3 שיקולים בבחירת שיש למטבח

בחירה נכונה של שיש למטבח היא בעלת חשיבות גבוהה במיוחד בכל מטבח ישראלי. תרבות הבישול הישראלית היא אחת המפותחות בעולם וארוחות הן מרכיב מרכזי בתפריט החברה הישראלית.

לא בכדי מושקעים מדי שנה מיליוני שקלים בבנייה וחידוש מטבחים כשתקציב ניכר מוקדש דווקא למשטחי העבודה המכונים על פי רוב שיש למטבח למרות שבמרבית המקרים כלל לא מדובר בשיש.

כך או כך, בבחירת המשטח או השיש למטבח צריכים להביא מספר שיקולים בחשבון מאחר שבחירה לא נכונה עשויה לגרום לכך שהמטבח שלכם לא יהיה שימושי או במקרים מסויימים אפילו להביא לכך שבעוד מספר חודשים או קצת יותר, תגלו שהשיש שהשקעתם בו את מיטב כספכם, פשוט אינו עומד בעומס או אופן השימוש שלכם.

בחירת הסוג המתאים של שיש למטבח מבין המשטחים השונים על פי שלושה קריטריונים מרכזיים, יכולה לעזור לכם לבצע את ההחלטה הנכונה. איך תבחרו את השיש שמתאים לכם בלי לקרוע את הכיס? פשוט עקבו אחר ההוראות.

השיש היקר למטבח לאו דווקא טוב

כאמור, הביקוש לשיש במטבח גבוהה במיוחד. מספיק שניקח את מספר הדירות החדשות שנבנות וכמות הדירות והבתים שעוברים שיפוצים ונבין שמדובר באלפי משטחי שיש בכל חודש וכשיש ביקוש כל כך גבוה, תמיד יהיו ספקים שיציעו לכם מגוון של פתרונות וכשזה מגיע למשטחים למטבח, השוק מוצף.

מגוון טווחי מחירים, סוגים של שיש טבעי או מלאכותי ועוד תכונות שונות שהופכים את הבחירה למורכבת במיוחד.

נשאלת השאלה האם היקר הוא דווקא הטוב ביותר עבורכם? התשובה לכך שלילית. בחירת שיש במטבח צריכה להתבצע על ידי שילוב של מספר צרכים כשהמחיר לא תמיד משקף את הצרכים הללו.

כך לדוגמה, שיש אוניקס יכול להיות אולי הכי יפה ומאוד יקר אבל בפועל הוא יותר מתאים למוזיאון מאשר למטבח שמבשלים בו. מדובר באבן מאוד יפה (ויש שיגידו הכי יפה) אבל כזאת שרגישה לכתמים, שריטות ובעלת אחזקה מורכבת למדי.

יכול להיות שאם אתם מתגוררים בוילה יוקרתית או במגדל מגורים שהמטבח לא משמש ליותר מהכנת כוס קפה מדי פעם, האוניקס יכול דווקא להתאים אך למרביתנו מדובר בבחירה יפה, יקרה אך ממש לא פרקטית.

לעומת זאת, אם אתם זקוקים לפתרון פרקטי במחיר סביר, כנראה שאבן קיסר תתאים לכם יותר. מדובר במשטח יפה למדי שמגיע במגוון עצום של דוגמאות וחשוב לא פחות – הוא מאוד שימושי ובמחיר סביר בהחלט.

היזהרו מטרנדים

לעתים קרובות אנשים נוטים ללכת אחר טרנדים ואופנות חולפות. אפשר להבין את זה בקלות לאור הפיתוי שקיים בכל אולם תצוגה של שיש למטבח. הרצון לבחור את הטוב והיפה ביותר, יכול להביא לעתים להחלטות לא שקולות – כאלה שעשויות להתברר לאחר מספר בודד של שנים ככישלון מוחלט ומה שיפה היום, יכול להראות פתטי ומיושן בתוך זמן קצר.

בואו ונזכור ששיש למטבח לא מחליפים בתדירות של טלפון חכם ולכן צריכים לקבל החלטה שתתאים גם לעוד 5 שנים ויותר. בחרו בשיש שתואם לאופי ולטעם שלכם וחשוב לא פחות, שמתאים לשאר מרכיבי המטבח לרבות המוצרים החשמליים שבו. כמו בסעיף הקודם, גם כאן, אם תבחרו את השיש תוך הפעלת הגיון, לא רק שתמנעו מהוצאות מופרזות ויקרות, אתם תוכלו ליהנות מהשיש לאורך תקופה ארוכה הרבה יותר.

בהקשר זה, תוכלו לרכוש משטחי שיש מחנויות עודפים וכך לזכות בהנחות משמעותיות עבור שיש שהיה עד לא מכבר יקר למדי ועם כניסת דגמים חדשים, מחירו צנח בעשרות אחוזים.

השוו את הצורך למפרט השיש

אם אתם בשלנים, אתם חייבים לבחור בשיש למטבח שיתאים לצרכים שלכם כדוגמת שיש גרניט שלא נשרט בקלות ושניתן להניח עליו משטחים חמים בלי לחשוב על תחתיות ועזרים שונים. לעומת זאת, אם המטבח אינו פעיל במיוחד, תוכלו לבחור משטח זול יותר ולחסוך בעלויות או לחילופין, להשוויץ באבן הכי יפה בעיר.

בכל אופן, הבחירה צריכה להתבסס על הצרכים שלכם ולא על הטעם של מעצב הפנים או על הלשון החלקה של סוכן המכירות. בחירה מושכלת של שיש למטבח תביא לכך שלא תשלמו עבור משהו שאינכם צריכים וחשוב לא פחות, שתוכלו להפיק ממנו את המקסימום בשיקולי עלות אל מול תועלת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.