30% מציבור הסובלים מבעיות ברכיים מדווחים על פגיעה כלכלית

30% מציבור הסובלים מבעיות ברכיים מדווחים על פגיעה כלכלית כתוצאה מהבעיה, יצוין, כי על פי הסקר אותם אנשים הפסידו בשל כך 11 ימי עבודה בשנה האחרונה

 

סקר שנערך לרגל יום הארטריטיס הבינלאומי- יום עולמי להעלאת המודעות למחלת האוסטיאואריטיס (OA), עבור 'אפוסתרפיה' – שיטת טיפול לכאבי ברכיים וגב, מצא כי 38% ממשתתפי הסקר סובלים מכאבי ברכיים וכי 30% מציבור הסובלים מבעיות ברכיים, מדווחים על פגיעה כלכלית כתוצאה מהבעיה ואף ציינו כי הפסידו בשל כך 11 ימי עבודה בשנה האחרונה.  עוד עולה מהסקר כי ל-31% מהסובלים מכאבי ברכיים נגרם הפסד כספי בגין טיפולים ומוצרים נלווים, בסכום של כ-1,628 שקלים בשנה האחרונה. ע"פ ממצאי הסקר גברים מחסירים יותר ימי עבודה מנשים עקב בעיות ברכיים ואילו נשים מוציאות סכומי כסף גבוהים יותר על טיפולים מאשר גברים. כמו כן, כ-37.4% מהסובלים מבעיות ברכיים עובדים בישיבה מול מחשב, לעומת 4.5% העובדים בעבודה פיזית מאומצת וכ-17% מהסובלים מבעיות ברכיים מדווחים כי נאלצו להפחית, לשנות או להפסיד לחלוטין את עבודתם כתוצאה מהבעיה!

 

הסקר האינטרנטי בוצע בשבוע הראשון של חודש אוקטובר 2014, ע"י מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה והשתתפו בו 409 מרואיינים (גברים ונשים), בגילאי 55-75, הסובלים מבעיות ברכיים, המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה דוברת העברית בישראל. הסקר נועד לבחון את ההשפעות של בעיות ברכיים על חיי היום-יום של הסובלים מבעיה זו בהקשרים שונים.

 

מנתונים נוספים העולים מהסקר עולה כי  23% מהסובלים מבעיות ברכיים סובלים בממוצע מהבעיה כשנתיים ו- 15% סובלים בממוצע מהבעיה כ-7 שנים. נתונים אלו מעידים כי מדובר במחלה כרונית מתמשכת הפוגעת באופן משמעותי ולאורך זמן באיכות וטיב החיים של הסובלים ממנה. עוד עולה מהסקר כי 21% מהסובלים מבעיות ברכיים ממתינים מעל 3 חודשים ועד שנה לפני שפונים לראשונה לקבלת טיפול להקלה על הבעיה וכ-15% מהסובלים ממתינים מעל שנה לפני שפונים לקבלת טיפול ראשוני.

 

מחלת האוסטיאואריטיס (OA), מהווה את אחת המחלות הכרוניות הנפוצות ביותר בעולם!  מדובר במגפה של המאה ה- 21. ה OA הינה דלקת מפרקים ניוונית, מוכרת גם כ"שחיקת סחוס" או "שחיקת מפרקים", ומתבטאת בעיקר בכאבי ברכיים וכאבי גב שיכולים לגרום לסבל רב ולשבש את איכות החיים של הסובלים ממנה. מעבר להיקף המגפה של מחלת הOA, בשנים האחרונות יותר ויותר מבינים כי מחלה זו מורכבת יותר מאשר הטיפול הסימפטומטי  (תרופות ומשככי כאבים) בשחיקת הסחוסים וכי יש השפעה עצומה להתייחסות לביו-מכניקה ולעבודת השרירים הנכונה בטיפול בדרך להקלה על הכאב ולשיפור תפקוד החולים.

 

אפוסתרפיה הינה שיטת טיפול ישראלית המהווה פריצת דרך עולמית בטיפול בבעיה זו וזוכה להצלחה בעולם – מעל 50,000 מטופלים בארץ ובעולם בהצלחה. הטיפול זוכה להכרה ותמיכה בקרב הקהילה הרפואית בעולם ומוכר ע"י חברות הביטוח בכל קופות החולים בארץ. אפוסתרפיה היא שיטת טיפול לכאבי ברכיים וגב המסיט את העומס מהמפרקים, ומתרגל את השרירים לשליטה בהם בעזרת מערכת הליכה ייעודית. הטיפול מביא להפחתה בכאב ולשיפור ההליכה תוך שיקום השליטה העצבית-שרירית. עיקר התרגול באפוסתרפיה מתבצע באופן עצמאי ע"י המטופל בסביבתו הטבעית בבית או במשרד. מעבר לכך, אפוסתרפיה הוכחה מחקרית כמפחיתת כאב ומשפרת תפקוד. כ 85% מהמטופלים מדווחים על הפחתת הכאבים לאורך זמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.