6 מחבלים נהרגו בפיצוץ המנהרה – בג'יהאד האיסלאמי מאיימים בנקמה

הפלסטינים מדווחים על שישה הרוגים, ותשעה פצועים כתוצאה מפיצוץ מנהרת הטרור שחדרה לשטח ישראל, ליד כיסופים. בצהל נערכים לקראת הסלמה

שעות לאחר הפיצוץ שהרעיד את רצועת עזה, הפלסטינים מדווחים על שישה הרוגים, ותשעה פצועים כתוצאה מפיצוץ מנהרת הטרור שחדרה לשטח ישראל, ליד כיסופים.

בפיצוץ נהרגו בין היתר מח"ט הג'יהאד במרכז הרצועה וסגנו. גם איש יחידת העילית של הזרוע הצבאית של חמאס נהרגו בפיצוץ.

בישראל מעריכים כי את המנהרה בנו פעילי הג'יהאד האיסלאמי שמסר בתגובה להודעת ישראל על פיצוץ המנהרה: "נגן על עמנו ועל אדמתנו".

דובר הג'יהאד האיסלאמי דאוד שיהאב מסר הערב כי "ממשלת ישראל צריכה להבין שאנחנו לא מזניחים את השמירה על העם שלנו ועל האדמה שלנו".

בישראל נערכים למטח רקטות לעבר יישובי הדרום, צה"ל פרס כבר בשבוע שעבר סוללות כיפת ברזל מחשש לירי רקטות.

גופות ההרוגים

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס מסר מוקדים יותר כי לפני מספר דקות נוטרלה מנהרת טרור בשלבי בנייה אשר חדרה לשטח ישראל מאזור חאן יונס באמצעות פיצוץ יזום. הפעולה בוצעה בהובלת פיקוד הדרום, במרחב הגדר, בשטח ישראל.

מדובר בהפרה בוטה של הריבונות הישראלית, מצב שלא ניתן לקבל ולאור כך פעל צה"ל. הפעילות היא הצלחה מבצעית המבוססת על טכנולוגיה מתקדמת.


איתור מנהרת הטרור הוא חלק ממאמץ הגנה נרחב המובל על ידי כוחות צה"ל מאז סיום מבצע "צוק איתן". צה"ל ממשיך בפעילות באמצעים שונים העומדים לרשותו ומשתכללים כל העת. ארגון הטרור חמא"ס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות למתרחש ברצועת עזה וממנה.

צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו מעל ומתחת לקרקע לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל ולשימור השקט היחסי באזור שהושג לאחר מבצע "צוק איתן". אין לצה"ל כוונה לדרדר את המצב. עם זאת, אנו ערוכים למגוון תרחישים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.