שהתקציב אמור לכלול את כל מרכיבי היום, לרבות הזמנת הסעות, מזון, אטרקציות והפעלות למיניהן. מאחר ואתם רוצים לצקת תוכן ליום הזה ולאפשר לעובדים שלכם ליהנות מסדנה מעניינת או מפעילות בשטח שתחזק את המרקם החברתי ואת הקשרים האישיים ביניהם, תצטרכו להזמין מפעילים או לכל הפחות לשכור מקום הולם, וצעדים אלה עולים כסף.

לוח הזמנים שלכם

לאחר שבחרתם פעילות (או פעילויות) הגיע הזמן לתכנן את לוח הזמנים שלכם באופן מדויק, כדי שגם אתם תיערכו בהתאם, וגם העובדים שלכם. הגדירו את הזמן שעומד לרשותכם וזכרו שיום גיבוש שיימשך אל תוך הלילה עשוי לתסכל את העובדים שרוצים לחזור למשפחות שלהם. נסו להישאר בתוך מסגרת יום העבודה (כשמונה שעות) ובהתאם לכך תוכלו להגדיר שעות יציאה וחזרה, מתי בדיוק אוכלים ארוחת צהריים, איך מגיעים אל הפעילות המיועדת וכמה זמן היא צפויה להימשך. ככל שתדעו מראש לאן אתם הולכים יהיה לכם הרבה יותר פשוט, וגם לחברי הצוות שבסך הכל מגיעים כדי ליהנות, לשבור שגרה ולהכיר טוב יותר את הקולגות שלהם.

להלן מידע אודות לחץ בעבודה מתוך ויקיפדיה:

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%97%D7%A5_%D7%91%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.