שבת של דקירות: 3 פיגועי דקירה בחברון (וידאו)

4 פיגועי דקירה השבת: בדקות האחרונות מחבל דקר חייל במערת המכפלה – מצבו בינוני, בחברון לוחמת מג"ב נטרלה הבוקר (שבת) את המחבלת בבסיס מג"ב בקריית ארבע ואזרח בקריית ארבע חיסל מחבל שבא לדוקרו. בירושלים ניסיון דקירה בארמון הנציב. { הצטרפו לשידור החי}

 במהלך השבת אירוע 3 פיגועי דקירה בחברון: לפני זמן קצר דקר מחבל חייל ליד מערת המכפלה, המחבל חוסל – החייל נפגע באורח בינוני.

לוחמת מג"ב נטרלה הבוקר (שבת) את המחבלת בבסיס מג"ב בקריית ארבע ומנעה בכך פיגוע.

הלוחמת שיחזרה את האירוע. "במהלך משמרת הבוקר התקרבה אליי פלסטינאית לעמדה, שאלה אם אני מכירה רחוב מסוים, אמרתי לה שאני לא מכירה, לפתע היא שלפה סכין וניסתה לדקור אותי באזור הצוואר", סיפרה סמל-שני מ'.

שידור חי  באדיבות רשת

"הדפתי אותה", היא המשיכה, "תוך כדי הדיפה דרכתי את הנשק שלי וביצעתי לעברה ירי עד שהיא נוטרלה. אנחנו מתודרכים, ערוכים ומוכנים בדיוק לאירועים מהסוג הזה. לשמחתי האירוע הסתיים באופן הזה וללא נפגעים בנפש".

המחבלת המנוטרלת, הבוקר

 

המחבלת  ביאן עסילה, תושבת חברון בת 16. הגיעה לבסיס משמר הגבול "אשמורת יצחק" בחברון ופצעה את מ' קלות בידה.

 

מוקדם יותר  בחברון, שמחבל פלסטיני ניסה לדקור יהודי סמוך לבית הדסה שביישוב היהודי בעיר חברון. מדובר צה"ל נמסר כי האזרח, שמתגורר במקום, הגיב בנשק שהיה ברשותו, ירה במחבל ופצע אותו אנושות. לאחר הוא מכן הוא מת מפצעיו והאזרח עצמו לא נפגע.

זמן קצר לאחר מכן, בירושלים, ניסה מחבל לבצע פיגוע דקירה ברחוב רב החובל שבשכונת ארמון הנציב, אך הוא נורה ונהרג. המחבל הוא מועתז עויסאת, נער פלסטיני בן 16 מג'בל מוכבר. תושב ירושלים פגש צוות של שוטרי מג"ב במילואים סמוך לטיילת ארמון הנציב, וסיפר להם כי הבחין בצעיר ערבי שמסתובב עם תיק באופן חשוד.

הצוות החל מיד בסריקות, איתר את החשוד ברחוב הרב חובל וניגש לבדוק אותו. המחבל מסר את תעודת הזהות שלו ותוך כדי בדיקה שלף סכין וניסה לדקור את השוטרים. המחבל הצליח לפגוע קל בידו של הקצין בצוות. השוטרים הגיבו במהירות, ביצעו ירי, ניטרלו אותו והרגו אותו.

הלוחמת ניטרלה את המפגע –  צפו

"זיהיתי את המחבל, וכשניגשנו לבדוק אותו הוא שלף סכין וניסה לדקור אותי", סיפר קצין מג"ב במיל', פקד ר' לאחר האירוע. "הלוחם שלידי הדף אותו, דרכתי את הנשק וביצעתי לעברו ירי עד לנטרולו".

מפקד מרחב קדם, נצ"מ חיים שמואלי ציין כי יש לשבח את האזרח על עירנותו שהביאה לנטרול המחבל ומניעת פגיעה בחפים מפשע. "שוב מדובר בנער צעיר שכלל הנראה גמלה בלבו החלטה לבצע פיגוע", אמר. "אני קורא לכל ההורים, באשר הם, לגלות עירנות ואחריות כלפי ילדיהם והתנהגותם, בדגש להשפעות מזיקות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.