המתנדבים החרדים נתנו תרופות לקשישים וחולים שפונו מבתיהם

לאור גל השריפות שפקד את הארץ: מתנדבי ארגון 'לב מלכה' סייעו בהשגת תרופות לקשישים וחולים שפונו מבתיהם

 

 

לעשרות קשישים והחולים שפונו מבתיהם בגל השריפות הגדול שפקד את הארץ בשבוע האחרון, נוצרה דאגה חדשה- כיצד יוכלו לקבל מקופות החולים את תרופותיהם, כאשר כרטיס קופות החולים נשרף/ נשכח בבית, ובפרט כאשר הם נדרשו לנדוד באופן זמני למקום מגורים חלופי.

בנקודת זמן הזאת, נכנסו לתמונה מתנדבי ארגון 'לב מלכה' מאזור ירושלים והצפון שבשיתוף פעולה מלא עם רשויות הרווחה, דאגו להשלמת התרופות הנחוצות לקשישים ולהחולים, וזאת למרות ההעדר כרטיסי קופות החולים.

יו"ר ארגון 'לב מלכה' הרב אהרן אברמן שיבח את מתנדבי הארגון אשר עזבו את כל עיסוקיהם והתגייסו לעזור לאותם קשישים וחולים. "קשה לתאר כמה צער ישנו לאדם שביתו עולה באש, ובפרט אדם חולה וקשיש. לאור כך, ראיינו לנכון להתגייס לתמונה ולסייע לאותם קשישים וחולים. לפחות את הדאגה להשגת תרופות, הסרנו מהם". גורמי הרווחה והתושבים הודו לארגון 'לב מלכה' על התגייסות הגדולה לסייע עבורם.

בתוך כך, בארגון 'לב מלכה' גייסו פסיכולוגים ואנשי מקצוע בכדי לסייע לילדים החולים שבתיהם נפגעו במהלך השריפות- הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים נפגשים עם הילדים החולים ומקשיבים להם, שואלים אותם כיצד הם מרגשים ודואגים לשתף אותם במידע אמין ברמה מותאמת ליכולות הרגשיות והקוגניטיביות שלהם. לחץ וחדרה, אומרים המומחים, עלולים לגרום בטווח הארוך לתופעות כמו בעיות במערכת העיכול ואפילו נשירת שער עד כדי התקרחות. התופעות האלו באות לידי ביטוי ביתר שאת במצב מתמשך שבו אדם מוטרד חלק גדול מהזמן וסובל ממתח ומחדרה קבועים.

"חשוב לזכור שברוב המקרים התגובה הבעייתית דועכת בתוך מספר ימים עד שבועות מסיום האירוע המאיים", מציינים אנשי המקצוע. לכן, אם הסימנים של התגובה החריפה נמשכים, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע, שיבדוק אם יש צורך בהתערבות טיפולית שכוללת שלל דרכים להתמודדות. חרדה שאינה מטופלת לא נעלמת אלא מתגברת, ועלולה להביא לדיכאון קליני של ממש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.